remove_red_eye355

ارور یخچال دوو و ارور ساید بای ساید دوو موضوعی مهم می باشد. آموزش تعمیر ارور یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو به صورت کامل در این مقاله کامل ذکر شده است. ارورها یا کد خطاها بیانگر این می باشد که مشکلی برای یخچال به وجود آمده است و یخچال نمی تواند کارایی عادی خود را داشته باشد. و باید ارور برطرف شود. با مطالعه این مقاله دیگر نیازی نیست با تکنیسین تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید. زیرا شرکت تهران سرویس هر آنچه را که لازم باشد برای حل مشکل شما گرد آوری نموده است.

ارور یخچال دوو (Daewoo)

ارور یخچال دوو تهران سرویس

ارور یخچال دوو

دوستان عزیز ارورهای یخچال دوو مختص یخچال هایی می باشد که دارای صفحه نمایش یا دیسپلی می باشد. تمام یخچال های ساید بای ساید دوو داری نمایشگر یا Display می باشند. اگر یخچال شما بدون نمایشگر است هیچ کد اروری ندارد. و این کدها مربوط به یخچال شما نمی باشد.

ارورهای یخچال دوو بر روی صفحه نمایشگر آن به صورت یک کد با حروف اختصاصی انگلیسی نمایش داده می شود. در زیر به صورت کامل هر ارور مورد بررسی و توضیح قرار داده شده است. امیدواریم این مقاله نتیجه دلخواه برای شما داشته باشد. و از آن لذت ببرید.


ارور یخچال دوو – ارور ساید بای ساید دوو

 • F1
 • R1
 • RT
 • D1
 • DR
 • DF
 • DH
 • C1
 • F3
 • D2
 • E1
 • E2
 • E4
 • E6
 • E7
 • E9
 • E10
 • E11
 • E12
 • E13
 • EF
 • ET
 • E9
 • EA
 • EU
 • FT
 • EG
 • S/W
 •  ارور …

ارور F1 یخچال دوو

ارور F1 یخچال دوو بیانگر وجود مشکل در سنسور فریزر می باشد. اگر سنسور فریزر معیوب باشد دمای قسمت فریزر به درستی نشان داده نمی شود. برای حل مشکل باید حتما سنسور فریزر تعویض گردد. بهتر است از تکنیسین تعمیر یخچال فریزر کمک بگیرید.

ارور R1 یخچال دوو

ارور R1 یخچال دوو سنسور یخچال معیوب است و باید تعویض گردد. اگر سنسور یخچال خراب یا معیوب باشد یخچال دمای داخل یخچال را به درستی نمایش نمی دهد. بهتر است از تکنیسین تعمیر یخچال فریزر برای تعویض سنسور یخچال(Refrigerator Sensor) کمک بگیرید.

ارور RT یخچال دوو

ارور RT یخچال دوو بیانگر این است که سنسور RT یا Room Temperature  دچار مشکل شده است. سنسور RT دمای محیط را تشخیص می دهد و دمای مناسب داخل یخچال را طبق دمای محیط تنظیم می نماید. اگر این سنسور تعویض نشود بهره وری یخچال پایین می آید.

ارور D1 یخچال دوو

ارور D1 یخچال دوو باینگر وجود خطا در سنسور D یخچال می باشد. بهترین کار برای تعمیر ارور D1 یخچال دوو تماس با مرکز تعمیر یخچال دوو می باشد. همچنین می توانید با شماره  88077030 تماس بگیرید.

ارور DR یخچال دوو

ارور DR یخچال دوو بیانگر این است که سنسور درب قسمت یخچال ایراد دارد. Refrigerator Door یا DR اروری می باشد که وقتی سنسور درب قسمت یخچال معیوب باشد بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. بهتر است چندبار درب یخچال را باز و بسته کنید. اگر ارور حذف شد نیازی به تعویض سنسور نمی باشد. همچنین بعد از تعویض سنسور یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق بیرون بکشید.

ارور DF یخچال دوو

ارور DF یخچال دوو بیانگر این است که سنسور درب قسمت فریزر مشکل دارد. Freezer Door یا DF اروری می باشد که وقتی سنسور درب قسمت فریزر معیوب باشد بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. در اغلب موارد برای تعمیر ارور DF یخچال دوو سنسور DF تعویض می شود.

ارور DH یخچال دوو

ارور DH یخچال دوو بیانگر وجود خطا در سوییچ درب می باشد. HomeBar Door یا ارور DH ممکن است خود به خود از روی نمایشگر حذف شود.در این مورد حتما باید تکنیسین تعمیر یخچال فریزر مورد را بررسی نماید.

ارور C1 یخچال دوو

ارور C1 یخچال دوو بیانگر این می باشد که یخچال عملکرد کنترل نشده و اشتباهی دارد. این مورد به خاطر این می باشد که به علت کار کردن بیش از 3 ساعت کمپرسور یخچال دمای سنسور D به زیر 5 درجه سانتی گراد می باشد. اگر موتور یا کمپرسور کار نکند و خاموش باشد دمای سنسور D مجددا به حالت عادی بر می گردد و مشکل برطرف می گردد.

ارور F3 یخچال دوو

ارور F3 یخچال دوو زمانی رخ می دهد که یخچال در حال دیفراست (دیفراست چیست؟) یا یخ زدایی می باشد و شما به صورت ناگهانی درب یخچال را باز کنید. باز شدن درب و کار کردن سنسورهای درب یخچال باعث می شود یخچال فرآیند دیفراست را متوقف کند و در نتیجه ارور F3 بر روی نمایشگر یخچال نمایش داده می شود. پیشنهاد می کنیم هرگز در زمان دیفراست یخچال، درب یخچال را باز نکنید.

ارور D2 یخچال دوو

ارور D2 یخچال دوو یخچال به صورت دستی وارد حالت دیفراست شده است. این مورد زمانی رخ می دهد که اواپراتور یخچال خیلی یخ زده است و شما با قرار دادن یخچال در حالت دیفراست دستی یا Forced Defrost می توانید یخ زدایی یخچال به صورت دستی انجام دهید. در این حالت یخچال کد D2 را بر روی مایشگر نمایش می دهد.

برای قرار دادن یخچال در حالت دیفراست دستی یا Forced Defrost  باید دکمه Look را خاموش کنید تا صفحه نمایشگر در کنترل شما باشد.

سپس دکمه REF SET را 5 بار فشار دهید. حالا دکمه FRZ Set را بزنید. در این صورت یخچال در حالا دیفراست دستی قرار می گیرد.

ارور E1 یخچال دوو

ارور E1 یخچال دوو زمانی رخ می دهد که از آبریز یا دیسپنسر یخچال آب بگیرید یا یخ بگیرید. از فرآیند ذکر شده به درستی انجام نشود و یکی از سنسورها یا قطعه ها مشکل داشته باشند ارور E1 بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. اگر همچنان این ارور وجود دارد باید با تکنیسین تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید.

ارور E2

ارور E2 نشان دهنده خرابی سنسور محیطی دما می باشد. زمانی که سنسور محیطی خراب باشد یخچال نیم تواند دمای محیط را تشخیص دهد. و با نشان دادن علامت E2 مشکل را بیان می کند.

ارور E4

ارور E4 نشان دهنده خرابی سنسور اواپراتور می باشد. زمانی که سنسور اواپراتور خراب باشد یخچال در عمل دیفراست و همچنین سرما سازی دچار مشکل می شود.

ارور E6

ارور E6 نشان دهنده خرابی فن فریزر می باشد. فن فریزر زمانی که خراب می شود بر روی سرمای یخچال تاثیر مستقیم می گذارد. لازم است که تکنیسین یخچال دوو فن را بررسی و در صورت نیاز تعویض نماید.

ارور E7

ارور E7 به سرمایش ضعیف یخچال اشاره دارد. یعنی کمپرسور یخچال هرچه قدر کار می کند نمی تواند یخچال را به دمای خواسته شده برساند. ممکن است گاز یخچال ایراد داشته باشد.

ارور E9

ارور E9 به خرابی هیتر یا المنت اواپراتور فریزر اشاره دارد. در این حالت سرمای فریزر ممکن است کاهش یابد و حتی عمل دیفراست با مشکل مواجه گردد.

ارور E10

ارور E10 اشاره به وجود مشکل در سنسور محیطی بیرونی یخچال اشاره دارد. لازم است سنسور حتما تعویض گردد.

ارور E11

ارور E11 اشاره به خرابی فن کندانسور یخچال دارد. اگر فن کنداسنور تعمیر یا تعویض نشود بر روی سرمای یخچال تاثیر می گذارد.

ارور E12

ارور E12 اشاره به خرابی و وجود مشکل در دمپر یخچال دارد. دریچه دمپر هوای سرد را از فریزر به قسمت یخچال منتقل می کند. پیشنهاد می کنیم مقاله دمپر یخچال چیست؟ را مطالعه کنید.

ارور E13

ارور E13 اشاره به قطع بودن کمپرسور یا موتور یخچال دارد. یعنی اینکه کمپرسور نمی تواند روشن شود و مشکل دارد. در این صورت باید حتما کمپرسور تعویض شود. البته ممکن است مشکل از رله استارت و خازن باشد که بنابه تشخیص تعمیرکار مشکل برطرف می شود.

ارور EF یخچال دوو

ارور EF یخچال دوو بیانگر این می باشد که سنسور Flow معیوب است و باید تعویض گردد. سنسور Flow در داخل یخچال و قسمت بالا قرار دارد. برای تعویض آن بهتر است از تکنیسین تعمیرات یخچال کمک بگیرید.

ارور ET یخچال دوو

ارور ET یخچال دوو بیانگر این است که سنسور تشخیص حالت تراز بودن S/W معیوب است. در این حالت یخچال نمی تواند تراز بودن یا تراز نبودن یخچال را بررسی نماید. ارور ET خیلی کم اتفاق می افتد. و اروری نایاب می باشد.

ارور E9 یخچال دوو

ارور E9 یخچال دوو بیانگر این است که مشکلی در ورودی آب پیش آمده است. این مشکل ممکن است به خاطر فیلتر آب باشد و یا به خاطر لوله کشی پشت یخچال. در هر صورت باید لوله های ورودی آب پشت یخچال بررسی گردد.

ارور EA یخچال دوو

ارور EA یخچال دوو بیانگر این است که سنسور یخساز افتادن یخ از دیسپنسر را سه بار تشخیص داده است. زیرا به صورت معمولی در هر بار یک تکه یخ باید از یخساز بیاید. در صورت بروز این مشکل باید یخساز بررسی گردد. همچنین سنسور SW نیز در این مورد دخالت دارد و ممکن است ایراد از سنسور SW باشد.

ارور EU یخچال دوو

ارور EU یخچال دوو مربوط به وجود مشکل در سنسور یخساز می باشد. پیشنهاد می کنیم یخساز را ریست کنید. آموزش ریست کردن یخساز یخچال. سپس به احتمال قوی مشکل برطرف می گردد. اما در صورت ادامه مشکل با شماره 88077030 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

ارور FT یخچال دوو

ارور FT یخچال دوو  زمانی رخ می دهد که سنسور SW ایراد دارد. مشکل خاصی نمی باشد و برای کارکرد یخچال عیبی ندارد.

ارور … یخچال دوو

ارور … یخچال دوو بیانگر این است که موتور یخساز یخچال مشکل دارد. برای تعمیر ارور … باید با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید. اگر در تهران یا کرج هستید می توانید با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید.

تماس با تعمیرگاه و نمایندگی مجاز تعمیر یخچال دوو

اگر مقاله ارور یخچال فریزر  و ساید بای ساید دوو به شما برای حل مشکلاتان کمک کرده است بسیار خرسندیم. در غیر این صورت می توانید با شماره 88077030 در تهران و کرج تماس بگیرید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده دریافت نقطه نظرات و سفارشات شما می باشند. همچنین لازم به ذکر است که تمام خدمات تعمیرات شرکت تهران سرویس دارای ضمانت 6 ماهه رسمی می باشد.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست