remove_red_eye399

سوت کشیدن یخچال بوش (Bosch) همواره یکی از مواردی می باشد که برای بسیاری از کسانی که یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش دارند متداول می باشد. در این مقاله می خواهیم شما را به صورت کامل با علت مشکل و نحوه برطرف کردن آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

صدای سوت کشیدن یخچال بوش

صدای سوت کشیدن یخچال بوش Bosch

آیا برای شما اتفاق افتناده است که متوجه شوید یخچال صدای سوت مانندی از خود بروز می دهد؟ آیا متوجه شدید که یک صدای آهسته مانند سوت کشیدن از یخچال شنیده می شود؟ صدای زیاد یخچال برای هرکسی آزاردهنده است. علت صدای سوت کشیدن یخچال Bosch چه می باشد؟

ممکن است نگران این مشکل باشید و حتی با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال بوش نیز تماس گرفته باشید. پیشنهاد ما این است که ابتدا این مقاله را مطالعه کنید اگر مشکل فنی بود لازم است تعمیرکار یخچال را بررسی نماید.

منظور از سوت کشیدن یخچال چیست؟

نه تنها در یخچال Bosch بلکه در سایر برندهای دیگر یخچال این صدا آشنا می باشد. اگر یخچال شما صدایی مانند زیر از خود بروز می دهد مطالب پایین را به خوبی مطالعه کنید.


علت سوت کشیدن یخچال چیست؟

سوت کشیدن یخچال یک هشدار می باشد که وقتی درب یخچال بیش از 15 ثانیه باز بماند این هشدار از یخچال شنیده می شود و اعلام می کند که درب یخچال باز مانده است.

این صدا یک قابلیت بسیار عالی می باشد. زیرا اگر یادتان رفته باشد درب یخچال را ببندید بعد از 15 ثانیه به صورت اتوماتیک هشدار بالا از یخچال شنیده می شود که کاربر متوجه باز بودن درب یخچال گردد.

اما مشکلی که اغلب مردم با آن مواجه هستند این است که درب کاملا بسته است اما باز صدای سوت کشیدن از یخچال شنیده می شود. علت چیست؟

اگر درب به صورت کامل بسته می شود و همچنان صدای سوت کشیدن از یخچال شنیده می شود به این علت است که میکروسوئیچ درب ایراد دارد.

زمانی که میکروسوئیچ درب که وظیفه تشخیص باز یا بسته بودن درب را دارد خراب باشد یخچال نمی تواند از بسته بودن درب مطمئن گردد که و برد الکترونیکی فکر می کند درب یخچال باز است.

راه حل سوت کشیدن یخچال چیست؟

بهترین راه حل این است که از بسته بودن صحیح درب یخچال اطمینان حاصل کنید.

اگر مشکل برطرف نشد لازم است میکروسوئیچ درب بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

اگر برای شما مقدور نیست از تکنیسین تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش کمک بگیرید پیشنهاد می کنیم تمام Alarm یا هشدارهای دستگاه را خاموش کنید.

راه حل آخر را به شما پیشنهاد نمی کنیم. زیرا در این صورت اگر یخچال مشکل دیگری داشته باشد هیچ صدایی از یخچال شنیده نخواهد شد.

ارور یخچال بوش

اگر یخچال بوش شما علاوه بر صدای سوت کشیدن کد خطا یا ارور بر روی نمایشگر نشان می دهد پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ارور یخچال بوش را مطالعه کنید.

یخچال شما هر مشکلی داشته باشد به صورت کد خطا یا ارور نمایش داده می شود و در این مقاله تمام کد خطاهای یخچال بوش نوشته شده است.

در صورتی که مشکل شما همچنان رفع نشده است با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید تا به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت کنید.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست