تاریخ ارسال : ۹۶/۰۷/۰۶


فارکرای 3

بررسی داستان بازی معروف و محبوب فارکرای ۳

 

وقتی به فارکرای فکر می کنم همیشه یک GTA با چاشنی هیجان بی مورد بیشتر به ذهنم خطور می کرد. بازی ای که بعد از مدتی روندش تکراری می شد. اما اینبار باید بگم که قضیه کمی متفاوت است. اول اینکه دیگر یک تقلید کور کورانه از سری محبوب GTA نیست، بلکه بیشتر شبیه به Red dead شده که در دنیایی مدرن اتفاق می افتد. در ادامه به بررسی تریلرها و گیم پلی ارائه شده می پردازیم پس با ما همراه باشید.

داستان

بر خلاف سری های قبلی که کلا همه ی مکانی که بازی اتفاق می افتاد، خیالی بود اینبار بازی در ایالت مونتانای امریکا اتفاق می افتد و فقط شهر بازی است که وجود خارجی ندارد. نام شهر hop county است و شکل و شمایل روستایی دارد. مشکل از آنجا آغاز می شود که عده ای متعصب مذهبی، مردم شهر و روستاهای اطراف را به زور چوب و اسلحه به سمت خود می کشانند.

فکر کنید که در یک دریاچه آرام مشغول ماهیگیری هستید یا در حال شکار آهو و به دور از غوغای جهان، که ناگهان همه چیز کن فیکن می شود. یک کشیش به نام پدر جوزف رهبر فرقه ی “دروازه عدن” است و مردم را به زور به عضو فرقه می کند و اگر هم مقاومت کنید قطعا با چوب بیسبال مغزتان کف زمین است!

خوب به طبع این کشیش عزیز عده ای را دور خود دارد که مثل شخصیت نیگان در سریال walking dead به محض اینکه دست از پا خطا کنید بر سرتان خراب می شود. بر خلاف سری های قبل هم شخصیت بد بازی داستان پردازی خیلی خوبی دارد و با خانواده خود همراه است( اینم بگم که عاشق واس بودم در فارکرای ۳ .

شما هم در قالب گروه مقاومت کشیش جروم باید سلاح بردارید و این متعصبان مذهبی را سر جای خود بشانید. پس خشاب ها را پر کنید!

فکر کنید که در یک دریاچه آرام مشغول ماهیگیری هستید یا در حال شکار آهو و به دور از غوغای جهان، که ناگهان همه چیز کن فیکن می شود.


فناوری

گیم پلی

هنوز هم می توان آرام آرام به دشمن نزدیک شد و آن ها را یک به یک از پای در آورد. اما این کار هم قیمتی دارد، ممکن است گروگان ها به دیار باقی بشتابند! اما می توان هم دشمن را غافل گیر کرد و صحنه نبرد و کشت و کشتار خفنی راه انداخت. دوستانی هم در بازی دارید که به شما کمک می کنند و از دور یا نزدیک حواسشان به شماست.

یک سگ، دوست خوب هر انسانی نقش جالبی در بازی ایفا می کند از جمله اینکه به دشمنان حمله می کند و یا سلاح های آن ها را تحویل شما می دهد. البته احتمالا کارهای دیگری هم در جهت پیشرفت شما انجام می دهد ولی هنوز حرفی از آن ها زده نشده.

از عناصر داخل شهر یا روستا هم می شود استفاده کرد. بدین ترتیب که یا دشمنان را به سمت گاومیش های درون بازی بکشید تا از رویشان رد شوند یا اینکه منبع آبی که در نزدیکی درگیری وجود دارد را خراب کنید. همچنین یک خلبان به اسم نیک هم کمک دست شماست تا در مواقع لزوم بمب بر سر این متعصبان فرود آورد! اصولا گیم پلی و محیط بازی جوری به کار گرفته می شوند که بیشترین هیجان را به پلیر القا کنند.

هر آن است که در صحنه ای درگیر شوید و از زمین و زمان آتش و گلوله نبارد! البته می توان با دوستان هم نشست و چند نفری به دل این از خود راضی ها بروید و با همکاری مراحل را به پیش ببرید.

تغییراتی هم در صورت بازی به صورت گروهی یا co-op در روند بازی مشاهده خواهید کرد، اما خیلی با حالت تک نفره متفاوت نخواهد بود. از انواع و اقسام سلاح تا ماشین های مختلف و حتی هواپیما در بازی وجود دارد تا جنون کشتن و فرار کردن در بازی بیشتر هم بشود! خلاصه اینکه همه ی عناصر بازی در کوششند که بترکانید و به جلو بروید!

همین الان تریلر بازی نمره ۹٫۲ گرفته است!


فناوری

گرافیک

گرافیک بازی با آنچه که ما دیدیم مناسب و جالب بود اما باید صبر کرد نسخه نهایی بازی را دید. محیط بسیار گسترده و وسیع و تکسچرهای بازی واقعا عالی هستند و یوبی سافت چیزی کم و کسر نذاشته است.

از صورت های دست و رو نشسته ی مردم روستایی آن جا هم باید گفت که حس بودن در غرب و سر و کله زدن با آن لعنتی های متعصب را دو چندان می کند. همچنین خرس درون بازی تا گل و بونه ها به دقت طراحی شده اند و همگی نوید گرافیک قدرتمندی در بازی را می دهند.


بازی فارکرای3

جمع بندی

وقتی پیش نمایش بازی در E3 تمام شد، جمعیت بازی را تشویق کردند. قطعا ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و دوست داریم بازی همان جذابیت را داشته باشد.

نکات مثبت بسیاری دیده شد اما امیدواریم بعد از ساعتی بازی دوباره همه چیز فارکرای تکراری نشود. من که از همین الان جای فارکرای رو در برنامم خالی گذاشتم، البته تا فوریه ۲۰۱۸!

 

منبع: آی تی ریزون


ارسال دیدگاه

نوشته‌های تازه