remove_red_eye122

سرما نداشتن یخچال آدمیرال (Admiral) به چه علت می باشد؟ چرا یخچال فریزر و ساید بای ساید آدمیرال خنک نیست و سرما ندارد؟ بررسی کامل دلایل مربوط به خنک نبودن و سرما نداشتن یخچال آدمیرال. با ما همراه باشید.

علت سرما نداشتن یخچال آدمیرال

سرما نداشتن یخچال آدمیرال

یخچال فریزر و ساید بای ساید Admiral یکی از بهترین یخچال های موجود در بازار ایران و جهان می باشد. یخچال های آدمیرال بسیار عالی و با کیفیت منحصر به فرد می باشند.

یکی از مشکلات رایج یخچال های آدمیرال، سرما نداشتن آنها می باشد. این مشکل ممکن است طی گذر چندین سال اتفاق افتد. و شاید حتی تا چندین سال اصلا چنین مشکلی برای یخچال پیش نیاید.

علت های سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید بای ساید آدمیرال

  • کثیف بودن کندانسور
  • فن کندانسور
  • فن اواپراتور
  • تنظیمات دما یخچال
  • سنسور یخچال
  • گاز یخچال
  • موتور یا کمپرسور
  • برد الکترونیکی

کثیف بودن کندانسور

کندانسور یخچال مانند یک سیستم خنک کننده کار می کند. گاز یخچال از طریق کنداسنور وارد یخچال می گردد. گاز در کندانسور خنک می شود. در صورتی که کندانسور یخچال گرد و خاک زیادی گرفته باشد لازم است سرویس شود. زیرا باعث می شود گاز خنک نشود و گاز گرم وارد یخچال گردد. که در نهایت باعث می شود یخچال گرم باشد یا سرمای مناسبی نداشته باشد.

خرابی فن کندانسور

فن کنداسنور باعث خنک شدن گاز موجود در کندانسور می گردد. زمانی که فن کندانسور مشکل داشته باشد تاثیر مستقیمی بر روی سرمای یخچال دارد.

در اکثر مدل های یخچال آدمیرال فن کندانسور پشت یخچال و کمی نزدیک موتور یا کمپرسور می باشد. کافی است دست خود را پشت یخچال بگذارید و اگر احساس کردید پشت یخچال همیشه و حتی زمانی که یخچال کار نمی کند داغ است ممکن است فن کندانسور ایراد داشته باشد.

خرابی فن اواپراتور

فن اواپراتور باعث می شود سرما در تمام یخچال پخش گردد. زمانی که فن اواپراتور خراب باشد باعث می شود اواپراتور یا برفک بزند یا فقط سرما را به یک نقطه یخچال هدایت نماید. در این شرایط باید حتما فن اواپراتور تعویض گردد.

تنظیمات دما یخچال

یکی از ساده ترین علت های سرما نداشتن یخچال آدمیرال، تنظیمات نادرست دمای یخچال می باشد. اگر دمای یخچال را بر روی مقدار مناسب تنظیم نکنید یخچال نمی تواند سرمای دلخواه و خواسته شده را برای شما تولید کند.

پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تنظیم دمای یخچال را مطالعه کنید تا با نحوه صحیح تنظیمات دمای یخچال آدمیرال آشنا شوید.

سنسور یخچال

سنسور یخچال زمانی که خراب باشد باعث می شود یخچال دمای مناسب به خود نگیرید و به قول معروف یخچال گرم باشد و سرما نداشته باشد. برای تشخیص خرابی سنسور لازم است که تکنیسین تعمیر یخچال آدمیرال سنسور را با مولتی متر بررسی نماید. در صورت خرابی سنسور تعمیر نمی شود و باید تعویض گردد.

گاز یخچال

گاز یخچال علت دیگری برای سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید بای ساید آدمیرال می باشد. زمانی که دستگاه کمبود گاز داشته باشد که بر اثر نشتی دچار این مشکل می گردد، سرمای یخچال کم می شود اما فریزر ممکن است سرمای خوبی داشته باشد. زیرا سرما به حدی نیست که به یخچال هم برسد. سرما اول به فریزر می آید و سپس به یخچال.

برای حل مشکل کافی است از خدمات شارژ گاز یخچال شرکت تهران سرویس استفاده کنید.

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال نقض اصلی در سرما سازی یخچال دارد. زمانی که موتور یا کمپرسور ایراد داشته باشد تمام فرآیند سرما سازی یخچال دچار مشکل می گردد. زیرا این کمپرسور است که گاز را به سرما تبدیل می کند.

برای تشخیص خرابی کمپرسور لازم است تکنسیین یخچال آدمیرال به صورت کامل موتور را بررسی نماید. از جمله رله استارت، گاز. اگر طول عمر یخچال بالای 10 سال می باشد خرابی موتور عادی است و باید موتور تعویض گردد.

خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیک آخرین مرحله و علت سرما نداشتن یخچال ویرپول می باشد. اگر تمام مراحل بالا هیچ مشکلی نداشته باشند تنها راهی که باقیمی ماند خرابی برد الکترونیکی اصلی دستگاه می باشد.

دوستان عزیز زود به فکر تعویض برد نباشید. زیرا بردهای یخچال آدمیرال قابل تعمیر می باشند. می توانید از خدمات تعمیر برد یخچال آدمیرال شرکت تهران سرویس استفاده نماید.

 

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست