تاریخ ارسال : ۹۶/۰۶/۲۹


فناوری

۷ ویژگی در Iphone X که از اندروید کپی برداری شده است

 

iPhone x برای اپل یک اسمارت فون بی نظیر است  که دارای  اولین صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی با قاب فوق العاده است و همچنین دارای اولین استفاده از صفحه نمایش OLED که تکنولوژی متفاوتی نسبت به  ال سی دی های panel دارد که ادعا دارد کاملا رنگ ها پاپ می شوند.

Iphone X

iPhone x نیز اولین آیفونی است که با دکمه نمادین خانه خاتمه می یابد.هم چنین Apple اولین ارایه دهنده Face ID به عنوان یک راه جدید برای ایمن کردن قفل تلفن همراه است . اما ما با بررسی ۷ ویژگی مشخص می کنیم این گوشی الزاما  یک گوشی یونیک یا اول  نیست !

۱- دکمه خانه ندارید

پس از آن که Apple اصلی دکمه Home icon را معرفی کرد سازندگان به روز تلفن های دیگر به دنبال آن بودند . از آن به بعد، بسیاری از تلفن های Android به جای دکمه های ناوبری فیزیکی یا خازنی از دکمه خانه اصلی خارج شدند. بعضی از آنها به کنترل کامل روی صفحه منتقل شده اند.

بنابراین در حالی که این شوک به نظر می رسد که اپل به طرز چشمگیری مسیر را تغییر دهد، هیچ چیز شگفت آور در مورد یک تلفن بدون دکمه خانه در راه یک صفحه کامل تر وجود ندارد.

 

۲ – قابهای لمسی و صفحه لبه به سمت لبه

از بین بردن دکمه خانه باعث می شود که آیفون نسبت صفحه نمایش به بدن خود را افزایش دهد و نمایش لبه به لبه با شکوه داشته باشد. Xiaomi، سامسونگ و LG یکی از اولین سازندگان تلفن برای به حداکثر رساندن چهره گوشی و اصلاح کردن قاب های ناخوشایند بودند .

 

۳ – اندازه صفحه نمایش بزرگتر

اپل می تواند یک صفحه بزرگتر را به یک فضای کوچکتر از بدن آیفون ۸ پلاس برساند. صفحه نمایش بزرگتر به شما امکان می دهد تا خواندن، نوشتن در برنامه ها، تماشای فیلم ها و بازی کردن را بیشتر کنید.

iPhone X  یک اندازه صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی را  به صورت مورب اندازه گرفت در صورتی که تلفن های Android Jumbo مدتها پیش این آستانه را گذراندند و در آنجا ماندند.

آیفون اکس

۴ – صفحه نمایش OLED

در دنیای تلفن، سامسونگ برابر با OLED است، OLED برابر با سامسونگ است. این  نوع تکنولوژی صفحه نمایش برای  رنگ های سیاه و سفید عمیق، رنگ های روشن و برخی از صرفه جویی در انرژی در مقایسه با پانل های الجی است که AMOLED هم نامیده می شود.

گوشی های سامسونگ سالها با صفحه نمایش AMOLED مورد استفاده قرار گرفته اند و شماری از دستگاه های دیگربا این نوع صفحه نمایش  نیز وجود دارند. در حقیقت، سامسونگ Display یکی از چندین تولید کننده برای ساختن مواد است  و به نظر می رسد که به طور گسترده که ارائه OLED صفحه نمایش آیفون X را به عهده گرفته است.

اپل ممکن است جدید دارای این نوع صفحه نمایش باشد ، اما در حال حاضر در کوتاه مدت با آیفون X، بهبود استفاده را نشان می دهد.

 

۵ – شارژ بی سیم

اپل از سامسونگ  در این مورد تقلید کرده است .هر سه آیفون جدید این قابلیت را دارند. جذب اپل از شارژ بی سیم، حرکتی واقعی در پشت این تکنولوژی است که می تواند دو دستگاه استاندارد را برای کمک به شارژ بی سیم به حداکثر توان خود برساند.

 

۶ – گوشی را با صورت خود باز کنید

مایکروسافت  هنگامی که Windows Hello را روی Lumia 950 و ۹۵۰ XL راه اندازی کرد همه بخش ها را  را متوقف کرد تا گوشی را با برخی از قسمت های صورت خود باز کند،. سپس سامسونگ با اسکن رادیکال، و سپس با باز کردن قفل صورت، که شرکت آن را به اندازه کافی امن برای پرداخت های تلفن همراه  نبود را ارائه داد اما اپل در ابتدا با این مفهوم آشنا نبود.

 

۷ – OISدر دو دوربین عقب

سامسونگ گلکسی نوت ۸ دارای تثبیت کننده تصویر نوری (OIS) در هر دو دوربین عقب است که در هنگام فیلمبرداری و عکسبرداری، تکان خوردن را کم می کند و به بهبود عکاسی با نور کم کمک می کند. این فناوری است که ما در تمام گوشی های دو لنز مشاهده خواهیم کرد. این ویژگی در آیفون ایکس وجود  دارد که iPhone 8Plus آن را ندارد .

 

منبع: آی تی زیرون


ارسال دیدگاه

نوشته‌های تازه