remove_red_eye1,186

عیب یابی و مشکلات یخچال هیتاچی(Hitachi) موضوع بسیار مهم و اساسی می باشد که امروز در نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر تهران سرویس به صورت کلی بررسی می شود. تا بسیاری از دوستانی که در این مورد مشکل دارند به راحتی به جواب سوالات خود برسند.

مشکلات یخچال هیتاچی (Hitachi)

از جمله متداول ترین مشکلات یخچال فریزر و ساید بای ساید ژاپنی هیتاچی موارد زیر می باشد. با استفاده از مطالب زیر دانش خود را بالا ببرید تا بهترین استفاده ممکن را از یخچال هیتاچی خود داشته باشید.

مشکلات یخچال هیتاچی (Hitachi)


آیا باید فیلتر Titanium Nano را تغییر دهم؟

نه، شما مجبور نیستید فیلتر را تغییر دهید چون باکتری را با کاتالیزور خودش حذف می‌کند. و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.


آیا لازم است لوله آب خود را مستقیما به شیر آب متصل کنم؟

برای یخچال هیتاچی که دارای دیسپنسر آب می باشد، یک تانک آب به صورت مستقیم به دیسپنسر آب متصل می باشد. به این ترتیب، هیچ لوله‌کشی مزاحم مورد نیاز نیست و می‌توانید یخچال خود را در هر جایی قرار دهید.


آیا می‌توانم چای یا آب‌میوه را به جای آب در مخزن آب بگذارم؟

فقط آب آشامیدنی را در مخزن قرار دهید. در غیر این صورت، لوله آب ممکن است با ریزه های آبمیوه یا برگ‌های چای مسدود شود.


چرا غذا در یخچال یخ می‌زند؟

صفحه کنترل دما و تنظیم درجه‌ حرارت را بررسی کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید که تنظیم دمای خیلی پایین نیست. همچنین لطفا بررسی کنید که آیا غذا در حال لمس کردن است یا درست جلوی دریچه کولر قرار دارد؟ اگر اینطور است، لطفا غذا را حرکت دهید.


چرا در داخل جعبه سبزیجات آب وجود دارد؟

جمع شدن آب در داخل جامیوه ای یا جعبه سبزیجات بخاطر رطوبت بالای داخل محفظه سبزیجات است که طراوت و تازگی سبزیجات را حفظ می‌کند. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چرا وقتی یک درب بسته می شود درب دیگر باز می شود؟

این بخش‌ها با مسیر هوای سرد به هم متصل می‌شوند که در آن فشار هوا منجر به باز شدن درب دیگر می‌شود که یک درب سخت بسته می‌شود. این امر مشکلی برای یخچال ایجاد نمی کند.


چرا قطرات آب در خارج از یخچال وجود دارد؟

قطرات آب که در خارج از یخچال شکل گرفته‌اند بیشتر در طول فصل بارندگی و یا در هوای مرطوبو هنگامی که دمای محیط بالا است، قرار دارند. این یک نقص نادرست نیست و قطرات آب را می توان با استفاده از یک پارچه خشک پاک کرد و ناحیه خیس شده باید به خوبی تهویه شود.


چرا بغل های کناری یخچال هیتاچی گرم است؟

به منظور جلوگیری از خیس شدن یخچال و همچنین تهویه هوای گرم، به ویژه برای یخچال جدید، در طول عملیات با سرعت بالا کمپرسور و یا وقتی که درها باز می‌شوند، دمای زیادی ایجاد می‌شود و باعث ایجاد مشکلات ایمنی یا عملکرد نمی‌شود، اما لطفا از لمس کردن آن اجتناب کنید.


چرا صدای جریان آب در یخچال وجود دارد؟

این طبیعی است چون آب در طول فرآیند دیفراست یا یخ زدایی در داخل یخچال تولید می‌شود. زمان دیفراست ممکن است بین 20 دقیقه تا 50 دقیقه باشد. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چرا قطرات آب در سطح پشتی محفظه یخچال وجود دارد؟

وقتی که درب یخچال اغلب باز است هوای گرم داخل می‌شود و در نتیجه باعث می‌شود که چگالش شکل بگیرد. لطفا با دستمال خشک قطرات را پاک کنید.


چرا یخچال یا فریزر هیتاچی سرد نیست؟

صفحه کنترل دما و تنظیم درجه‌حرارت را بررسی کنید. اگر مشکلی وجود داشته باشد با تکنیسین تعمیر یخچال هیتاچی تماس بگیرید.

 • بررسی کنید که یخچال شما مستقیما با نور خورشید در ارتباط نباشد.
 • بررسی کنید که مواد غذایی در یخچال شلوغ نباشد. نگهداری مواد غذای بسیار زیاد می‌تواند جریان هوای خنک را مسدود کند. دقت کنید که خروجی‌های تهویه مسدود نباشند. همیشه مواد غذایی را با فاصله 2 سانتی متری از داخل یخچال قرار دهید. یعنی فاصله مواد غذایی با دیواره آن 2 سانتی متر باشد.
 • از باز کردن بی رویه درب یخچال خودداری کنید.
 • ممکن است موتور یا کمپرسور یخچال ایراد داشته باشد. بهتر است با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

چرا یخ ساز یخچال هیتاچی یخ نمی سازد؟

 • لطفا بررسی کنید و مطمئن شوید که دکمه یخ سازی بر روی دیسپلی یا نمایشگر فعال شده و چراغ LED روشن است.
 • لطفا بررسی کنید که مخزن آب یا تانک آب پر از آب است یا نه.
 • لطفا اطمینان حاصل کنید که مخزن آب به طور کامل وارد شکاف می‌شود و پشت خط قرار می‌گیرد.
 • لطفا توجه داشته باشید که برای اولین بار از یخ زدن، مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد (حتی ۲۴ ساعت). بعد از آن معمولا ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد تا ۸ عدد مکعب یخ بسازد.
 • لطفا بررسی کنید که آیا محفظه یخ در حال حاضر پر از یخ است یا نه. زمانی که سنسور مشخص می‌کند که مخزن یخ پر است، فرآیند ساخت یخ خود به خود متوقف خواهد شد.

لطفا مایع هایی مانند آب‌میوه، نوشیدنی‌های گرم، چای و غیره را در مخزن آب قرار ندهید زیرا ممکن است به Ice Maker یا یخ ساز آسیب برساند. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چطور میتونم درب یخچال رو تمیز کنم؟

برای محافظت از پوشش درب ها، لطفا از هر مواد شوینده و یا هر ماده سخت برای تمیز کردن سطح درب استفاده نکنید. لطفا فقط از یک پارچه نرم استفاده کنید، آن را در آب تمیز خشک کنید، دستمال را فشار دهید و سطح درب را تمیز کنید.


چرا داخل سینی مخصوص در قسمت عقب و پایین یخچال آب وجود دارد؟

ظرف یا سینی مخصوصی که در پشت و عقب یخچال قرار دارد و آب فرآیند دیفراست هنگام تخلیه وارد آن می شود. سینی آب در کنار موتور یا کمپرسور یخچال قرار می گیرد و بخار می شود. این فرآیند همیشه انجام می گیرد و سینی آب خالی می شود. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چطور می‌توانم بوی بد یخچال را از بین ببرم؟

 • ساده‌ترین راه، تمیز کردن و نگهداری منظم یخچال است. به عنوان مثال، حذف سریع غذا، غذا که بوی زیادی دارد، بهتر است در ظرف مخصوصی که سر بسته باشد قرار گیرد. از یک مایع شستشوی خانگی برای تمیز کردن داخل یخچال استفاده کنید. این کار را به درستی انجام دهید.
 • می‌توانید زغال مخصوص را در یخچال بگذارید تا از شر بوی بد یخچال خلاص شوید. به خاطر داشته باشید که زغال ها را به طور مرتب تعویض کنید.
 • استفاده از پوست لیمو نیز مفید خواهد بود.

چند وقت یک بار باید فیلتر آب را تعویض کنم؟

برای فیلتر آب یخچال باید هر 6 ماه یکبار نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام کنید. یعنی سالی دوبار باید فیلتر آب یخچال هیتاچی تعویض گردد. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


نکات مربوط به تعمیر و نگهداری یخچال Hitachi

 • درون قفسه‌ها را پاک کنید و قفسه‌ها یا کشوها را به طور کامل با پارچه نرم و یا اسفنجی که در آب ولرم آغشته شده‌است پاک کنید. پس از آن، قفسه‌ها یا کشوها با دستمال خشک تمیز کنید.
 • هر گونه کثیفی، غذا، لکه‌های آب و غیره را با یک دستمال نرم و آب تمیز پاک کنید.
 • تمام غذاها را در ظروف نگهداری از آب و هوا نگهداری کنید و یا آن‌ها را با یک لایه پلاستیکی بپوشانید. هر گونه لکه بر روی سطح قفسه ها را تمیز کنید.
 • هر بار که منزل را تمیز می کنید حتما یک بار یخچال خود را سرویس کنید. برای سرویس کاری یخچال با شماره 88077030 – 021 در تهران و کرج تماس بگیرید.

چرا سبزیجات و میوه‌ها در یخچال یخ می‌زنند؟

 • بررسی که کنید که تنظیماتی برای حالت سرمای شدید یا Fast Cooling برای بخش میوه جات و سبزی جات فعال نشده باشد.
 • سبزیجات و میوه‌ها را فقط در داخل کشوی سبزیجات یخچال نگه دارید.
 • هوای سرد از دریچه هوا (معمولا در گوشه سمت راست کشویی) قرار دارد. اگر سبزیجات یا میوه ها درست جلوی دریچه‌های هوای سرد قرار داده شود و هوای سرد به طور مستقیم به آن بزند، ممکن است منجمد شود. لطفا میوه جات و سبزی جات را در ظرف قرار دهید و یا آن را از منطقه دور کنید.

گاهی صدای جیک جیک در یخچال شنیده می‌شود. این صدای چیه؟

این صدای ناشی از اصطکاک قطعات ناشی از تغییر دما است.


چرا یخچال جدید من صدای وزوز پیوسته‌ای را پشت سر خود ایجاد می‌کند؟

این صدای عملکرد کمپرسور یخچال می باشد. سرعت عملکرد کمپرسور معکوس و متغیر است و انرژی بیشتری نیاز دارد. برای خنک کردن یخچال جدید، کمپرسور با سرعت بالا حرکت می‌کند که به صدای عملکرد بلندتر منجر می‌شود. این مورد مشکلی خاصی ایجاد نمی کند. در صورت بروز مشکل با تکنیسین تعمیر یخچال هیتاچی تماس بگیرید.


چرا آب زیر بدنه یخچال نشت می‌کند؟

 • ممکن است به دلیل افزایش دما باشد. لطفا بررسی کنید که تمام درها محکم بسته شده‌اند و هیچ شکاف کوچکی بین نوار درب یخچال وجود ندارد.
 • لوله آب داخلی ممکن است گیر کرده و باعث سرریز شدن آب شود.
 • خطای دمپر(Damper) و باز کردن مکرر درب ها می‌تواند باعث افزایش زمان فرآیند دیفراست شود و آب بیشتری را در داخل محفظه یا سینی مخصوص جمع شدن آب ایجاد کند.
 • اتاق موتور یا کمپرسور یخچال پر از گرد و خاک است.

چرا صدای ارتعاش بلند از قسمت بالای یخچال وجود دارد؟

درب فریزر را باز کنید و اگر صدا پس از مدتی کوتاه متوقف شود، ممکن است به خاطر مسدود شدن یخ در چرخش فن یخچال باشد. شما می‌توانید برای چند ساعت یخچال را خاموش کنید تا یخ آب شود (لطفا مواد غذایی خود را در دیگر روش‌های ذخیره‌سازی کنید). اگر صدا ادامه پیدا کند، لطفا برای کمک بیشتر با مرکز خدمات مشتری هیتاچی تماس بگیرید.


چرا یخچال من به اندازه کافی خنک نیست یا وقتی برای اولین بار از آن استفاده می‌کنید یخ درست نمی‌کند؟

در تابستان وقتی غذا را در یخچال قرار می دهید و تازه یخچال را خریده داری کرده باشید ممکن است بین 4 تا 24 ساعت طول بکشد تا سرمای یخچال به درجه مطلوب و دلخواه شما برسد.

زمانی که برای اولین بار استفاده می‌کنید، زمان می‌برد تا یخ درست شود چون یخ پس از خنک شدن به طور کامل شروع می‌شود. ممکن است بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد تا طبق مقدار غذا و روش بسته‌بندی آن، یخ ایجاد شود.

باز و بسته کردن درب یخچال را به حداقل برسانید. در حد ممکن وقتی تازه از یخچال استفاده می کنید این مورد را رعایت نمایید.


چرا درست بعد از اینکه در فریزر را بستم صدایی به گوشم رسید؟

اگر صدا به طور پیوسته نباشد، این می‌تواند صدای حرکت فن(Fan) موتور باشد. زمانی که کار کردن فن بعد از درب فریزر شروع می‌شود و برای مدت کوتاهی بسته می‌شود، این صدا وجود خواهد داشت. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


ارور یخچال هیتاچی

یکی از موارد مهم در یخچال Hitachi کد خطا یا ارورهای آن می باشد. چند مورد از متداول ترین کدهای خطا یخچال هیتاچی در زیر نشان داده شده است که می تواند در رفع مشکلات شما بسیار کمک کننده باشد.

لیست ارور های متداول یخچال هیتاچی

ارور OP F یخچال هیتاچی

ارور OP F یخچال هیتاچی نشان دهنده این است که درب فریزر باز است یا سنسور فریزر مشکل دارد. همچنین ممکن است سیم کشی درب و حتی برد الکترونیکی نیز ایراد داشته باشد.

ارور OP F یخچال هیتاچی

ارور OP R یخچال هیتاچی

ارور OP R یخچال هیتاچی به باز بودن درب یخچال اشاره دارد. همچنین برد الکترونیکی و سویئچ درب یا سنسور درب ممکن است مشکل داشته باشد که لازم است تعمیرکار یخچال، یخچال را بررسی و سرویس نماید.

ارور F3 01 یخچال هیتاچی

ارور F3 01 یا F3 02 یخچال هیتاچی به وجود مشکل در قسمت فریزر اشاره دارد. ممکن است سرمای فریزر کم باشد یا ممکن است درب فریزر درست بسته نشده باشد.

ارور F0 12 یخچال هیتاچی

ارور FO 12 یا F0 12 نشان دهنده خنک نبودن فریزر می باشد. زمانی که فریزر به دمای تنظیم شده نرسد سنسور دما با نشان دادن این ارور مشکل را نشان می دهد.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

129 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام چند روزه که آب زیر آخرین طبقه فریزر جمع میشه و یخ میزنه علت چیه ممنون

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-09-21 6:13 ب.ظ

   با سلام و احترام
   مسیر ناودونی آب را بررسی کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام یخچال من تغریبا هر ۲۴ ساعت یکبار شروع میکند به گرم شدن در حدی که یخها نیمه آب میشوند و بعد دوباره درست میشه تا ۲۴ ساعت بعدی مشکل چیه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-06-11 1:08 ب.ظ

   با سلام و احترام
   مشکلی نیست این سیکل دیفراست می باشد که یخ های یخچال را آب می کند.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام نحوه کار کردن یخ ساز بخچال هیتاچی چطوریه؟یخ سازی کجای یخچاله

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-08-07 8:21 ب.ظ

    با سلام و احترام
    یخساز در ساید بای سایدهای هیتاچی در فریزر قرار دارد دوست عزیز
    موفق باشید

    پاسخ
 • باسلام یخچال ما ارور fo12 رومیده و فریزر و یخچال خنک نمیکنه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-06-11 1:10 ب.ظ

   با سلام و احترام
   ارور F0 12 نشان دهنده خنک نکردن فریزر می باشد. باید فن فریزر بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • پژمان حیدری
  2020-04-04 8:38 ق.ظ

  سلام یخچال هیتاچی 4 درب دارم
  یخ ساز کار نمیکنه و ارور FO 03 میده صدا غر غر هم اذیت میکنه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-04-04 12:50 ب.ظ

   با سلام و احترام
   به احتمال زیاد اهرم یخساز خراب شده است و بهتر است یخساز بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • خضرایی
  2020-03-24 9:51 ق.ظ

  سلام یخچال من 4 درب هیتاچی هست یخ سازش یخ درست میکنه ولی داخل ظرف نمیریزه ودما تواین فصل رو.چه درجه ای مناسبه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-03-26 2:32 ب.ظ

   با سلام و احترام
   یخساز باید بررسی شود تا مشکل پیدا شود.
   دمای مناسب برای قسمت یخچال 3+ می باشد و برای فریزر 18- می باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • سلام یخچال منم هیتاشی چهار درب هست وسایل تو یخچال یخ میزنه در صورتیکه درجه بالا نیست.هوای سرد که گفتین باید رو کدوم قسمت باشه یک طرف عکس میوه کشیده یه طرف هم عکس نان؟

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2020-08-07 8:23 ب.ظ

     با سلام و احترام
     لازم است نوار دور درب حتما بررسی شود و همچنین دمای آن را مجددا بر روی 5 تنظیم کنید.
     موفق باشید

     پاسخ
 • سلام.یخچال من با اینکه محفظه آب FULL هست ن یخ میسازه ن آب خروج آب داره مشکلش چیه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-04 12:47 ب.ظ

   با سلام و احترام
   باید محفظه آب بررسی کنید که واشرها سالم هستند یا خیر. لازم است تکنیسین یخچال را بررسی نماید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • باسلام وخسته نباشید.
  ما چند ماهی میشه یخچال 4درب 660 گرفتیم درب فریز سمت راست را باز میکنی ومیبندی انگار کامل بسته نشده وجلوی دربها خنک ورطوبت دیده میشه یه مدت که میگذره دربازوبسته میکنی درست میشه علتش چیه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-12-13 12:53 ب.ظ

   با سلام و احترام
   یا استوپر مشکل دارد یا خود درب ایراد دارد. بهرحال لازم است بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • نسرین ربیعی
   2020-03-20 5:59 ق.ظ

   باسلام بخچال من همینطور ارور fo را نشان میدهد یعنی چه لطفا راهنمایی ام کنید من یخچالم را offکردم وتمیزکردم .درجه روی چند باشه. و foیعنی چه چرمیاد

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-03-26 2:41 ب.ظ

    با سلام و احترام
    این ارور به وجود مشکل در بخش فریزر اشاره دارد. یعنی فریزر یخ نمی بندد یا سرمای لازمه را ندارد.
    موفق باشید

    پاسخ
 • سلام سایدبای ساید هیتاچی دارم وچند روز هست که کد f13نمایش میده

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-12-09 1:14 ب.ظ

   با سلام و درود
   دوست عزیز ارور F13 وجود ندارد. دقیقا باید ارور را درست ذکر کنید. مانند: F0 12
   موفق باشید.

   پاسخ
   • هادی حاجی پور
    2019-12-11 12:15 ق.ظ

    سلام یه چند وقتی هست هرچی داخل یخچال یافریزر ساید هیتاچی میذارم طعم بدی میده؟

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2019-12-11 6:22 ب.ظ

     با سلام و درود
     تمام مواد غذایی در یخچال را بیرون آورید و سطح داخلی را تمیز کنید. این کار باید هر 4 ماه یکبار حتما انجام شود.
     موفق باشید.

     پاسخ
  • سلام یخچال من هیتاچی ۴درب طرح ساید امروز متوجه اروردر صفحه شدم که میزنه F1. ..-5میزنه میتونه چه مشکلی داشته باشه

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-03-30 4:25 ب.ظ

    با سلام و احترام
    باید یخچال بررسی شود تا عیب آن مشخص شود.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • سلام من یخچال ساید هیتاچی دارم دو ساله دارم ازش استفاده میکنم مشکلی نداشت تا اینکه امروز هر کاری کردم از ابریزش آب نمیاد. حتی مخزن ابش که خالی بود چراغ خالی بودن مخزن روشن نشد. مخزن رو پرکردیم بازم آب نمیاد. یخ ساز رو هم زدیم یخ نساخت. مشکل از کجاست؟ آیا نیاز داره فیلتر عوض بشه یا لوله کشیش جرم گرفته؟؟
  البته دکمه ابریز رو که فشار میدم یه صدای تق تق آرومی از داخل شنیده میشه حس میکنم چیزی جلو مسیر آبو گرفته

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-11-04 12:53 ب.ظ

   با سلام و احترام
   شیر برقی سوخته است و باید تعویض شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • تهران سرویس
    2019-12-09 2:06 ب.ظ

    اوسکول ساید هیتاچی مخزن داره پمپ داره چیزی به عنوان شیر برقی توش نیست ملت سرکار نزار

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2019-12-10 6:37 ب.ظ

     با سلام و احترام
     دوست عزیز به نشانی ایمیل [ omid.mirza54@yahoo.com ] لطفا ادبیات خود را رعایت کنید زیرا ما بر خلاف وب سایت های دیگر، نظرات نامناسب را حذف نمی کنیم.
     به صورت عامیانه شیر برقی گفته می شود. درست است پمپ و مخزن در ساید های هیتاچی وجود دارد. اما در اینجا اشاره مستقیم به آن نمی شود. زیرا تشخیص نهایی بر عهده تکنیسین می باشد. ما فقط احتمالات را می توانید تشخیص دهیم. در سایدهای قدیمی هیتاچی شیربرقی وجود دارد.
     موفق باشید.

     پاسخ
    • با سلام و احترام
     چهار ماه یخچال هیتاچی w660 چهار درب داریم که هر ۲۰ روز قسمت فریزر برفک میزنه و قسمت یخچال خنک نمیکنه همه قطعات توسط نصاب بررسی شده ولی اظهار میکنه سالمه و حتی برد هم به نمایندگی فرستادیم که گفتن سالمه به نظرتون علت این مشکل چی ممکنه باشه.با تشکر

     پاسخ
     • پشتیبانی تهران سرویس
      2020-02-29 1:13 ب.ظ

      با سلام و احترام
      مطمئن باشید اگر برد الکترونیکی سالم باشد مشکل در یکی از قطعات و سیم کشی است. بهتر است تکنیسین وارد تری برای کار خود انتخاب کنید.
      موفق باشید.

 • لیلا جمشیدی
  2019-10-25 9:08 ق.ظ

  سلام. یخچال من هیتاچی مدل R-w660euk9 با سریال 2120500205 چهار درب طرح ساید مشکی سیلور هست. یک هفته ای میشه دکمه energy saving اون چشمک میزنه. بنا به توصیه تکنسین مخزن آب و پشت یخچال رو هم تمیز کردیم ولی مشکل رفع نشده. ممنون میشم مشکلش رو بفرمایید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-10-26 12:26 ق.ظ

   با سلام و احترام
   همین دکمه را چنمد ثانیه نگه دارید مشکل حل می شود. حالت ذخیره نیرو فعال شده است. اگر 10 دقیقه یخچال از برق بیرون کشیده شود به احتمال زیاد چراخ ریست می شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • باسلام من حدود پنج ساله ساید هیتاچی رو خریدم صدای دیوانه کننده ای داشت که تازه یک ساله صداش خود به خود قطع شد .اولین مشکل من با برفک زدن زیر مخزن یخسازشه و مشکل جدیدی که پیدا کرده اینه که خود یخساز یخ رو تخلیه نمیکنه ولی آب سر موقع وارد یخساز میشه.و از اونجا که هنوز یخ داخل یخساز هست قسمتی از آب سرازیر میشه داخل فریزر و مابقیش از داخل مخزن میریزه بیرون یخچال.مشکل از چی میتونه باشه

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2020-06-23 8:50 ب.ظ

     با سلام و احترام
     بهترین پیشنهاد و راه کار این است که تکنیسین یخچال را بررسی نماید تا مشکل اصلی پیدا شود. زیرا اینطوری نمی توان نظر دقیق داد.
     موفق باشید.

     پاسخ
 • سلام یخچال من ساید هيتاچي است
  از آبسرد کن آب نمیاد مشکلش چیه?

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-10-01 10:57 ق.ظ

   با سلام و احترام
   شیر برقی دستگاه خراب است و شیرهای آب باید بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید.
  یخچال ما ساید بای ساید هیتاچی. ارور f3 01 رو نشون میده.دو بار هم فن ش رو عوض کردیم.ولی باز خطا میده.اصلانم سرما نداره.وسایل قسمت یخچال داره خراب میشه.لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-09-24 5:32 ب.ظ

   با سلام و احترام
   دستگاه افت سرما دارد. فریزر مشکل دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • مشکل از گازش میتونه باشه که سرما نمیده؟

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2019-09-27 1:09 ق.ظ

     با سلام و احترام
     بله امکان دارد. لازم است دستگاه به صورت کامل بررسی شود.
     موفق باشید.

     پاسخ
 • يخچال و فريزر
  2019-09-21 2:18 ب.ظ

  سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگر از سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید.

  پاسخ
 • سلام
  یخچال ما هیتاچی سه درب است
  چند روزه با اینکه یخ درست میشه ولی یخ و اب نمیاد
  لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-09-01 5:06 ب.ظ

   با سلام و احترام
   لازم است توسط تکنیسین بررسی گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • باسلام
  یخچال ما هیتاشی مدل 760 دو درب هست بالا فریزر وپایین یخچال هست از روز اول که گرفتم یک هفته ای میشه بدنه سمت چپ آن از قسمت وسط به پایین گرم می شود احساس میکنم یک کم بیش از حد گرم میشه آیا مشکل فنی داره و یا طبیعی هست؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-31 11:55 ق.ظ

   با سلام و احترام
   غیر طبیعی است و مشکلی ندارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • درود
   یخچال من هیتاچی مدل R_7000 است و به دوتا مشکل خورده اول اینکه یخ ها در مخزن به هم جسبیده است و وقتی میخوایم یخ بگیریم یخ ها رو خورد میکنه حتی وقتی گزینه یخ درشت رو انتخاب میکنیم و دیگه اینکه وقتی میخوایم دربش رو باز کنیم یه صدای تق میده ممنون میشم راهنمایی کنین

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2019-12-04 7:08 ب.ظ

    با سلام و احترام
    یخساز باید تعمیر شود. برای صدای تق هم لازم است فن های دستگاه بررسی شوند.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • سلام من یک هفته ای هست ساید سه درب هیتاچی رو برام وصل کردن الان دو سه روزه برد یخچالم قسمت وسطش روشن نمیشه بهم گفتند از برق بکشم وفرداش به برق بزنم خوب درست شد اما دوباره این اتفاق افتاده انگار کاملا ساید خاموش شده دما نوشته ۲ ومنفی ۱۸ میاد ولی صفحه سطح انرژی نمیاد قبلا چراغ سبز و ابی روشن بود حالا نه مشکلش از کجاست ؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-27 7:41 ب.ظ

   با سلام و احترام
   مشکل از برد الکترونیکی می تواند باشد. همچنین لازم است دستگاه از نزدیک بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام یخچال فریزر ۴درب هیتاچی سرد میکنه ولی قطع و وصل نمیکنه علت چیه ؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-08 11:00 ب.ظ

   با سلام و احترام
   گاز دستگاه کم است.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • سلام یخچال فریزر۴درب دارم که مدتیه قسمت وسط دو درب فریزر دچار یخ زدگی شده و میبایست یخ های چسبیده به نوار دور درب رو آب کنم تا درب بسته شود . از بسته بودن درب اطمینان دارم

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2019-11-13 7:19 ب.ظ

     با سلام و احترام
     باید یخچال بررسی شود. چون ممکن است مشکل علاوه بر قطعات دیفراست، نوار دور درب نیز باشد.
     موفق باشید.

     پاسخ
 • سپهدار هارونی
  2019-08-07 4:24 ق.ظ

  سلام.بنده یخچال فریزر ساید هیتاچی دارم قدیمیه.الان چند روزیه با اینکه ترموستات تا درجه آخر هستش ولی فریزر دماش تا منفیه ۳ بیشتر نمیره و مواد غذایی درست یخ نمیزنه و بعد آف میکنه.تعمیرکار ۲بار اومد گازگیری کرد ولی درست نشد.دما رو با دماسنج دیجیتال چک میکنم.لطفا راهنمایی کنید خیلی اذیتم کرده.تشکر

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-08 11:09 ب.ظ

   با سلام و احترام
   یا گاز یا قطعات دیفراست ایراد دارد و لازم است حتما بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام عذر میخوام از پشت یخچال من صدای غر غر میاد وقتی درب یخچال یا فریزر و باز میکنم صدا قطع میشه و مجددا بعد از بستن درب ها صدا شروع میشه علت چیه؟

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-06-11 1:03 ب.ظ

    با سلام و احترام
    فن کمپرسور ایراد دارد.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • با سلام
  یخچال هیتاچی دو درب دارم .علت یخ زدن قسمت سبزیجات چی هست

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-05 8:04 ب.ظ

   با سلام و احترام
   درجه دمای یخچال را کنترل کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • باسلام. یخچال فریز هیتاچی دارم که در قسمت سبزیجات پایین یخ میزند…ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلش چی هست

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-05 8:04 ب.ظ

   با سلام و احترام
   پاسخ داده شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  اخطار FO 12 در یخچال فریز ساید بای ساید هیتاچی به چه معنی است؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-20 12:06 ب.ظ

   با سلام و احترام
   این ارور به وجود مشکل در بخش فریزر اشاره دارد. یعنی فریزر یخ نمی بندد یا سرمای لازمه را ندارد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام، ساید هیتاچی دارم، الان چند روزه با اینکه مخزن آب داره اما نشانگر tank empty روشنه و وقتی میخوام آب یا یخ بردارم نور روز محفظه لیوان چشمم میزنه و آب یا یخ نمیاد

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-14 7:13 ب.ظ

   با سلام و احترام
   تانک آب را بررسی کنید. مشکل خاصی ندارد و ممکن است در قسمتی از خروجی تانک مشکل داشته باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • رضا محمد موسی
  2019-07-11 11:21 ب.ظ

  یخچال هیتاچی ۴درب دارم الان صدای هشدار بازشدن دربها قطع شده ودیگه بوق نمیزنه که بفهمیم درب بازاست

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-14 7:20 ب.ظ

   با سلام و احترام
   برد الکترونیکی دستگاه ایراد دارد اما می توانید استفاده کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • محمدرضا
  2019-07-08 3:38 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من یک یخچال فریزر ساید بای ساید ۳ درب مدل سیلور دارم
  تا الان ۲ بار فن اون رو عوض کردم
  همیشه وقتی فن خراب میشد،یخچال و فریزر دیگه خنک نمی کرد اما اندفعه یخچال خنک ولی فریزر نه( مواد غذاییش آب شده و دیگه فریز نیست، دمای فریزر مثل یخچال شده! فریزر رو خالی کردم و یک ظرف آب برای تست گذاشتم،متاسفانه یخ نزد فقط خنک شده)
  ظاهراً هم فن سالم( شاستی درب رو که فشار میدم،از قسمت بالای فریزر که چراغ و یخ ساز هست،باد کمی میاد،حالا نمیدونم باید باد بیشتر بیاد یا نه؟)
  علت چه چیزی میتونه باشه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-08 11:00 ب.ظ

   با سلام و احترام
   علتش ممکنه کم بودن گاز یخچال باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید ، ما یخچال هیتاچی ۴ درب خریدیم ، هیچ اروری نداره درجه های یخچال و فریزر رو هم تنظیم کردیم ، برق داخل یخچال روشن میشه ولی بعد از ۱۲ ساعت درب رو باز کردیم هیچ سرمایی نداره ، دکمه quick freez رو که میزنیم صدای شروع به کار میده ولی باز خنک نمیکنه ، در حالت معمول هم صدای کار کردن نمیده

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2020-09-21 6:15 ب.ظ

     با سلام و احترام
     لازم است تکنیسین یخچال را بررسی نماید.
     موفق باشید

     پاسخ
 • سلام، یخچال هیتاچی چهار درب را10ساعت بعداز اثاث کشی به برق زدیم کمی خنک شده ولی صدای موتور نمیاید و درب ها هم باز گذاشتیم صوت اختیار نیامد علت چیست؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-24 8:26 ب.ظ

   با سلام و احترام
   دستگاه باید بررسی شود. گاز یا فن می تواند ایراد داشته باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام چرا وقتی درب یخچال را می‌بندیم صدایی به گوش میرسد؟ چرا وقتی درب را می‌بندیم مثل اینکه در گیر میکنه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-18 6:11 ب.ظ

   با سلام و احترام
   استوپر درب شکسته است و باید تعویض گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • یخچال هیتاچی دو درب داخل یخ ساز یخ هستش ولی یخ بیرون نمیدهد ولی سیستم ابرسانی انجام میشود میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-15 12:51 ب.ظ

   با سلام و احترام
   گیربکس یخساز ایراد دارد و باید بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اعظم سهم ابادی
  2019-06-13 3:17 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید هیتاچی چهاردرب دارم یکی از درب های یهچال بسته نمیشه و به بدنه نمیچسبه وصبح یه گیره سفید رنگ پلاستیکی از زیرش شکست آیا علت همینه؟ و باید چکار کنم

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-13 6:40 ب.ظ

   با سلام و احترام
   استوپر درب شکسته است و تعویض باید گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام
  یک ماه میشه یخچال هیتاچی دو درب (فریزر بالا) استفاده میکنم، فریزر مورد نداره ولی میوه و سبزیجات توی یخچال خراب میشه.

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-08 11:40 ق.ظ

   با سلام و احترام
   دمای یخچال رو بر روی 2+ قرار دهید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام من یخچال فریزر هیتاچی 4 در مدل r_w660 به مدت 2 سال که دارم هر چند وقت ی بار یخچال کاملا خاموش میشه و باید از پریز جداش کنم و دوباره بزنم مشکلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-05-30 10:45 ق.ظ

   با سلام و احترام
   یا المنت دستگاه سوخته است یا برد الکترونیکی ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام يخچال فريزر هيتاچي مدتي است صدا هاي بلندي داره تو بعضي سايت ها نوشتن دو روز خاموش كنم خوب ميشه اين گفته صحت داره يا اينكه فن رو حتما بايد عوض كنم ؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-05-23 11:11 ق.ظ

   با سلام و احترام
   خير فن حتما بايد تعويض شود.
   موفق باشيد.

   پاسخ
 • سلام خدمت دوستان یخچال هیتاچی طرح۵ درب سال۲۰۰۱دارم و روشن میشه موتور هم کار میکنه ولی سردنمیکنه مشکلش رو برام میتونیدبگیدیاراهنمایم کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-05-12 9:14 ب.ظ

   با سلام و احترام
   گاز یخچال ایراد دارد. دستگاه نشتی گاز دارد.
   موفق باشی.

   پاسخ
 • درجه یخچال را تو این فصل روی چند درجه تنظیم کنم ؟هیتاچی دو درب

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-05-07 10:46 ق.ظ

   با سلام و احترام
   الان كه بهار است و داريم به سمت تابستان ميريم بهتره درجه يخچال بر روي 4 و درجه فريزر بر روي 18- تنظيم شود.
   موفق باشيد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین من یخچال هیتاچی دو در خریدم الان ۴ماه میشه زدم به برق اولا تا در یخچال که باز میموند صدمیداد الان نمیدونم من دست به دکمه چیزی گرفتم که دیگه صداش قط شده چیکار کنم که دباره صداش برگرده

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-04-22 10:52 ق.ظ

   با سلام و احترام
   احتمالا گزينه Mute را فعال كرديد و يا اگر كلا صدا نميده ممكنه سنسور سويئچ درب مشكل داشته باشه.
   موفق باشيد.

   پاسخ
 • باسلام یخچال هیتاچی مدل 660چهاردربه
  خیلی کارنکرده ابسردکنش از کار افتاده علتش چی میتونه باشه
  لوازم یدکیش موجود هست تو بازار
  باتشکر

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-04-20 11:14 ق.ظ

   با سلام و احترام
   به احتمال زياد يا مخزن آب يخ زده و يا شير برقي ايراد دارد.
   قطعاتش در نمايندگي ما موجود است.
   موفق باشيد

   پاسخ
 • باسلام یخچال فریزر ساید هیتاچی دارم چند روز است اصلا خنک نیست وهر دوقسمت از کار افتاده مشکل از چیست

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-04-16 11:03 ق.ظ

   با سلام و احتزام
   امكان دارد موتور يخچال شما از كار افتاده باشد. همچنين اگر يخچال اصلا روشن نمي شود برد الكترونيكي ايراد دارد.
   اگر يخچال يكسره كار كنه يعني گاز يخچال كم است.
   موفق باشيد

   پاسخ
 • باسلام واحترام
  چند ماهی هست قسمت فریزر زیر کشوی یخ میزنه.وبه اندازه نصف استکان اب زیراش هست.ممنوع از کمکتون

  پاسخ
 • باسلام واحترام
  چند ماهی هست قسمت فریزر زیر کشوی یخ میزنه.ممنوع
  از راهنمای تون

  پاسخ
 • فرزانه
  2019-04-04 11:03 ب.ظ

  با سلام اب سرد کن یخچال مدت سه ماه بود که اب نداشت، امروز محفظه رو پر اب کردم اما اب خارج نمیشه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-04-08 1:32 ب.ظ

   با سلام و احترام
   مخزن آب رو درست جا نزدید.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • باسلام من هم چنین مشکلی دارم مخزن را چن بار تنظیم کردم و سرجایش گذاشتم میشه بگید مشکلش چی میتونه باشه

    پاسخ
    • پشتیبانی تهران سرویس
     2019-05-12 9:23 ب.ظ

     با سلام و احترام
     شیر کلمن آب سرد کن خراب شده است و باید تعویض گردد.
     موفق باشی.

     پاسخ
  • سلام
   ديسپنسر يخچال چراغش روشن ميشه ولى نه اب خارج ميشخ نه يخ ميده بيرون در صورتى كه هم محفظه ابش پره هم يخ توى يخدونش هست
   چراغ ديسپنسر هم خاموش و روشن ميشه

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2019-05-30 10:44 ق.ظ

    با سلام و احترام
    میکروسویچ خراب است و بهتر است تعویض گردد.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • با سلام وخسته نباشین
  علت قندیل بستن قسمت بالای فریزر چیست؟(یخچال هیتاچی دو درب بالا فریزر)

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-04-08 1:34 ب.ظ

   با سلام و احترام
   درب هوا میکشه. یعنی لاستیک دور درب مشکل داشته باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • محمدرضا مهدیزاده
  2019-03-25 9:38 ق.ظ

  سلام. فن فریزر صدای بدی میدهد. علت چیست؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-27 12:38 ب.ظ

   با سلام و احترام
   فن فریزر باید تعویض گردد. در صورت نیاز ممکن است تعمیر هم گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید
  توی یخچال فریزر هیتاچی ما چند روزی هست که نشانگر energy saving مدام چشمک میزنه و صدای یخچال زیاد شده تنظیماتش هم دستکاری نشده
  ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-09 2:01 ب.ظ

   با سلام و احترام
   احتمالا کمپرس موتور یخچال شما کم شده است و نیاز است تا تکنیسین برای بررسی، یخچال شما را ببیند.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-09 2:01 ب.ظ

   با سلام و احترام
   احتمالا کمپرس موتور یخچال شما کم شده است و نیاز است تا تکنیسین برای بررسی، یخچال شما را ببیند.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام یخچال سه درب هیتاچی دارم چند روزی بااینکه یخ درست میشه ولی اب میده نه یخ لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2019-09-01 5:04 ب.ظ

    با سلام و احترام
    باید یخساز بررسی شود. اهرم یا گیربکس یا لوله خروجی لازم است چک شوند.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • یخچال من اصلا خنک نمیکنه و نزدیک سه سال هم دارمش اما چند روزه اصلا یخچالم خنک نمیکنه ولی فریزر. اصلا ایرادی نداره

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-06 2:20 ب.ظ

   با سلام و احترام
   یا گاز یخچال کمه یا دریچه دمپر خراب است.
   موفق باشید

   پاسخ
  • نازنین
   2020-02-05 10:10 ق.ظ

   سلام خسته نباشید .من یخچال چهاردرب هیتاچی دارم. مدل rw760 و اینکه تازگی وقتی درب یخچال یا فریزرش باز بمونه ،بوق نمیزنه که متوجه بشم. میشه راهنماییم کنید مشکلش چیه

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-02-05 11:47 ق.ظ

    با سلام و احترام
    شما باید هشدار یا Alarm را بر روی نمایشگر فعال کنید.
    موفق باشید.

    پاسخ
  • سلام
   یخچال ما هیتاچی دو درب ۶۶۰ اینورتر است
   به تازگی بعض وقتا صدایی از یخچال میاد(مثلا صدای لرزش ولی لرزش نداره) وقتی درب یخچال یا فریزر باز کنیم صدا قط میشه دوباره که دربو ببندیم دوباره صدا میده .علتش چیه؟

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-08-07 8:04 ب.ظ

    با سلام و احترام
    از تراز و سفت بودن یخچال بر روی زمین مطمئن شوید.
    موفق باشید

    پاسخ
 • علیرضا
  2019-03-03 2:50 ق.ظ

  علت یخ زدن فن ورودی هوای یخچال چیست؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-06 2:19 ب.ظ

   با سلام و احترام
   احتمال بسیار بالا قطعات دیفراست یخچال ایراد دارد.
   موفق باشید

   پاسخ
  • سولماز ایلخچویی
   2020-03-05 9:34 ب.ظ

   سلام من میخام هیتاچی ۴ درب مشکی بگیرم ولی خیلیا میگن خدمات پس از فروش نداره حداقل تو تبریز
   چیکار کنم

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-03-07 11:01 ق.ظ

    با سلام و احترام
    خدمات پس از فروش که داره فقط تبریز رو نمی دونم. اما تو تهران هست.
    موفق باشید.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست