remove_red_eye138

یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک یکی از مشکلات متداول و رایج یخچال فریزرها و ساید بای سایدهای General Electric می باشد. در این مقاله شما با تمام دلایل به وجود آمدن این مشکل و نحوه رفع آن آشنا می شوید.

یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک

یکسره کار کردن یخچال

یکسره کار کردن یخچال امروزه به یکی از رایج ترین مشکلات تمام یخچال فریزر و ساید بای ساید از تمام مدل ها و برندها شده است.

یخچال آمریکایی General Electric نیز به خاطر دلایلی که در اینجا ذکر می کنیم ممکن است به صورت یکسره کار کند یا زمان اتوماتیک کردن آن زیاد شده باشد.

منظور از اتوماتیک کردن این است که موتور یا کمپرسور یخچال چقدر کار می کند و چقدر استراحت می کند. در واقع کلا موضوع یکسره کار کردن یخچال مربوط به موتور یخچال می باشد.

دلایل یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور یخچال یکی از اصلی ترین قطعات در یخچال فریزرها و ساید بای سایدها می باشد. زمانی که یخچال جنرال الکتریک به صورت مداوم و یکسره کار می کند لازم است حتما موتور یخچال بررسی شود.

اگر طول عمر موتور یا کمپرسور بالای 8 سال باشد ممکن است دیگر زمان تعویض آن رسیده باشد. همچنین اگر دست روی بدنه موتور زدید و متوجه شدید موتور بیش از حد داغ شده است باید حتما موتور توسط تکنیسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک بررسی شود.

پیشنهاد می کنیم: علت داغ شدن موتور یخچال

موتور نباید به اندازه ای داغ شود که قابل لمس نباشد. در این صورت مشکل اساسی وجود دارد و لازم است برطرف گردد.

برد الکترونیکی دستگاه

در یخچال های آمریکایی General Electric برد الکترونیکی یکی از اصلی ترین قطعات می باشد. کنترل کامل فرآیندهای یخچال توسط برد الکترونیکی انجام می شود.

برد الکترونیکی یخچال جنرال الکتریک اگر دچار مشکل و ایرادی شود بر روی کل یخچال یا قسمتی از یخچال تاثیر می گذارد.

اگر AC مربوط به تنظیمات دمای یخچال یا کنترل روشن شدن و خاموش شدن موتور، مشکل داشته باشد می تواند باعث یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک گردد.

برای حل مشکل پیشنهاد تهران سرویس تعمیرات برد می باشد. متشریان عزیز می توانند در سراسر ایران از خدمات تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک شرکت تهران سرویس استفاده نمایند.

خرابی قطعات دیفراست

خرابی قطعات دیفراست تاثیر مستقیم بر روی کار کردن مداوم موتور یا کمپرسور یخچال دارد. زمانی که المنت یا هیتر کار نکند اواپراتور به شدت یخ می زند سرما وارد یخچال نمی شود و یخچال بدون سرما می شود. (سرما نداشتن یخچال)

چون سرمای یخچال کم است برد الکترونیکی دستور خاموش شدن موتور را نمی دهد و در نتیجه موتور یخچال یکسره کار می کند.

قطعات دیفراست یخچال شامل:

  • المنت یا هیتر
  • سنسور
  • ترموفیوز
  • ترمودیسک
  • اواپراتور

می باشد. خرابی هر یک از قطعات بالا بی شک تاثیر مستقیم بر روی یکسره کار کردن یخچال خواهد داشت. برای حل مشکل لازم است که حتما تکنیسین تعمیر یخچال جنرال الکتریک مشکل را بررسی و رفع نماید.

خرابی فن یخچال

خرابی فن یخچال یا فن اواپراتور باعث می شود سرما به تمام قسمت های داخل یخچال نرسد. در نتیجه یخچال گرم می شود و باعث می شود دمای یخچال بالا برود. چون دما بالا رفته است و یخچال گرم است برد الکترونیکی به موتور دستور می دهد که بیشتر کار کند تا سرمای لازمه را تولید نماید.

به این ترتیب است که خرابی فن یخچال سبب بروز مداوم کار کردن یخچال جنرال الکتریک می شود.

برای حل مشکل لازم است که فن یخچال تعویض گردد و فن جدیدی نصب شود.

فعال بودن حالت Turbo Cool یا Turbo Freeze

حالت Turbo Cool یا Turbo Freeze

یخچال آمریکایی جنرال الکتریک با داشتن تو حالت Turbo Cool و Turbo Freeze سبب ایجاد سرمای زیاد در سریع ترین زمان ممکن می شود.

زمانی که حالت های Turbo Cool یا Turbo Freeze روشن باشند موتور تقریبا بیش از یک ساعت یکسره کار می کند.

حالت های Turbo Cool یا Turbo Freeze به صورت خودکار بعد از 120 دقیق خاموش می شوند و یخچال به حالت عادی خود باز می گردد.

حالت Turbo Cool

حالت Turbo Cool باعث می شود که یخچال سریع خنک شود و سرمای زیادی در یخچال ایجاد گردد.

حالت Turbo Freeze

حالت Turbo Freeze باعث می شود که قسمت فریزر یخچال سریع سرد شود و حتی سردتر شود.

خرابی لاستیک دور درب

یکی دیگر از علت های یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک خرابی لاستیک دور درب می باشد. لاستیک یا نوار دور درب یخچال باعث می شود سرما از یخچال تا زمانی که درب باز نشود خارج نگردد.

هرگونه ایراد و خرابی در لاستیک دور درب یخچال باعث می شود سرما از یخچال خارج شود و موتور یا کمپرسور ناچار است برای جبران کسری سرما بیشتر کار کند.

در این خصوص پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال را مطالعه نماید.

کمبود گاز یخچال

زمانی که گاز یخچال کم باشد موتور بیشتر کار می کند زیرا گاز تبدیل به سرما می شود. کمبود گاز یخچال دلایلی زیادی دارد که باعث نشتی گاز می گردد. برای رفع مشکل باید گاز به موتور تزریق شود.

اگر در تهران یا کرج هستید می توانید از خدمات شارژ گاز یخچال شرکت تهران سرویس استفاده نماید.


 

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست