ارور یخچال بکو (Beko) – ارور ساید بای ساید بکو

ارور یخچال فریزر بکو

ارور یخچال بکو (Beko) چیست؟ چگونه باید ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو را تعمیر کنیم؟ علت بروز ارور یا خطا در یخچال بکو چیست؟ از جمله سوالاتی می باشد که بسیاری از کاربران با آن مواجه می باشند. امروز در این پست از وب سایت تهران سرویس(نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر) مشکل شما را به صورت کامل برطرف می کنیم. با ما همراه باشید.

ارور یخچال بکو

ارور یخچال بکو (Beko)
ارور یخچال بکو (Beko)

دوستان عزیز ارور یخچال بکو موضوعی می باشد که برای شما که یخچال بکو دارید، مطالعه آن الزامی است. زیرا با دانستن کد ارور مربوطه می توانید بدانید مشکل از کدام قسمت از یخچال می باشد. و حتی شاید نیازی نباشد با تکنیسین تعمیر یخچال بکو تماس بگیرید.

لیست ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو (Beko)

 • ارور E0
 • ارور E1
 • ارور E3
 • ارور E4
 • ارور E8
 • ارور E9

ارور E0 یخچال بکو

ارور E0 در یخچال بکو مربوطه به یکی از سنسورهای دما یا سیم ها یا ماژول دستگاه می باشد. در این حالت کمپرسور یخچال و فن داخل یخچال به صورت یکسره کار می کند. حل این ارور نیازمند بررسی تکنیسین تعمیر یخچال بکو می باشد. برای حل ارور با ما تماس بگیرید.


ارور E1 یخچال بکو

ارور E1 یخچال بکو بیانگر  معیوب بودن سنسور(Sensor) دیفراست فریزر می باشد. در این حالت هیتر با المنت دیفراست 25 دقیقه یکسره روشن می ماند. برای حل ارور فقط باید سنسور هیتر تعویض گردد.


ارور E3 یخچال بکو

ارور E3 یخچال بکو بیانگر این می باشد که سنسور یا ترمیستور یخچال معیوب می باشد و باید تعویض گردد. برای تعمیر ارور E3 باید با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر بکو تماس بگیرید.

سنسور چیست؟

سنسور المان حس‌کننده‌ای است که کمیت‌های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کمیت‌های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می‌کند. در واقع سنسور یک وسیله الکتریکی است که تغییرات فیزیکی یا شیمیایی را اندازه‌گیری می‌کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌نماید.

ترمیستور چیست؟

ترمیستور نوعی مقاومت متغیر حساس به دما است که به وسیله تغییرات دمایی،  مقاومتش تغییر می‌کند. در واقع با اندازه گیری مقاومت یک ترمیستور، می‌توان دمای آن را تعیین نمود. به همین دلیل این ابزار بعنوان سنسور دما مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترمیستورها معمولاً از مواد نیمه رسانا تشکیل شده‌اند. از این رو در دماهای بالا، زودتر خراب شده و عمر کوتاه‌تری دارند.

وقتی یک ترمیستور در داخل یخچال فریزر باشد گزارش لحظه به لحظه تغییرات دمایی را به برد الکترونیک میدهد و میکرو پرسسور برد یا مغز پردازشگر برد الکترونیک یخچال فریزر میتواند طبق برنامه داده شده به ان فرمان مناسب را صادر کند.
ترمیستور یخچال
ترمیستور یخچال

ارور E4 یخچال بکو

ارور E4 یخچال بکو نشان دهنده وجود عیب در هیتر دیفراست می باشد. هیتر یا المنت دیفراست وظیفه یخ زدایی یا آب کردن یخ های اواپراتور را دارد. در این ارور یخچال گرم می شود. سرمایی ندارد. زیرا اواپراتور یخچال یخ زده است. باید فورا هیتر یا المنت تعویض گردد.

برای تعمیر ارور E4 کافی است سیم های برق المنت یا هیتر و ترموفیوز و خود المنت را با اهم متر تست کنید. اگر هر یک از موارد ذکر شده برق نداشت، یعنی همان قطعه معیوب می باشد.

هیتر یا المنت یخچال
هیتر یا المنت یخچال

ارور E8 یخچال بکو

ارور E4 یخچال بکو بیانگر وجود عیب در یخساز یخچال می باشد. ممکن است سنسور یا ترمیستور یخساز یخچال معیوب شده باشد. پیشنهاد می کنیم اول یخساز را ریست کنید. اگر مشکل حل نشد با تکنیسین تعمیر یخچال تماس بگیرید.(آموزش ریست یخساز یخچال)


ارور E9 یخچال بکو

ارور E9 یخچال Beko بیانگر خرابی یخساز یخچال می باشد. در این مورد یخساز کار نمی کند. یا موتور یخساز یخچال معیوب است و صدای آزار دهنده می دهد. بهتر است یخساز به دقت مورد بررسی قرار گیرد.


ارورهای عددی یخچال ساید بای ساید بکو

اگر یخچال بکو شما ارور را به صورت عدد نمایش می دهد نیز می توانید از جدول زیر استفاده کنید.

کد ارور علت توضیح
2 مشکل سرما یخچال مشکل در کمپرسور یا سنسور یا باز بودن بیش از چند دقیقه درب
3 مشکل هیتر یا المنت هیتر یا المنت یخچال معیوب می باشد. تعویض هیتر یا المنت
4 مشکل در سنسور یکی از سنسورهای یخچال اتصال درست با کانکتور خود را ندارد.
5 مشکل در سنسور 2 سنسور یخچال معیوب می باشد. تعویض سنسور یخچال نیاز است.
6 این کد ارور نیست دکمه عیب یابی ارور فشار داده شده است.
7 خطالی موتور یا کمپرسور موتور یا کمپرسور یخچال به درستی کار نمی کند.
12 برد الکتریکی معیوب برد الکتریکی اصلی یخچال معیوب می باشد. مورد جدی است.

مواردی از عیب های  متداول یخچال بکو

ظاهر شدن علامت اخطار بر روی نمایشگر

توجه کنید که علامت اخطار در یخچال بکو بیانگر عدم سرمای کافی در یخچال می باشد. این مورد ممکن است به خاطر باز ماندن زیاد درب یخچال به وجود آید. کافی است درب یخچال را به مدت چند ساعت(تا زمانی که ارور اخطار پاک شود) باز نکنید.

روشن شدن چراخ قرمز فریزر(دماسنجی) و یکسره کار کردن موتور یا کمپرسور یخچال

این مورد مربوط به وجود مشکل در سیستم دیفراست یخچال می باشد.

امتیازات کاربران
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
منبع تهران سرویس khadamatelsong پشتیبان سرویس
13 نظرات
 1. Babak می گوید

  سلام الان حدود دو هفته هست روی فریزر علامت اخطار ظاهر می شود و هرکاری کردیم نرفت یک شبانه روز از برق کشیدیم نرفت سرماشم خوبه ولی این علامت نمیره چکار کنیم؟لطفا راهنمایی کنید ممنون مدل بکو

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمالا دستگاه شما نياز به سرويس دارد. از تكنيسين بخواهيد بياد دستگاه شما رو سرويس كنه
   موفق باشيد.

 2. Babak می گوید

  سلام الان حدود دو هفته هست روی فریزر علامت اخطار ظاهر می شود و هرکاری کردیم نرفت یک شبانه روز از برق کشیدیم نرفت سرماشم خوبه ولی این علامت نمیره چکار کنیم؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

 3. Babak می گوید

  سلام الان حدود دو هفته هست روی فریزر علامت اخطار ظاهر می شود و هرکاری کردیم نرفت یک شبانه روز از برق کشیدیم نرفت سرماشم خوبه ولی این علامت نمیره چکار کنیم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   پاسخ داده شد.
   موفق باشيد.

 4. میلاد می گوید

  با سلام ساید بکو دارم نمایشگر را قفل کردم، امشب یکدفه علامت قفل چشمک زد و صدای آلارم هم همزمان پخش می شد. نمایشگر را از قفل در آوردم بعد از چند ثانیه از حالت آب به حالت یخ پرید.؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دیسپلی یخچال شما خراب است. باید تعمیر شود.
   موفق باشید.

 5. امیر می گوید

  سلام
  من ساید بکو دارم. 8 ماهه کار می کنه. متوجه شدم از قسمت یخساز آب چکه می کنه البته خیلی کم. یخ یخساز رو خالی کردم چکه کمتر شده اما بازم داره. اول که از یخساز استفاده کردم نصف فنجون آب هم پایین اومد.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   شیر برقی یخچال شما خرابه و باید تعویض شود.
   موفق باشید.

 6. وحید یعقوبی می گوید

  سلام.. من یک یخچال فریزر ساید بای ساید بکو داررم مدل GNE36102X که مدتی است علامت دمای فریزر از روی صفحه نمایش دیجیتال به پایین ترین حد میرسه و در واقع دمای فریزر به طور کامل از روی صفحه پاک میشود. به همراه علامت اخطار ! . و همزمان صداهایی مانند تیک تیک از داخل فریزر به گوش می رسد. و باید برای نیم ساعت برق یخچال رو قطع کنم تا دوباره به حالت عادی برگردد. تقریبا هر روز این اتفاق رخ میده. لطف می کنید راهنمایی بفرمایید.
  ضمن اینکه یک بار بورد یخچال تعمیر شده و باز هم این حالت رخ میده

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   برد یخچال ایراد دارد. باید به صورت تخصصی تعمیر گردد.
   موفق باشید.

 7. Sasan می گوید

  سلام بنده يه سايد بكو چهار درب مدل ١٣٤٧٥١xهويدن آب با يخسازش كار نميكنه ودماي يخچال هم رو ٤ هستش ولي زيادي خنك ميكنه كشوي أول وكشوي آخري اصلن سرما نداره ميشه لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و درود
   فن فریزر سوخته. لازم است تعویض گردد.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.