علت نشتی آب در یخچال فریزر و ساید بای ساید

علت جمع شدن آب در زیر یخچال

علت نشتی آب در یخچال چیست؟ چرا زیر یخچال آب جمع می شود؟ دلیل جمع شدن آب در زیر جا میوه ای چیست؟ با این مقاله بسیار مفید هر آنچه را که درباره نشتی آب در یخچال لازم است بدانید را یاد خواهید گرفت. تهران سرویس(نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر) بهترین و مفیدترین مقالات را در اختیار شما قرار می دهد.

علت نشتی آب در یخچال

علت نشتی آب در یخچال فریزر و ساید بای ساید
علت نشتی آب در یخچال فریزر و ساید بای ساید

بروز این مشکل چیز غیر عادی نمی باشد. و در بسیاری از یخچال ها این مشکل دیده می شود. که باعث می شود یک لیوان آب یا بیشتر بر روی زمین آب جمع شود. و باعث آزار و اذیت شما گردد. برای اینکه بتوانید مشکل را حل کنید اول باید علت نشتی آب در یخچال را بدانید.


دوستان عزیز، علت نشتی آب در یخچال چند دلیل دارد. که رایج ترین انواع نشتی های آب در یخچال ها عبارت اند از:

 • جمع شدن آب زیر جا میوه ای
 • آب دادن یخچال از فیلتر آب
 •  آب ریختن زیر درب یخچال
 •  آب دادن از زیر یخچال

علت جمع شدن آب زیر جا میوه ای

جمع شدن آب در زیر جا میوه ای یکی از رایج ترین و شایع ترین خرابی های یخچال فریزرها می باشد. زمانی که آب زیر جا میوه ای جمع می شود، قطعا یکی از قطعات سیستم دیفراست به مشکل برخورده است.

علت جمع شدن آب زیر جا میوه ای
علت جمع شدن آب زیر جا میوه ای

 از علت های اصلی در جمع شدن آب زیر جا میوه ای، می توان موارد زیر را نام برد:

 • خرابی سنسور دیفراست یخچال
 • خرابی المنت یا هیتر
 • خرابی ترموفیوز
 • گرفتن مسیر درین(مجرای خروجی آب)
 • یخ زدن مسیر خروجی آب

که بر اثر یخ زدن خروجی آب، آب حاصل از دیفراست در زیر جا میوه ای جمع می شود. باید برای حل این مشکل، باید کاور یخچال باز شود و قطعات دیفراست که شامل سنسور، المنت، ترموفیوز،اواپراتور و ترمودیسک می باشد، تست و بررسی شود تا مشکل برطرف پیدا و برطرف گردد. بهتر است این کار توسط تکنیسین تعمیر یخچال فریزر انجام گیرد.


علت آب دادن یخچال از فیلتر آب

آب دادن یخچال از فیلتر آب یکی از شایع ترین مشکلات یخچال فریزر و ساید بای سایدها می باشد. زمانی که فیلتر آب دیر تعویض می شود دچار رسوب گرفتی می باشد.

علت آب دادن یخچال از فیلتر آب
علت آب دادن یخچال از فیلتر آب

رسوبات تشکیل شده در داخل فیلتر آب باعث ترک خوردن شلنگ تبدیل به فیلتر می باشد. که در اصرع وقت باید شلنگ آب بسته شود تا مشکلی برای یخچال ایجاد نشود. همچنین فیلتر آب باید تعویض گردد. که در این مورد باید شلنگ های پوسیده و فیلترهای آب باید تعویض گردد.

توجه!

فیلترهای آب یخچال(داخلی و خارجی) باید هر 6 ماه یک بار تعویض گردد. در غیر این صورت می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی برای یخچال گردد.(آموزش تعویض فیلتر آب یخچال)


علت آب ریختن زیر درب یخچال

آب ریختن زیر درب یخچال یا آب دادن در زیر درب یخچال نیز یکی از مشکلات نشتی آب در یخچال می باشد. که بر اثر پوسیدگی شلنگ های آب می باشد. که نشتی آب به وجود می آید و منبع آب داخل یخچال یا تانک واتر(Tank Water) سوراخ می شود.

علت آب ریختن زیر درب یخچال
علت آب ریختن زیر درب یخچال

برای حل این مشکل باید شلنگ های آب یا منبع آب یخچال یا تانک واتر اگر نشتی داشته باشد باید تعویض گردد. همچنین فیلترهای آب یخچال(داخلی و خارجی) باید تست و بررسی گردد. گاهی ممکن است از جای فیلترها نشتی آب داشته باشد که باید بررسی گردد.(آموزش تعمیر درب یخچال)


علت آب دادن از زیر یخچال

یکی از مشکل هایی که اغلب برای یخچال های ساید بای ساید به وجود می آید، آب دادن از زیر یخچال می باشد. که اکثرا لوله های خروجی از شیر برقی که در نزدیکی کندانسور یخچال قرار دارد نشتی ایجاد می شود.

که بر اثر گرمای کندانسور شلنگ های آب باعث پوسیدگی می گردد. که این مورد یکی از رایج ترین مشکلات ساید بای ساید ها می باشد. اگر نیاز به تکنیسین تعمیر ساید بای ساید سامسونگ دارید با ما تماس بگیرید.

برای حل این مشکل شلنگ های خروجی آب از شیر برقی باید تعویض گردد.


از زیر فریزر آب نشت می کند.

ممکن است برای شما این مشکل ایجاد شده باشد که علت آن یک از موارد زیر می باشد.

 • نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفیه آب
 • خراب شدن هیتر یا المنت
 • رطوبت زیاد محیط
 • نزدیک بودن یخچال به سینک ظرفشویی

در این شرایط  باید شلنگ آب ورودی به پشت یخچال را به دقت بررسی کنید. ممکن است سر شیر اصلی سست شده باشد و آب نشت کند. همچنین ممکن است ورودی آب پشت یخچال مشکل داشته باشد.

بررسی شلنگ آب پشت یخچال
بررسی شلنگ آب پشت یخچال

علت نشتی بیش از حد آب از زیر یخچال

این مشکل می‌تواند ناشی از خراب بودن درزگیرهای درب باشد. اگر به دلیل خراب یا پوسیده بودن درزگیرهای درب، هوای بیرون وارد یخچال شود، باعث ایجاد رطوبت بیش از حد در یخچال شده و به این ترتیب باعث می‌شود آب اضافی به داخل سینی تخلیه که در زیر یخچال قرار دارد ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال و بر روی کف زمین سرریز کند.


تعمیر نشتی آب در یخچال فریزر و ساید بای ساید توسط شرکت تهران سرویس

به خاطر اینکه آب دادن یخچال می تواند باعث ناراحتی و ناخوشایندی شود، در صورتی که نیاز دارید برای همیشه این مشکل را برطرف کنید با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

اگر ساکن تهران و کرج هستید با شماره 88077030 -021 تماس بگرید. تکنیسین های شرکت تهران سرویس(نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال فریزر) به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به همشریان عزیز می باشند.

امتیازات کاربران
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
4 نظرات
 1. هاشمی می گوید

  سلام علت اینکه زیر جامیوه ای آب می دهد چیست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   علت جمع شدن آب در زیر جامیوه ای یکی از علت های ممکن است باشد:
   خرابی سنسور دیفراست یخچال
   خرابی المنت یا هیتر
   خرابی ترموفیوز
   گرفتن مسیر درین(مجرای خروجی آب)
   یخ زدن مسیر خروجی آب
   موفق باشید.

 2. نادر احمدپور می گوید

  خیلی ممنون از راهنمایی و آموزشتان خیلی بدردم خورد.موفق باشید .

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درود بر شما.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.