remove_red_eye1,057

قیمت موتور یخچال فریجیدر Frigidaire از موضوعات مهمی می باشد که ذهن مشتریان عزیز را به خود مشغول می کند. اگر می خواهید با قیمت و هزینه های تعمیرات یا تعویض موتور یا کمپرسور یخچال فریجیدر آشنا شوید با ما همراه باشید.

قیمت موتور یخچال فریجیدر Frigidaire

موتور یخچال فریجیدر

موتور یا کمپرسور یخچال از مهم ترین قطعات یخچال می باشد. 90% سیکل سرما سازی یخچال توسط موتور یخچال انجام می گیرد.

یخچال های فریجیدر از موتور های قدرتمند و عالی استفاده می کنند و طول عمر بسیار بالا و کیفیت قابل قبولی دارند.

طبق مدل یخچال ممکن است کمپرسور (موتور) معمولی یا اینورتر باشد. کمپرسورهای اینورتر نسل جدید موتورهای یخچال می باشند که علاوه بر مصرف برق بسیار پایین دارای صدای خیلی کمی هستند.

به همین دلیل یخچال هایی که دارای موتور اینورتر هستند قیمتی بالایی دارند. البته موتورهای معمولی نیز کیفیت خوبی دارند اما صدای نسبتا زیاد آنها همیشه گلایه اصلی آنها می باشد.

قیمت موتور یا کمپرسور یخچال فریجیدر

قیمت موتور یا کمپرسور یخچال

قیمت موتور یخچال ارتباط مستقیمی به نرخ ارزی دارد. زیرا تمام موتورهای یخچال از خارج از کشور وارد می شوند.

بستگی به نوع برند موتور یخچال، قیمت موتور هم متفاوت می باشد. البته نوسانات قیمت موتور یخچال به نوع معمولی یا اینورتر بودن آن نیز بستگی دارد.

موتورهای اینورتر از موتورهای معمولی گران قیمت تر می باشند. البته پیشنهاد ما این است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت موتور یا کمپرسور یخچال با شماره تلفن 88077030 – 021 تماس بگیرید.

قیمت موتورهای یخچال اروپایی Frigidaire در بازار فعلی بین 600 هزار تومان تا 1 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.

علت خرابی موتور یخچال فریجیدر

بی شک خیلی از مردم نمی دانند علت خرابی کمپرسور یخچال چه می باشد و این مورد باعث می شود که به صورت صحیح از موتور یخچال مراقبت نشود.

علت های اصلی خرابی کمپرسور یخچال

  • طول عمر بالا
  • داغ شدن زیاد
  • یکسره کار کردن
  • تنظیم نادرست دما
  • عدم سرویس مناسب
  • خرابی فن کمپرسور

طول عمر بالا

طول عمر بالا جزو مواردی می باشد که از دست کسی کار بر نمی آید و به مرور زمان موتور کارایی اولیه خود را از دست می دهد تا در نهایت بی استفاده شود.

داغ شدن زیاد

بی شک داغ شدن بیش از حد بر روی کمپرسور تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود به مرور زمان دچار سوختگی شود و دیگر قادر به سرما سازی نباشد.

یکسره کار کردن

یکسره کار کردن یخچال یا مداوم و پیوسته کار کردن با تایم استراحت کوتاه باعث داغ شدن موتور می شود.

زمانی که متوجه شدید یخچال بیش از حد کار می کند و حتی سرمای کمی دارد باید یخچال توسط تکنیسین تعمیر یخچال فریجیدر بررسی شود و عیب یابی گردد.

تنظیم نادرست دما

همانطور که می دانید تنظیم دمای یخچال ممکن است ابتدا ساده به نظر آید اما اگر دمای یخچال به صورت دقیق تنظیم نشود. بر روی موتور یخچال تاثیر می گذارد.

یخچال های ساید بای ساید فریجیدر دارای حالت Power Cool و Power Freeze می باشند که برای سرد کردن سریع یخچال و فریزر می باشد.

اگر یخچال به مدت زیادی بر روی این حالت ها قرار گیرد و این رویه همیشه ادامه داشته باشد باعث می شود به موتور فشار وارد شود و باعث سوختن موتور گردد.

عدم سرویس مناسب

موتور یخچال در پشت یخچال قرار می گیرد. به مرور زمان گرد و خاک محیط بر روی موتور جمع می شود و باعث می شود گرمای موتور به راحتی با بیرون تعامل نداشته باشد.

علاوه بر فشار آمدن به موتور باعث می شود سرمای یخچال نیز کمتر شود. زیرا لوله های کندانسور یخچال بیشتر گرد و خاک گرفته اند و نمی توانند گرما را به محیط انتقال دهند.

باید هر 2 ماه یکبار خودتان توسط یک دستمال مرطوب موتور را تمیز کنید تا تمام گرد و خاک های آن تمیز شود.

خرابی فن کمپرسور

در کنار موتور یخچال یک فن (Fan) برای خنک سازی موتور قرار دارد. این فن زمانی که موتور شروع به کار می کند روشن می شود و باعث می شود که کمپرسور داغ نشود و خنک باقی بماند.

زمانی که به هر دلیلی فن کمپرسور یخچال فریجیدر معیوب گردد موتور بیش از حد داغ می کند و باعث سوختن موتور می باشد.

برای حل مشکل باید فن کمپرسور حتما تعویض گردد. اگر در تهران یا کرج هستید شرکت تهران سرویس به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات می باشد.

تعویض موتور یخچال در محل

تعویض موتور یخچال در محل از خدمات مهم شرکت تهران سرویس می باشد. ضمن تعویض موتور لازم است که تمام مراحل شارژ گاز یخچال فریجیدر نیز به درستی انجام گیرد.

زیرا موتور بعد از نصب باید حتما شارژ گاز گردد زیرا موتور اولیه بدون گاز می باشد.

نوع گاز یخچال (R600 یا R134) بستگی به نوع مدل یخچال و موتور دارد. یخچال های ساید بای ساید از گاز R600 استفاده می کنند.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست