آموزش تنظیمات پنل یخچال دوو

آموزش کامل تنظیم درجه های ساید بای ساید دوو

تنظیمات پنل یخچال دوو(Daewoo) برای بسیاری از دوستان سخت می باشد و بسیار دنبال این هستند تا به صورت صحیح تنظیمات پنل دیسپلی یا نمایشگر یخچال را تنظیم نمایند. برای اولین بار شرکت تهران سرویس جامع ترین و کامل ترین مقاله آموزشی تنظیمات پنل یخچال ساید بای ساید دوو را در سطح اینترنت برای استفاده کاربران قرار می دهد. با ما همراه باشید.

آموزش تنظیمات پنل یخچال دوو

تنظیمات پنل یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو Daewoo

یخچال های ساید بای ساید دوو دارای صفحه نمایش دکمه ای و لمسی می باشند. اما در ایران اغلب حالت دکمه وجود دارد. تنظیمات پنل یخچال دوو در اکثر مدل ها به یک حالت می باشد و شما با مطالعه این مقاله می توانید عملکرد هر دکمه را به صورت کامل یاد بگیرید. بعد از یادگیری عملکرد هر دکمه، می توایند یخچال ساید بای ساید دوو را به صورت صحیح و کاملا سفارشی طبق نیاز خود تنظیم نماید. همچنین اگر یخچال شما با این آموزش تنظیم نشد می توانید مقاله آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید را مطالعه کنید.

ممکن است برای شما مفید باشد:

عکس تنظیمات پنل

آموزش تنظیمات پنل دیسپلی یخچال ساید بای ساید دوو

وقتی برای اولین بار یخچال را به برق می زنید و روشن می کنید تنظیمات پبش فرض زیر بر روی دستگاه اعمال می شود.

 • یخچال و فریزر در حالت Middle قرار می گیرد.
 • حالت های ICE MAKER LOOK, SLEEP, LOCK خاموش می باشد.
 • آیکون SPEED غیرفعال است.
 • FUZZY و DEODORIZER همیشه فعال است.
 • WATER / Cube Ice / Crushed Ice : در اولین روشن کردن بر روی WATER تنظیم می شود.

دکمه FREEZER SET

از دکمه FREEZER SET برای تتظیم دمای فریزر استفاده می شود. فریزر دارای 5 حالت دمایی می باشد که هنگام روشن کردن به صورت اتوماتیک بر روی حالت MID که مخفف MIDDLE و به معنی وسط است قرار می گیرد. دمای فریزر در حالت MID برابر 19- می شود.

با هر بار فشار دادن دکمه FREEZER SET دما به صورت متناوب از حالت های زیر تغییر می کند.

-19C -> -21C -> -25C -> -15C -> -17C

HIGHT MID HIGHT MID LOW MID LOW حالت
25- 21- 19- 17- 15- درجه دما
توجه! هر چه دما به سمت منفی بیشتر شود یعنی هوا سردتر می شود و هر چه قدر به سمت مثبت ها پیش رود یعنی هوا گرم تر می شود.

دکمه SUPER FREEZER

زمانی که حالت SUPER FREEZER انتخاب شود آیکون Quick با 3 بار چشمک زدن بر روی نمایشگر ظاهر می شود. و حالت های زیر هنگام انتخاب این گزینه رخ می دهد:

 • موتور یا کمپرسور یخچال و فن فریزر بدون توجه به دمای تنظیم شده فریزر، به مدت 150 دقیقه یا دو ساعت و نیم یکسره کار خواهند کرد.
 • فن فریزر در 14 ولت به مدت 90 دقیقه کار می کند و 60 دقیقه بعد را با 12 ولت برق مصرفی کار می کند.

دکمه REFRIGERATOR SET

از دکمه REFRIGERATOR SET برای تنظیم دمای یخچال استفاده می شود. یخچال نیز دارای 5 حالت دمایی مانند فریزر می باشد که هنگام روشن کردن به صورت اتوماتیک بر روی حالت MID که 2C می باشد تنظیم می شود.با هربار فشار دادن دکمه REFRIGERATOR SET دمای یخچال به صورت زیر تغییر می کند.

2C -> 1C -> 0C -> 4C -> 3C

MAX Medium Max Mid Medium Min Min حالت
0 1 2 3 4 درجه دما
توجه! هر چه دما به سمت 0 نزدیک شود یعنی هوا سردتر می شود و هر چه قدر دما از 0 بالاتر برود یعنی هوا گرم تر می شود.

دکمه SUPER REFRIGERATOR

دکمه SUPER REFRIGERATOR برای زمانی مناسب می باشد که شما بخواهید دمای یخچال به صورت یکباره و سریع افزایش پیدا کند از این ویژگی استفاده کنید.

حالت SUPER REFRIGERATOR طی مدت زمان 40 دقیقه انجام می شود. و دمای یخچال را به 7- می رساند. در این حالت یخچال با حداکثر توان و قدرت خود کار می کند. بعد از پایان عملبات دمای یخچال به حالت معمولی بر می گردد.

دکمه SLEEP

فا قشار دادن این دکمه حالت SLEEP فعال می شود و یا فشار دادن مجدد این دکمه حالت SLEEP غیرفعال می شود. با قعال کردن حالت SLEEP یخچال به مدت 12 ساعت هیچگونه سرما سازی ندارد و بعد از 12 ساعت مجددا به صورت اتوماتیک به حالت معمولی خود بر می گردد و ودماهای پیش فرض تنظیم می شود.

اگر دستگاه در حالت SUPER FREEZER یا SUPER REFRIGERATOR باشد و حالت SLEEP فعال  شود، بعد از پایان حالت SLEEP یخچال مججدا حالت SUPER FREEZER یا SUPER REFRIGERATOR را فعال می نماید.

دکمه WATER / ICE

با این دکمه می توانید از بین حالت های زیر یکی را انتخاب کنید. با فعال شدن هر حالت یک مثلث کوچک در اطراف حالت مورد نظر فعال می شود. که حالت پیش فرض بر روی WATER می باشد.

 • WATER : آب
 • CUBED ICE : یخ مکعبی
 • CRUSHED ICE : یخ خرد شده

دکمه LOCK

با روشن شدن حالت LOCK صفحه نمایشگر قفل شده و هیچ یک از دکمه ها کار نخواهند کرد. در این حالت علامت LOCK بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. برای خارج شدن از حالت LOCK کافی است همین دکمه را به مدت 1 ثانیه نگه دارید. لازم به ذکر است که در حالت SLEEP همه دکمه ها غیر از LOCK غیر فعال می باشد.

دکمه LOCK ICE MAKER

دکمه LOCK ICE MAKER مربوط به قفل یخساز می باشد. با فعال شدن این حالت یخچال دیگر یخسازی انجام نمی دهد. و

 • چراخ LOCK ICE MAKER روشن می شود.
 • چراخ Cube Ice / Crushed Ice ناپدید می شود.
 • در این حالت چراخ WATER همیشه روشن خواهد بود.

برای یخ سازی مجدد کافی است دکمه LOCK را فشار دهید. علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید

دکمه FILTER INFORMATION

در هر 6 ماه یکبار باید فیلترهای یخچال تعویض گردد. از این رو اگر بعد از 6 ماه فیلتر تعویض نشود علامت فیلتر به صورت رنگ قرمز بر روی نمایشگر ظاهار می شود. اگر می خواهید خودتان فیلتر یخچال را تعویض کنید مقاله آموزش تعویض فیلتر یخچال را مطالعه کنید. بعد از تعویض فیلتر، دکمه های LOCK و Lock Ice Maker را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا علامت فیلتر بر روی نمایشگر حذف شود.

حالت SILENT

برای کاهش صدای یخچال از این حالت استفاده می شود. در حالت SILENT فن موتور یا کمپرسور و سایر فن های دیگر با حداقل ترین سرعت کار خواهند کرد تا صدای کمی ایجاد شود. همچنین صفحه نمایشگر نیز با فعال شدن این حالت نور آن 50% کم می شود. اگر حالت SLEEP در کمتر از 4 ساعت پیش انجام شده باشد دیگر نور صفحه نمایش کم نخواهد شد.


بوی بد یخچال دوو

در بسیاری از یخچال و البته یخچال دوو بوی بد یخچال بسیار شایع می باشد. در این جا می خواهیم مقاله بسیار مفید و کاملی را برای شما معرفی کنیم که شامل تمام علت های بوی بد یخچال می باشد. برای حل شدن مشکل بوی بد یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو خود مقاله زیر را مطالعه کنید.

علت بوی بد یخچال


سخن پایانی

با تشکر از توجه شما به این مقاله. اگر در زمینه تعمیر یخچال دوو به مشکلی برخورد کردید و ساکن تهران یا کرج می باشید می توانید با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید.

امتیازات
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
4 نظرات
 1. علیمحمدی می گوید

  سلام یخچال ساید دارم چراغ اسپید یکسره روشنه علت چیه.ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   حالت Power Freezer یا Power Refrigerator فعال است. دکمه Speed را ۳ ثانیه نگه دارید تا غیرفعال گردد.
   موفق باشید.

 2. علیرضا ۱۴۴۲ می گوید

  باسلام
  مطالب بسیار مفید و آموزنده بود

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   تمام تلاش ما این است اولین منبع دانش اطلاعاتی در مورد یخچال در ایران باشیم. امیدواریم با نظرات مفید شما بتوانیم به این هدف برسیم.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.