remove_red_eye579

نصب یخچال های ساید بای ساید سامسونگ (SUMSUNG) یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن بسیار دقت شود زیرا عدم نصب مناسب آن باعث مشکلات جدی خواهد شد.

آموزش نصب یخچال های ساید بای ساید سامسونگ

یخچال ساید بای ساید سامسونگ

ساید بای سایدها نسل جدید یخچال می باشند. امروزه تولید و استفاده از یخچال های ساید بای ساید بسیار رایج شده است.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ

زیرا ساید بای سایدها با گنجایش بسیار بالا مواد غذایی و امکانات بیشتر باعث شده است مشتریان زیادی رو به یخچال های ساید بای ساید بیاورند.

شرکت سامسونگ با تولیدات حرفه ای یخچال های ساید بای ساید در انواع مدل ها، دست مشتریان را برای انتخاب بهترین یخچال مورد نظر باز نگه داشته است.

قطعاتی که باید در یخچال ساید بای ساید نصب شوند.

قطعات یخچال شامل قطعات بیرونی و قابل مشاهده و قطعات درونی می باشند. قطعات درونی داخل یخچال کارگزاری شده و قابل مشاهده نمی باشند و به صورت اتوماتیک با روشن کردن یخچال شروع به کار می کنند.

اما برخی قطعات نیاز به نصب دارند و باید به صورت صحیح نصب شوند تا یخچال کارایی بهتری داشته و بتوان از امکانات آن بهره برد.

دو قطعه مهم که باید نصب شوند عبارتند از:

 • لوله پخش گر آب
 • قطعات برای نصب لوله آب

 لوله پخش گر آب

 لوله پخش گر آب یخچال

یکی از ویژگی های مفید در یخچال های ساید بای سامسونگ (SAMSUNG) پخش گر آب است. این ویژگی برای مناطقی که فشار آب پایینی دارند بسیار مناسب است زیرا دیگر مجبور نیستید برای پر کردن یک لیوان آب کوچک چند دقیقه منتظر باشید!

این مزیت برای یخساز نیز بسیار ضروری است زیرا برای اینکه یخساز درست کار کند فشار آب باید عددی بین 138 تا 862 kp (کیلو پاسکال) باشد.

اگر ساکن منطقه ای هستید که فشار آب آن از این مقدار هم پایین تر است (زیر 138 کیلو پاسکال) می توانید برای جبران فشار پایین آب یک پمپ بوستر نصب کنید.

سیستم پخش گر آب دارای مخزنی است که توسط آب شرب پر می شود و مورد استفاده قرار می­گیرد، حتما به یاد داشته باشید که به جز آب، مایع دیگری را در آن نریزید.

کیت های نصب لوله آب به همراه دستگاه قرار داده شده اند، می توانید آن ها را در کشوی فریزر پیدا کنید.

قطعات برای نصب لوله آب ورودی به یخچال

برای نصب لوله آب مراحلی نیاز است که باید با دقت انجام داد این مراحل به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا لوله اصلی آب (فلکه آب) را قطع کنید.
 • نزدیک ترین لوله آب شرب سرد را پیدا کنید.
 • دستور العمل های نصب لوله آب در کیت نصب را پیدا کرده و دنبال کنید.
 • پس از اینکه موفق به اتصال جریان آب به فیلتر آب شدید جریان آب را باز کرده و در حدود 3 لیتر آب را برای پاک سازی و راه اندازی فیلتر جاری کنید.
توجه! مواظب باشید که لوله آب حتما باید به لوله آب سرد متصل شده باشد زیرا اگر به آب گرم وصل شود باعث درست کار نکردن فیلتر و سیستم تصفیه آب و آسیب رسیدن به یخچال می شود.

تراز کردن یخچال ساید بای ساید

بعد از نصب قطعات و کنترل آن نوبت به تراز بندی یخچال ساید بای ساید می رسد.

این مرحله نیز شامل چند نکته می باشد که باید رعایت شوند یکی از این موارد که ممکن است زیاد مهم هم به نظر نرسد تراز کردن دستگاه و درب ها می باشد زیرا اگر یخچال شما تراز یا هموار نباشد دستگاه نمی تواند با حداکثر توانایی و پتانسیل خود کار کند و در صورت نادیده گرفتن منجر به بروز مشکلات اساسی و مراجعه به یک تعمیرکار یخچال [ تعمیر یخچال ] شود.

لازم به ذکر است که تنها پایه های جلویی یخچال قابل بالا یا پایین رفتن است پس اگر کف آشپزخانه شما مسطح نباشد می توانید با قرار دادن یک تکه یا قطعه در زیر پایه های قسمت عقب آن ها را تنظیم کنید.

البته نیازی به حساسیت زیاد نیست زیرا در حالت استاندارد قسمت جلوی یخچال باید کمی بالاتر از قسمت عقب باشد و در واقع یخچال کمی متمایل به عقب باشد.

برای اینکه درب ها به صورت صحیح تراز بندی شوند نیاز به یک تراز است.

در قسمت تحتانی یخچال پایه ای با عنوان پایه تنظیم وجود دارد، برای تنظیم کردن آن درب یخچال را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 • این قسمت شامل 3 قطعه می باشد که شامل آچار،پیچ و مهره است.
 • مهره را از لوله پایینی باز کنید تا این که به انتهای بالایی پیچ برسد.
 • هنگامی که مهره را رها می کنید مطمئن شوید که از اچار آلن برای شل کردن پیچ در جهت عکس عقربه های ساعت استفاده کنید سپس بایستی بتوانید مهره را با انگشتانتان باز کنید.
 • اگر بلندی درب ها با هم تفاوت داشت پیچ را در جهت عقربه های ساعت یا در جهت عکس عقربه های ساعت تنظیم کنید.
 • پس از میزان کردن درب ها مهره را در جهت عقربه ساعت بگردانید تا به انتهای پایینی پیچ برسد سپس پیچ را دوباره با اچار محکم کنید تا مهره سر جایش ثابت شود زیرا اگر مهره را محکم نکنید ممکن است پیچ رها شود.

راهنمایی های کلی قرار گیری و راه اندازی یخچال

حالا که مراحل نصب را طی کردید و یخچال جدید در محل مناسب به صورتی درست نصب شد (با دقت و حوصله شما) اکنون می توانید از خرید خود لذت ببرید و از عملکرد و ویژگی های آن بهره مند شوید.

برای راه اندازی نهایی و پایانی باید به موارد زیر نیز دقت کنید:

 • یخچال را در محلی مناسب و با فاصله ای استاندارد از دیوار (بیشتر از 10 سانتی متر) قرار دهید. منظور از محل مناسب محلی است که مرطوب نبوده و یا در معرض تماس با آب نباشد و هم چنین یخچال را مقابل تابش مستقیم نور خورشید یا کنار اجاق گاز و در جای گرم قرار ندهید.
 • به دستور العمل های نصب در دفترچه User Manual (راهنمای کاربر) که به زبان فارسی نوشته شده مراجعه کنید.
 • هنگامی که یخچال را به پریز زدید لامپ داخلی یخچال را چک کنید که آیا روشن می شود یا خیر.
 • کنترل دما را روی سردترین دما تنظیم کنید (درجه) و برای یک ساعت منتظر شوید تا فریزر به مقدار کافی سرد شود و موتور به طور روان گردش کند.

اگر پس از اینکه یخچال را روشن کردید و متوجه شدید مواد غذایی تان خنک نشده اصلا نگران نباشید زیرا چند ساعتی طول می کشد تا دمای یخچال به دمای مناسب برسد.


اگر برای نصب یخچال ساید بای ساید سامسونگ خود به مشکلی برخورد کرده اید پیشنهاد می کنیم از خدمات تعمیر یخچال سامسونگ شرکت تهران سرویس استفاده نماید.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست