عیب یابی و مشکلات یخچال هیتاچی Hitachi

سوال جواب های یخچال هیتاچی

عیب یابی و مشکلات یخچال هیتاچی(Hitachi) موضوع بسیار مهم و اساسی می باشد که امروز در نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر تهران سرویس به صورت کلی بررسی می شود. تا بسیاری از دوستانی که در این مورد مشکل دارند به راحتی به جواب سوالات خود برسند.

مشکلات یخچال هیتاچی (Hitachi)

از جمله متداول ترین مشکلات یخچال فریزر و ساید بای ساید ژاپنی هیتاچی موارد زیر می باشد. با استفاده از مطالب زیر دانش خود را بالا ببرید تا بهترین استفاده ممکن را از یخچال هیتاچی خود داشته باشید.

مشکلات یخچال هیتاچی (Hitachi)


ممکن است برای شما مفید باشد:

آیا باید فیلتر Titanium Nano را تغییر دهم؟

نه، شما مجبور نیستید فیلتر را تغییر دهید چون باکتری را با کاتالیزور خودش حذف می‌کند. و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.


آیا لازم است لوله آب خود را مستقیما به شیر آب متصل کنم؟

برای یخچال هیتاچی که دارای دیسپنسر آب می باشد، یک تانک آب به صورت مستقیم به دیسپنسر آب متصل می باشد. به این ترتیب، هیچ لوله‌کشی مزاحم مورد نیاز نیست و می‌توانید یخچال خود را در هر جایی قرار دهید.


آیا می‌توانم چای یا آب‌میوه را به جای آب در مخزن آب بگذارم؟

فقط آب آشامیدنی را در مخزن قرار دهید. در غیر این صورت، لوله آب ممکن است با ریزه های آبمیوه یا برگ‌های چای مسدود شود.


چرا غذا در یخچال یخ می‌زند؟

صفحه کنترل دما و تنظیم درجه‌ حرارت را بررسی کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید که تنظیم دمای خیلی پایین نیست. همچنین لطفا بررسی کنید که آیا غذا در حال لمس کردن است یا درست جلوی دریچه کولر قرار دارد؟ اگر اینطور است، لطفا غذا را حرکت دهید.


چرا در داخل جعبه سبزیجات آب وجود دارد؟

جمع شدن آب در داخل جامیوه ای یا جعبه سبزیجات بخاطر رطوبت بالای داخل محفظه سبزیجات است که طراوت و تازگی سبزیجات را حفظ می‌کند. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چرا وقتی یک درب بسته می شود درب دیگر باز می شود؟

این بخش‌ها با مسیر هوای سرد به هم متصل می‌شوند که در آن فشار هوا منجر به باز شدن درب دیگر می‌شود که یک درب سخت بسته می‌شود. این امر مشکلی برای یخچال ایجاد نمی کند.


چرا قطرات آب در خارج از یخچال وجود دارد؟

قطرات آب که در خارج از یخچال شکل گرفته‌اند بیشتر در طول فصل بارندگی و یا در هوای مرطوبو هنگامی که دمای محیط بالا است، قرار دارند. این یک نقص نادرست نیست و قطرات آب را می توان با استفاده از یک پارچه خشک پاک کرد و ناحیه خیس شده باید به خوبی تهویه شود.


چرا بغل های کناری یخچال هیتاچی گرم است؟

به منظور جلوگیری از خیس شدن یخچال و همچنین تهویه هوای گرم، به ویژه برای یخچال جدید، در طول عملیات با سرعت بالا کمپرسور و یا وقتی که درها باز می‌شوند، دمای زیادی ایجاد می‌شود و باعث ایجاد مشکلات ایمنی یا عملکرد نمی‌شود، اما لطفا از لمس کردن آن اجتناب کنید.


چرا صدای جریان آب در یخچال وجود دارد؟

این طبیعی است چون آب در طول فرآیند دیفراست یا یخ زدایی در داخل یخچال تولید می‌شود. زمان دیفراست ممکن است بین 20 دقیقه تا 50 دقیقه باشد. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چرا قطرات آب در سطح پشتی محفظه یخچال وجود دارد؟

وقتی که درب یخچال اغلب باز است هوای گرم داخل می‌شود و در نتیجه باعث می‌شود که چگالش شکل بگیرد. لطفا با دستمال خشک قطرات را پاک کنید.


چرا یخچال یا فریزر هیتاچی سرد نیست؟

صفحه کنترل دما و تنظیم درجه‌حرارت را بررسی کنید. اگر مشکلی وجود داشته باشد با تکنیسین تعمیر یخچال هیتاچی تماس بگیرید.

 • بررسی کنید که یخچال شما مستقیما با نور خورشید در ارتباط نباشد.
 • بررسی کنید که مواد غذایی در یخچال شلوغ نباشد. نگهداری مواد غذای بسیار زیاد می‌تواند جریان هوای خنک را مسدود کند. دقت کنید که خروجی‌های تهویه مسدود نباشند. همیشه مواد غذایی را با فاصله 2 سانتی متری از داخل یخچال قرار دهید. یعنی فاصله مواد غذایی با دیواره آن 2 سانتی متر باشد.
 • از باز کردن بی رویه درب یخچال خودداری کنید.
 • ممکن است موتور یا کمپرسور یخچال ایراد داشته باشد. بهتر است با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

چرا یخ ساز یخچال هیتاچی یخ نمی سازد؟

 • لطفا بررسی کنید و مطمئن شوید که دکمه یخ سازی بر روی دیسپلی یا نمایشگر فعال شده و چراغ LED روشن است.
 • لطفا بررسی کنید که مخزن آب یا تانک آب پر از آب است یا نه.
 • لطفا اطمینان حاصل کنید که مخزن آب به طور کامل وارد شکاف می‌شود و پشت خط قرار می‌گیرد.
 • لطفا توجه داشته باشید که برای اولین بار از یخ زدن، مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد (حتی ۲۴ ساعت). بعد از آن معمولا ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد تا ۸ عدد مکعب یخ بسازد.
 • لطفا بررسی کنید که آیا محفظه یخ در حال حاضر پر از یخ است یا نه. زمانی که سنسور مشخص می‌کند که مخزن یخ پر است، فرآیند ساخت یخ خود به خود متوقف خواهد شد.

لطفا مایع هایی مانند آب‌میوه، نوشیدنی‌های گرم، چای و غیره را در مخزن آب قرار ندهید زیرا ممکن است به Ice Maker یا یخ ساز آسیب برساند. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چطور میتونم درب یخچال رو تمیز کنم؟

برای محافظت از پوشش درب ها، لطفا از هر مواد شوینده و یا هر ماده سخت برای تمیز کردن سطح درب استفاده نکنید. لطفا فقط از یک پارچه نرم استفاده کنید، آن را در آب تمیز خشک کنید، دستمال را فشار دهید و سطح درب را تمیز کنید.


چرا داخل سینی مخصوص در قسمت عقب و پایین یخچال آب وجود دارد؟

ظرف یا سینی مخصوصی که در پشت و عقب یخچال قرار دارد و آب فرآیند دیفراست هنگام تخلیه وارد آن می شود. سینی آب در کنار موتور یا کمپرسور یخچال قرار می گیرد و بخار می شود. این فرآیند همیشه انجام می گیرد و سینی آب خالی می شود. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


چطور می‌توانم بوی بد یخچال را از بین ببرم؟

 • ساده‌ترین راه، تمیز کردن و نگهداری منظم یخچال است. به عنوان مثال، حذف سریع غذا، غذا که بوی زیادی دارد، بهتر است در ظرف مخصوصی که سر بسته باشد قرار گیرد. از یک مایع شستشوی خانگی برای تمیز کردن داخل یخچال استفاده کنید. این کار را به درستی انجام دهید.
 • می‌توانید زغال مخصوص را در یخچال بگذارید تا از شر بوی بد یخچال خلاص شوید. به خاطر داشته باشید که زغال ها را به طور مرتب تعویض کنید.
 • استفاده از پوست لیمو نیز مفید خواهد بود.

چند وقت یک بار باید فیلتر آب را تعویض کنم؟

برای فیلتر آب یخچال باید هر 6 ماه یکبار نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام کنید. یعنی سالی دوبار باید فیلتر آب یخچال هیتاچی تعویض گردد. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


نکات مربوط به تعمیر و نگهداری یخچال Hitachi

 • درون قفسه‌ها را پاک کنید و قفسه‌ها یا کشوها را به طور کامل با پارچه نرم و یا اسفنجی که در آب ولرم آغشته شده‌است پاک کنید. پس از آن، قفسه‌ها یا کشوها با دستمال خشک تمیز کنید.
 • هر گونه کثیفی، غذا، لکه‌های آب و غیره را با یک دستمال نرم و آب تمیز پاک کنید.
 • تمام غذاها را در ظروف نگهداری از آب و هوا نگهداری کنید و یا آن‌ها را با یک لایه پلاستیکی بپوشانید. هر گونه لکه بر روی سطح قفسه ها را تمیز کنید.
 • هر بار که منزل را تمیز می کنید حتما یک بار یخچال خود را سرویس کنید. برای سرویس کاری یخچال با شماره 88077030 – 021 در تهران و کرج تماس بگیرید.

چرا سبزیجات و میوه‌ها در یخچال یخ می‌زنند؟

 • بررسی که کنید که تنظیماتی برای حالت سرمای شدید یا Fast Cooling برای بخش میوه جات و سبزی جات فعال نشده باشد.
 • سبزیجات و میوه‌ها را فقط در داخل کشوی سبزیجات یخچال نگه دارید.
 • هوای سرد از دریچه هوا (معمولا در گوشه سمت راست کشویی) قرار دارد. اگر سبزیجات یا میوه ها درست جلوی دریچه‌های هوای سرد قرار داده شود و هوای سرد به طور مستقیم به آن بزند، ممکن است منجمد شود. لطفا میوه جات و سبزی جات را در ظرف قرار دهید و یا آن را از منطقه دور کنید.

گاهی صدای جیک جیک در یخچال شنیده می‌شود. این صدای چیه؟

این صدای ناشی از اصطکاک قطعات ناشی از تغییر دما است.


چرا یخچال جدید من صدای وزوز پیوسته‌ای را پشت سر خود ایجاد می‌کند؟

این صدای عملکرد کمپرسور یخچال می باشد. سرعت عملکرد کمپرسور معکوس و متغیر است و انرژی بیشتری نیاز دارد. برای خنک کردن یخچال جدید، کمپرسور با سرعت بالا حرکت می‌کند که به صدای عملکرد بلندتر منجر می‌شود. این مورد مشکلی خاصی ایجاد نمی کند. در صورت بروز مشکل با تکنیسین تعمیر یخچال هیتاچی تماس بگیرید.


چرا آب زیر بدنه یخچال نشت می‌کند؟

 • ممکن است به دلیل افزایش دما باشد. لطفا بررسی کنید که تمام درها محکم بسته شده‌اند و هیچ شکاف کوچکی بین نوار درب یخچال وجود ندارد.
 • لوله آب داخلی ممکن است گیر کرده و باعث سرریز شدن آب شود.
 • خطای دمپر(Damper) و باز کردن مکرر درب ها می‌تواند باعث افزایش زمان فرآیند دیفراست شود و آب بیشتری را در داخل محفظه یا سینی مخصوص جمع شدن آب ایجاد کند.
 • اتاق موتور یا کمپرسور یخچال پر از گرد و خاک است.

چرا صدای ارتعاش بلند از قسمت بالای یخچال وجود دارد؟

درب فریزر را باز کنید و اگر صدا پس از مدتی کوتاه متوقف شود، ممکن است به خاطر مسدود شدن یخ در چرخش فن یخچال باشد. شما می‌توانید برای چند ساعت یخچال را خاموش کنید تا یخ آب شود (لطفا مواد غذایی خود را در دیگر روش‌های ذخیره‌سازی کنید). اگر صدا ادامه پیدا کند، لطفا برای کمک بیشتر با مرکز خدمات مشتری هیتاچی تماس بگیرید.


چرا یخچال من به اندازه کافی خنک نیست یا وقتی برای اولین بار از آن استفاده می‌کنید یخ درست نمی‌کند؟

در تابستان وقتی غذا را در یخچال قرار می دهید و تازه یخچال را خریده داری کرده باشید ممکن است بین 4 تا 24 ساعت طول بکشد تا سرمای یخچال به درجه مطلوب و دلخواه شما برسد.

زمانی که برای اولین بار استفاده می‌کنید، زمان می‌برد تا یخ درست شود چون یخ پس از خنک شدن به طور کامل شروع می‌شود. ممکن است بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد تا طبق مقدار غذا و روش بسته‌بندی آن، یخ ایجاد شود.

باز و بسته کردن درب یخچال را به حداقل برسانید. در حد ممکن وقتی تازه از یخچال استفاده می کنید این مورد را رعایت نمایید.


چرا درست بعد از اینکه در فریزر را بستم صدایی به گوشم رسید؟

اگر صدا به طور پیوسته نباشد، این می‌تواند صدای حرکت فن(Fan) موتور باشد. زمانی که کار کردن فن بعد از درب فریزر شروع می‌شود و برای مدت کوتاهی بسته می‌شود، این صدا وجود خواهد داشت. این مورد نیز یکی از مشکلات یخچال هیتاچی می باشد.


ارور یخچال هیتاچی

یکی از موارد مهم در یخچال Hitachi کد خطا یا ارورهای آن می باشد. چند مورد از متداول ترین کدهای خطا یخچال هیتاچی در زیر نشان داده شده است که می تواند در رفع مشکلات شما بسیار کمک کننده باشد.

لیست ارور های متداول یخچال هیتاچی

ارور OP F یخچال هیتاچی

ارور OP F یخچال هیتاچی نشان دهنده این است که درب فریزر باز است یا سنسور فریزر مشکل دارد. همچنین ممکن است سیم کشی درب و حتی برد الکترونیکی نیز ایراد داشته باشد.

ارور OP F یخچال هیتاچی

ارور OP R یخچال هیتاچی

ارور OP R یخچال هیتاچی به باز بودن درب یخچال اشاره دارد. همچنین برد الکترونیکی و سویئچ درب یا سنسور درب ممکن است مشکل داشته باشد که لازم است تعمیرکار یخچال، یخچال را بررسی و سرویس نماید.

ارور F3 01 یخچال هیتاچی

ارور F3 01 یا F3 02 یخچال هیتاچی به وجود مشکل در قسمت فریزر اشاره دارد. ممکن است سرمای فریزر کم باشد یا ممکن است درب فریزر درست بسته نشده باشد.

امتیازات کاربران
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
منبع hitachiconsumer
69 نظرات
 1. مهیار می گوید

  سلام
  یخچال ما هیتاچی سه درب است
  چند روزه با اینکه یخ درست میشه ولی یخ و اب نمیاد
  لطفا راهنماییم کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   لازم است توسط تکنیسین بررسی گردد.
   موفق باشید.

 2. عادل می گوید

  باسلام
  یخچال ما هیتاشی مدل 760 دو درب هست بالا فریزر وپایین یخچال هست از روز اول که گرفتم یک هفته ای میشه بدنه سمت چپ آن از قسمت وسط به پایین گرم می شود احساس میکنم یک کم بیش از حد گرم میشه آیا مشکل فنی داره و یا طبیعی هست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   غیر طبیعی است و مشکلی ندارد.
   موفق باشید.

 3. محبوب می گوید

  سلام من یک هفته ای هست ساید سه درب هیتاچی رو برام وصل کردن الان دو سه روزه برد یخچالم قسمت وسطش روشن نمیشه بهم گفتند از برق بکشم وفرداش به برق بزنم خوب درست شد اما دوباره این اتفاق افتاده انگار کاملا ساید خاموش شده دما نوشته ۲ ومنفی ۱۸ میاد ولی صفحه سطح انرژی نمیاد قبلا چراغ سبز و ابی روشن بود حالا نه مشکلش از کجاست ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مشکل از برد الکترونیکی می تواند باشد. همچنین لازم است دستگاه از نزدیک بررسی شود.
   موفق باشید.

 4. علی می گوید

  سلام یخچال فریزر ۴درب هیتاچی سرد میکنه ولی قطع و وصل نمیکنه علت چیه ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   گاز دستگاه کم است.
   موفق باشید.

 5. سپهدار هارونی می گوید

  سلام.بنده یخچال فریزر ساید هیتاچی دارم قدیمیه.الان چند روزیه با اینکه ترموستات تا درجه آخر هستش ولی فریزر دماش تا منفیه ۳ بیشتر نمیره و مواد غذایی درست یخ نمیزنه و بعد آف میکنه.تعمیرکار ۲بار اومد گازگیری کرد ولی درست نشد.دما رو با دماسنج دیجیتال چک میکنم.لطفا راهنمایی کنید خیلی اذیتم کرده.تشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   یا گاز یا قطعات دیفراست ایراد دارد و لازم است حتما بررسی شود.
   موفق باشید.

 6. کعبی می گوید

  با سلام
  یخچال هیتاچی دو درب دارم .علت یخ زدن قسمت سبزیجات چی هست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درجه دمای یخچال را کنترل کنید.
   موفق باشید.

 7. کعبی می گوید

  باسلام. یخچال فریز هیتاچی دارم که در قسمت سبزیجات پایین یخ میزند…ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلش چی هست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   پاسخ داده شد.
   موفق باشید.

 8. محمد می گوید

  سلام و وقت بخیر
  اخطار FO 12 در یخچال فریز ساید بای ساید هیتاچی به چه معنی است؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   این ارور به وجود مشکل در بخش فریزر اشاره دارد. یعنی فریزر یخ نمی بندد یا سرمای لازمه را ندارد.
   موفق باشید

 9. احمد می گوید

  سلام، ساید هیتاچی دارم، الان چند روزه با اینکه مخزن آب داره اما نشانگر tank empty روشنه و وقتی میخوام آب یا یخ بردارم نور روز محفظه لیوان چشمم میزنه و آب یا یخ نمیاد

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   تانک آب را بررسی کنید. مشکل خاصی ندارد و ممکن است در قسمتی از خروجی تانک مشکل داشته باشد.
   موفق باشید.

 10. رضا محمد موسی می گوید

  یخچال هیتاچی ۴درب دارم الان صدای هشدار بازشدن دربها قطع شده ودیگه بوق نمیزنه که بفهمیم درب بازاست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   برد الکترونیکی دستگاه ایراد دارد اما می توانید استفاده کنید.
   موفق باشید.

 11. محمدرضا می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من یک یخچال فریزر ساید بای ساید ۳ درب مدل سیلور دارم
  تا الان ۲ بار فن اون رو عوض کردم
  همیشه وقتی فن خراب میشد،یخچال و فریزر دیگه خنک نمی کرد اما اندفعه یخچال خنک ولی فریزر نه( مواد غذاییش آب شده و دیگه فریز نیست، دمای فریزر مثل یخچال شده! فریزر رو خالی کردم و یک ظرف آب برای تست گذاشتم،متاسفانه یخ نزد فقط خنک شده)
  ظاهراً هم فن سالم( شاستی درب رو که فشار میدم،از قسمت بالای فریزر که چراغ و یخ ساز هست،باد کمی میاد،حالا نمیدونم باید باد بیشتر بیاد یا نه؟)
  علت چه چیزی میتونه باشه؟
  با تشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   علتش ممکنه کم بودن گاز یخچال باشد.
   موفق باشید.

 12. عزیزی می گوید

  سلام، یخچال هیتاچی چهار درب را10ساعت بعداز اثاث کشی به برق زدیم کمی خنک شده ولی صدای موتور نمیاید و درب ها هم باز گذاشتیم صوت اختیار نیامد علت چیست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دستگاه باید بررسی شود. گاز یا فن می تواند ایراد داشته باشد.
   موفق باشید.

 13. marzieh می گوید

  سلام چرا وقتی درب یخچال را می‌بندیم صدایی به گوش میرسد؟ چرا وقتی درب را می‌بندیم مثل اینکه در گیر میکنه؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   استوپر درب شکسته است و باید تعویض گردد.
   موفق باشید.

 14. Hasan می گوید

  یخچال هیتاچی دو درب داخل یخ ساز یخ هستش ولی یخ بیرون نمیدهد ولی سیستم ابرسانی انجام میشود میشه راهنماییم کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   گیربکس یخساز ایراد دارد و باید بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.
   موفق باشید.

 15. اعظم سهم ابادی می گوید

  سلام وخسته نباشید هیتاچی چهاردرب دارم یکی از درب های یهچال بسته نمیشه و به بدنه نمیچسبه وصبح یه گیره سفید رنگ پلاستیکی از زیرش شکست آیا علت همینه؟ و باید چکار کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   استوپر درب شکسته است و تعویض باید گردد.
   موفق باشید.

 16. نادر می گوید

  سلام
  یک ماه میشه یخچال هیتاچی دو درب (فریزر بالا) استفاده میکنم، فریزر مورد نداره ولی میوه و سبزیجات توی یخچال خراب میشه.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دمای یخچال رو بر روی 2+ قرار دهید.
   موفق باشید

 17. ایمان می گوید

  سلام من یخچال فریزر هیتاچی 4 در مدل r_w660 به مدت 2 سال که دارم هر چند وقت ی بار یخچال کاملا خاموش میشه و باید از پریز جداش کنم و دوباره بزنم مشکلش چی میتونه باشه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   یا المنت دستگاه سوخته است یا برد الکترونیکی ایراد دارد.
   موفق باشید.

 18. شيدا می گوید

  سلام یخچال فریزر هیتاچی مدتی است صدا های بلندی داره تو بعضی سایت ها نوشتن دو روز خاموش کنم خوب میشه این گفته صحت داره یا اینکه فن رو حتما باید عوض کنم ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   خیر فن حتما باید تعویض شود.
   موفق باشید.

 19. حبیب می گوید

  سلام خدمت دوستان یخچال هیتاچی طرح۵ درب سال۲۰۰۱دارم و روشن میشه موتور هم کار میکنه ولی سردنمیکنه مشکلش رو برام میتونیدبگیدیاراهنمایم کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   گاز یخچال ایراد دارد. دستگاه نشتی گاز دارد.
   موفق باشی.

 20. مصطفی می گوید

  درجه یخچال را تو این فصل روی چند درجه تنظیم کنم ؟هیتاچی دو درب

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   الان که بهار است و داریم به سمت تابستان میریم بهتره درجه یخچال بر روی 4 و درجه فریزر بر روی 18- تنظیم شود.
   موفق باشید.

 21. ایوب می گوید

  سلام خسته نباشین من یخچال هیتاچی دو در خریدم الان ۴ماه میشه زدم به برق اولا تا در یخچال که باز میموند صدمیداد الان نمیدونم من دست به دکمه چیزی گرفتم که دیگه صداش قط شده چیکار کنم که دباره صداش برگرده

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمالا گزینه Mute را فعال کردید و یا اگر کلا صدا نمیده ممکنه سنسور سویئچ درب مشکل داشته باشه.
   موفق باشید.

 22. فرهاد می گوید

  باسلام یخچال هیتاچی مدل 660چهاردربه
  خیلی کارنکرده ابسردکنش از کار افتاده علتش چی میتونه باشه
  لوازم یدکیش موجود هست تو بازار
  باتشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   به احتمال زیاد یا مخزن آب یخ زده و یا شیر برقی ایراد دارد.
   قطعاتش در نمایندگی ما موجود است.
   موفق باشید

 23. رضایی می گوید

  باسلام یخچال فریزر ساید هیتاچی دارم چند روز است اصلا خنک نیست وهر دوقسمت از کار افتاده مشکل از چیست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احتزام
   امکان دارد موتور یخچال شما از کار افتاده باشد. همچنین اگر یخچال اصلا روشن نمی شود برد الکترونیکی ایراد دارد.
   اگر یخچال یکسره کار کنه یعنی گاز یخچال کم است.
   موفق باشید

 24. محسن می گوید

  باسلام واحترام
  چند ماهی هست قسمت فریزر زیر کشوی یخ میزنه.وبه اندازه نصف استکان اب زیراش هست.ممنوع از کمکتون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   این مطلب به شما کمک خواهد نمود:
   https://tehranservice.org/cause-of-water-leakage-in-the-refrigerator/

 25. محسن می گوید

  باسلام واحترام
  چند ماهی هست قسمت فریزر زیر کشوی یخ میزنه.ممنوع
  از راهنمای تون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و درود بر شما
   پاسخ داده شد.
   با تشکر

 26. فرزانه می گوید

  با سلام اب سرد کن یخچال مدت سه ماه بود که اب نداشت، امروز محفظه رو پر اب کردم اما اب خارج نمیشه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مخزن آب رو درست جا نزدید.
   موفق باشید.

   1. anita می گوید

    باسلام من هم چنین مشکلی دارم مخزن را چن بار تنظیم کردم و سرجایش گذاشتم میشه بگید مشکلش چی میتونه باشه

    1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

     با سلام و احترام
     شیر کلمن آب سرد کن خراب شده است و باید تعویض گردد.
     موفق باشی.

  2. Alireza می گوید

   سلام
   دیسپنسر یخچال چراغش روشن میشه ولى نه اب خارج میشخ نه یخ میده بیرون در صورتى که هم محفظه ابش پره هم یخ توى یخدونش هست
   چراغ دیسپنسر هم خاموش و روشن میشه

   1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

    با سلام و احترام
    میکروسویچ خراب است و بهتر است تعویض گردد.
    موفق باشید.

 27. محسن می گوید

  با سلام وخسته نباشین
  علت قندیل بستن قسمت بالای فریزر چیست؟(یخچال هیتاچی دو درب بالا فریزر)

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درب هوا میکشه. یعنی لاستیک دور درب مشکل داشته باشد.
   موفق باشید.

 28. محمدرضا مهدیزاده می گوید

  سلام. فن فریزر صدای بدی میدهد. علت چیست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   فن فریزر باید تعویض گردد. در صورت نیاز ممکن است تعمیر هم گردد.
   موفق باشید.

 29. امین می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  توی یخچال فریزر هیتاچی ما چند روزی هست که نشانگر energy saving مدام چشمک میزنه و صدای یخچال زیاد شده تنظیماتش هم دستکاری نشده
  ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمالا کمپرس موتور یخچال شما کم شده است و نیاز است تا تکنیسین برای بررسی، یخچال شما را ببیند.
   موفق باشید.

  2. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمالا کمپرس موتور یخچال شما کم شده است و نیاز است تا تکنیسین برای بررسی، یخچال شما را ببیند.
   موفق باشید.

  3. مهیار می گوید

   سلام یخچال سه درب هیتاچی دارم چند روزی بااینکه یخ درست میشه ولی اب میده نه یخ لطفا راهنمایی کنید

   1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

    با سلام و احترام
    باید یخساز بررسی شود. اهرم یا گیربکس یا لوله خروجی لازم است چک شوند.
    موفق باشید.

 30. masi می گوید

  یخچال من اصلا خنک نمیکنه و نزدیک سه سال هم دارمش اما چند روزه اصلا یخچالم خنک نمیکنه ولی فریزر. اصلا ایرادی نداره

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   یا گاز یخچال کمه یا دریچه دمپر خراب است.
   موفق باشید

 31. علیرضا می گوید

  علت یخ زدن فن ورودی هوای یخچال چیست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمال بسیار بالا قطعات دیفراست یخچال ایراد دارد.
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.