remove_red_eye1,039

سرما نداشتن یخچال بکو Beko و خنک نبودن قسمت یخچال یا فریزر از جمله مشکلات اصلی این یخچال می باشد. در این مقاله شما را با تمام علت های سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید بای ساید و یخچال های دوقلو بکو آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

سرما نداشتن یخچال بکو Beko

سرما نداشتن یخچال

ما از یخچال خود انتظار سرما و خنک سازی داریم. زمانی که یخچال از لحاظ سرما سازی دچار مشکل گردد باعث از بین رفتن مواد غذایی در یخچال می گردد.

سرما نداشتن یخچال

سیکل سرما سازی در یخچال شامل چند مرحله است که باعث تولید سرما می شود.

اگر برای هر یک از قطعات سرما ساز مشکلی ایجاد شود بی شک کل سرما سازی یخچال یا فریزر از کار می افتد.

علت های سرما نداشتن یخچال بکو

خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

قیمت موتور یا کمپرسور یخچال

همانطور که می دانید موتور یا کمپرسور یخچال از مهم ترین قطعات سرما ساز در یخچال می باشد. موتور یا کمپرسور با فشرده کردن گاز و انتقال آن در لوله های کندانسور و جریان در اواپراتور یخچال باعث ایجاد سرما می شود.

زمانی که موتور از کمپرس می افتد یا موتور می سوزد دیگر گاز توانایی فشرده شدن و منبسط شدن را ندارد که در نتیجه آن گازی در لوله ها جربان پیدا نمی کند و در نتیجه سرمایی ایجاد نمی شود.

برای حل مشکل موتور یخچال باید تعویض شود. پیشنهاد می کنیم مقاله قیمت موتور یخچال بکو را مطالعه کنید.

مشکل در گاز یخچال

گاز یخچال

زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال سالم باشد و گاز یخچال ایراد داشته باشد باز چرخه سرما سازی متوقف می شود. زیرا گاز همان مبرد سرما ساز در یخچال می باشد.

مشکلی که برای گاز یخچال به وجود می آید تنها کمبود گاز است. یعنی تنها مشکلی که گاز یخچال را تهدید می نماید بروز یک نشتی و در نتیجه خالی شدن گاز می باشد.

وقتی یخچال نشتی گاز داشته باشد شدت گاز کم می شود. وقتی شدت گاز کم شود و به حدی برسد که دیگر گاز مورد نیاز برای خنک سازی یخچال وجود ندارد، سرما سازی یخچال با مشکل مواجه می شود.

نکته ! زمانیکه گاز یخچال کم باشد فریزر سرما خواهد داشت و یخچال گرم خواهد بود.

برای حل مشکل باید فرآیند شارژ گاز یخچال بکو انجام گیرد. البته قبل از شارژ گاز، حتما باید نشتی یخچال برطرف گردد.

خرابی فن های یخچال

فن کندانسور (condenser fan

دو نوع فن که در سرما سازی یخچال و فریزر دخالت دارند:

  • فن یخچال (اواپراتور)
  • فن فریزر

می باشد. خرابی هر یک از فن های ذکر شده باعث می شود سرما در آن منطقه جریان پیدا نکند و باعث گرم بودن یخچال یا فریزر گردد.

برای حل مشکل باید فن های یخچال یا فریزر بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض گردند.

خرابی دریچه دمپر

دریچه دمپر

در یخچال های تک که قسمت فریزر و یخچال با هم می باشد یک دریچه وجود دارد که به آن دریچه دمپر گفته می شود. وظیفه این دریچه این است که زمانی که سرمای فریزر کامل شد سرما را به قسمت یخچال انتقال دهد.

در مواردی که دریچه دمپر خراب می شود دیگر سرمایی وارد یخچال نمی شود که منجربه گرم بودن یخچال و سرما نداشتن یخچال بکو می شود.

برای حل مشکل لازم است که دریچه دمپر تعویض گردد.

دمای نامناسب یخچال

دمای نامناسب یخچال

اگر دمای یخچال به صورت صحیح تنظیم نشده باشد بر روی خنک سازی یخچال تاثیر مستقیم دارد. لازم است در تنظیم دمای یخچال خود نهایت دقت را داشته باشید تا از این مورد مشکلی برای یخچال پیش نیاید.

توجه! زمانی که در یخچال های ساید بای ساید حالت تعطیلات یا Vocation فعال باشد دیگر موتور یخچال سرمایی تولید نمی کند.

در یخچال های تک دمای یخچال در فصل گرما باید بر روی 3+ قرار داده شود.

در یخچال های ساید بای ساید و دوقلو دمای یخچال باید بر روی 3+ و دمای فریزر بر روی 18- قرار گیرد.

خرابی قطعات دیفراست

خرابی قطعات دیفراست

خرابی قطعات دیفراست از رایج ترین علت های سرما نداشتن یخچال های بکو می باشد. قطعات دیفراست با ایجاد سیکل سرمایشی باعث خنک شدن یخچال می شود.

زمانی که حتی فن اواپراتور خراب شود باعث می شود سرما در بین یخچال منتقل نشود و یک قسمت از یخچال همیشه گرم باشد.

اگر هیتر یا المنت خراب شود باعث می شود یخ ها بر روی اواپراتور زیاد شوند و با برخورد تیغه های فن به یخ ها باعث ایجاد صدا می شود. یکی از دلایل صدای زیاد یخچال بکو نیز همین مورد می باشد.

برد الکترونیکی اصلی یخچال

برد الکترونیکی اصلی یخچال

در یخچال های ساید بای ساید و یخچال های دوقلو Beko از برد الکترونیکی به جای ترموستات استفاده می شود. برد الکترونیکی دستور روشن شدن و خاموش شدن موتور یا کمپرسور را صادر می کند.

وقتی برد الکترونیکی اصلی یخچال خراب باشد نه تنها بر روی سرما سازی یخچال تاثیر می گذارد بلکه بر روی سایر قطعات یخچال نیز تاثیر می گذارد.

برای حل مشکل لازم است یا برد الکترونیکی اصلی تعمیر شود و یا تعویض گردد. که شرکت تهران سرویس پیشنهاد می کند از خدمات تعمیر برد یخچال بکو این شرکت استفاده نماید.

ما در سراسر ایران خدمات تعمیرات برد یخچال را انجام می دهیم.

تنها کافی است با شماره 88077030 – 021 تماس بگیرید. شرکت تهران سرویس به صورت شبانه روزی آماده دریافت نقطه نظرات و سوالات مشتریان عزیز می باشد.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست