remove_red_eye2,132

تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک (General Electric) به صورت صحیح یکی از سوالات و مشکلات همه کاربران ما می باشد. امروز می خواهیم نکات و آموزش کلی و ساده تنظیمات دمای یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک را به شما دوستان عزیز آموزش دهیم.

راهنما تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک

دمای یخچال جنرال الکتریک General Electric

بعد از خریداری کردن یخچال، لازم تا دمای یخچال تنظیم گردد. دمای یخچال را باید برحسب نیاز خود تنظیم نماید. برای مثال اگر در فصل تابستان باشید باید دمای یخچال را نسبت به فصل زمستان تغییر دهید و برعکس.

تنظیم دمای یخچال ممکن است برای بسیاری از دوستان سخت باشد و همچنین پیدا کردن درجه مناسب دما می تواند سردرگم کننده باشد. یخچال جنرال الکتریک یا GE به راحتی دما را تنظیم می نماید. و اصلا در این مورد نگران نباشد.

تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک GE

بعد از راه اندازی و روشن نمودن یخچال لازم است تا تنظیمات عادی و نرمال یخچال برای یخچال تنظیم گردد. تنظیم دمای یخچال های جنرال الکتریک در مدل های این یخچال متفاوت می باشد. ممکن است تنظیم دما دیجیتالی باشد و یا چرخان یا ترموستاتی باشد.

یخچال های ساید بای ساید جنرال الکتریک دارای نمایشگر لمسی و دکمه ای برای تنظیم دما می باشند. و می توانید به راحتی دمای مورد نظر خود را بر روی یخچال تنظیم نماید.

در کل سه مورد از انواع تنظیم دما در یخچال جنرال الکتریک وجود دارد:

 • مدل هایی که دو تنظیم دارند مانند یخچال دمای 4 و فریزر دمای 5 (هرچه دما زیاد شود سردی و سرما بیشتر می شود.)
 • مدل هایی که تنها یک درجه تنظیم دما دارند و دمای یخچال و فریزر بق آن تنظیم می گردد.
 • مدل هایی که دارای صفحه نمایشگر یا Display می باشند و برای هر قسمت می توان دمای متفاوتی تنظیم نمود.

توجه!

زمانی که دما را تغییر می دهید باید 24 ساعت صبر کنید تا دمای دلخواه تنظیم شود و یخچال به آن دما برسد. دما در لحظه تنظیم، بر روی یخچال اعمال نمی گردد. این نکته را همیشه مدنظر داشته باشید و بعد از تنظیم دما یخچال باید 24 ساعت صبر کنید تا نتیجه را مشاهده کنید.

نکته مهم!

زمانی که در تعطیلات یا مسافرت می باشید چون درب یخچال باز نمی شود و سرما از آن خارج نمی گردد پیشنهاد می کنیم که دمای یخچال و دمای فریزر را در حالت معمولی قرار دهید. زیرا سرما از یخچال خارج نمی گردد و نیازی نیست سرمای زیادی تولید شود.

    پیشنهاد می کنیم با تست و آزمایش و خطا بهترین دمای مناسب برای یخچال خود را تنظیم نمیاد.

انتقال هوای سرد در یخچال

در یخچال و فریزر مجراها و منافذی وجود دارند که دریچه آنالیز هوا نامیده می شوند. هوای یخچال توسط این دریچه ها به گردش در می آید. یخچال جنرال الکتریک طوری طراحی شده است که به بهترین نحوه ممکن هوا در داخل تمام قسمت های یخچال از بالا تا پایین به گردش در می آید و در نتیجه تمامی بخش های یخچال حتی جامیوه ای می تواند خنک باشد.

این رو مدنظر داشته باشید که هرچه قدر دمای یخچال را افزایش دهید در واقع کمپرسور یا موتور یخچال بیشتر کار خواهد کرد تا دمای یخچال را به مقدار تنظیم شده برساند. پس اگر نیازی به دمای زیاد ندارید سعی کنید دمای یخچال را بر روی یک مقدار ثابت همیشه قرار دهید.

توجه!

در مدل هایی از یخچال های جنرال الکتریک که تنها یک دکمه برای تنظیم دمای یخچال(Refrigerator) یا فریزر(Freezer) دارد با چند بار زدن دکمه مربوطه دما در یک جهت فقط بالا می رود و سپس پایین می آید.


آموزش تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ (French 4)

آموزش تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ (French 4)

روش تنظیم درجه دمای یخجال General Electric مدل فرنچ

برای تنظیم دمای فریزر کافی است به تعداد دلخواه دکمه Freezer را فشار دهید. دما اول بالا می رود سپس پایین می آید. دوستان ممکن است دما برحسب F یا فارنهایت باشد. در زیر آموزش تبدیل درجه فارنهایت به سانتی گراد نشان داده شده است.

برای تنظیم دمای یخچال هم کافی است به اندازه دلخواه دکمه Fridge را فشار دهید. دما ابتدا بالا می رود و سپس پایین می آید.

Turbo Cool

اگر می خواهید یخچال سریع سرما سازی انجام دهد کافی است که دکمه Fridge را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. در بخش دمای یخچال عبارت “tC” ظاهر می شود که نمایانگر حالت Turbo Cool می باشد. برای غیرفعال سازی حالت Turbo Cool مجددا دکمه Fridge را 3 ثانیه نگه دارید.

Turbo Freeze

اگر می خواهید دمای فریزر به صورت سریع افزایش پیدا کند کافی است حالت Turbo Freeze را فعال نماید. در این هنگام یخچال با حداکثر توان خود کار می کند تا دمای فریزر با کمترین حالت خود برسد. وقتی حالت Turbo Freeze فعال باشد عبارت “tF” بر روی نمایشگر ظاهر می گردد. برای خاموش کردن این حالت کافی است که مجددا برای 3 ثانیه دکمه Freeze را نگه دارید.

دمای مناسب یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ

دمای مناسب یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک مدل فرنچ برای یخچال دمای 37 درجه F(فارنهایت) و برای فریزر 0 درجه فارنهایت می باشد.

آموزش تبدیل فارنهایت به سانتی گراد

آموزش تبدیل سانتی گراد به فارنهایت


آموزش تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

عکس پنل دیسپلی (Display) یخچال GE را در زیر مشاهده می نماید.

آموزش تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

برای تنظیم دمای فریزر دکمه Colder را فشار دهید. با این کار در صفحه نمایشگر دمای فریزر نمایش داده می شود و شروع به تغییر می نماید. برای سرد شدن قسمت فریزر دکمه Colder را فشار دهید. و برای گرم شدن هم دکمه Warmer را فشار دهید. دما برحسب فارنهایت می باشد که در بالا می توانید لینک تبدیلات فارنهایت و سانتی گراد را مشاهده نماید.

برای تنظیم دمای یخچال هم در سمت راست همانند بخش فریزر کار کنید. برای سرد شدن دکمه Colder و برای گرم شدن دکمه Warmer را فشار دهید.

دمای مناسب یخچال جنرال الکتریک مدل فرنچ

دمای مناسب یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک مدل فرنچ برای یخچال دمای 37 درجه F(فارنهایت) و برای فریزر 0 درجه فارنهایت می باشد.

0 درجه فارنهایت برابر است با 17- درجه سانتی گراد

37 درجه فارنهایت برابر است با 3+ درجه سانتی گراد

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

شرکت تهران سرویس بزرگترین و معتبرترین مرکز تعمیر یخچال جنرال الکتریک در تهران و کرج می باشد. در صورتی که به تکنیسین تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک نیاز دارید با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید.

ارورهای یخچال جنرال الکتریک

یخچال جنرال الکتریک برای اعلام مشکلات و عیب های خود بر روی نمایشگر یا Display کدخطا یا ارور مخصوص به هر مشکل را نشان می دهد. اگر به دنبال مرجع کامل ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک می باشید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کد خطا یا ارور یخچال جنرال الکتریک

هر گونه سوالی داشتید لطفا در قسمت نظرات ( در زیر ) درج نماید تا کارشناسان شرکت تهران سروی در سریع ترین زمان ممکن پاسخ دهند.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

38 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • حمید محمدیان 09141820085
  2020-06-23 1:40 ق.ظ

  با سلام یخچال ساید جنرال الکتریک قبلا روی هر عددی دما تنظیم می شد روی همان درجه ثابت بود تازگیها فریزر روی 18 تنظیم میکنم یکروز 19 نشان میده یکروز 14 روزدیگه 12 دمای یخچال هم روی 3 تنظیمه ولی بالا و پایین می کنه لطفا راهنمایی فرمایید البته هروقت روی 21 تنظیم میشه تا 20 یا 21 میرسه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-06-23 8:53 ب.ظ

   با سلام و احترام
   ابتدا باید سنسورهای دما بررسی شوند. سپس اگر مشکل برطرف نشد باید برد الکترونیکی بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • هادی مهرافشار
  2020-03-16 11:39 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  فریزر من دمای یخچالو فقط حفظ میکنه اما مواد داخلش یخ دیگه نمیزنه میخواستم بدونم مشکلش چیه و اینکه بدون برفکه اما الان دیدم پشت کشوها کاملا برفک زده مشکل چیه ،ممنون؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-03-18 1:55 ب.ظ

   با سلام و احترام
   قطعات دیفراست و فن ها باید بررسی شوند.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • رمضانی
  2020-01-15 12:07 ب.ظ

  سلام
  یخچال ما ساید جنرال الکتریک است.چند وقت پیش دما فریزر صفر شد و تعمیر کار گفت از بردش و درست کردولی الان دما رو روی 18-میزارم ثابت نمیمونه و همیشه سردتر نشون میده و صدای یخچال هم زیاد شده به نظرم ایراد از چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-22 12:39 ب.ظ

   با سلام و احترام
   باید یخچال بررسی شود یا شاید یکی از فن های دستگاه ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام يخچال من مدل پروفايل هست كه در قسمت پايين طبقه اي براي ديفراست گوشت دارد چند روزه هر چي ميوه و سبزيجات در اين طبقه ميزارم يخ ميزنه در صورتيكه قبلا اين طوري نبود لطفا راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-11-13 6:56 ب.ظ

   با سلام و احترام
   دما را بررسی کنید.
   لازم است یخچال بررسی شود تا مشکل پیدا گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • باسلام و احترام
  پس از برگشت از مسافرت دمای یخچال ۱۴ و فریزر صفر شده بود می خواستم دلایل را اعلام نمایید. البته با خاموش و روشن کردن اوضاع فرقی نکرد و در ضمن تغییری در تنظیمات دمایی مشاهده نشد باسپاس

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-10-21 11:51 ق.ظ

   با سلام و احترام
   موتور یا گاز و همچنین قطعات دیفراست باید بررسی شوند.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • لا سلام مدل یخچال من جنرال لوکسر هست
  مشکل اول اینه که هر دهدقیقه یخ بار موتور روشن میشه ایا خیای کار نمیکنه
  مشکل دوم هم اینه که بعضی وقت ها موتور روشن میشه یه تق تق به مدت پنج ثانیه صدا میده لطفا راهنمایی کنید
  و در جه یخچالبالا وپایین رو رو چه عددی بزارم؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-10-14 12:41 ب.ظ

   با سلام و احترام
   مشکل اول: دما را درست تنظیم کنید.
   مشکل دوم: امکان دارد موتور مشکل داشته باشد.
   درجه یخچال بر روی 3+ و فریزر 17 باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سبزه ای
   2020-02-10 12:01 ق.ظ

   سلام وقت بخیر یخچال من جنرال الکتریک پروفایل هست الان چند وقته دمای فریزر ان به صفر و منفی صفریا چهار میرسه و بیشتر نمی شود اول گفتیم شاید زیاد باز و بسته میشه ولی این کارم نکردیم ولی درست نشد همه چیز تو فریزر اب شد مشکل چیست ؟

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2020-02-11 1:17 ب.ظ

    با سلام و احترام
    یا گاز دستگاه یا برد الکترونیکی ایراد دارد.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • سلام خسته نباشيد يخچال من سايد وايت هاوس هست الان دوروز هست كه قسمت فريزر كلي داخل طبقات پراز يخ بود كه من تميز كردم درست شد اما قسمت يخچال مثل قبل اصلا خنكي نداره وقبلا يه صدايي ميداد اما حالا بيصدا شده

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-09-17 11:55 ب.ظ

   با سلام و احترام
   قطعات دیفراست و فن یخچال باید بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سعید ملاحی
  2019-09-09 1:36 ب.ظ

  سلام عليكم خوبی یخچال ما جنرال اپار هست بالا سرد نمیکنه پایین که فریزر هست سرذیش خوبه زیر صفر هست ولی بالا 25 هست پایین هم نمیاد دما رو صفحه علامت.که در باز هست نشون میده مشکلش چیست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-09-12 5:17 ب.ظ

   با سلام و احترام
   اولین مورد گاز دستگاه می باشد.
   دومین مورد ترموستات دستگاه.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام یخجال ما صدا میده مدام هم دمای روش بالا میره تازه نصب کردیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-31 11:57 ق.ظ

   با سلام و احترام
   دستگاه بعد از 24 ساعت اگر درست نشد باید بررسی شود زیرا ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام.من فریزر بادی جنرال استیل دارم.الان چندروزیع که اب میزارم دوروز طول میکشه تا یخ ببنده.ما خوزستانیم و هوار گرم.بنظرتون مشکل از کجاست.درجش الان تابستون باید روی چندباشه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-26 11:00 ق.ظ

   با سلام و احترام
   یا گاز یا دیفراست ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • با سلام ، دمای فریزر ساید بای مایه روی ۱۵ و دمای یخچال ۴۸ مانده و پایین نمی آمد در حالتی روی ۰ و ۳۷ درجه فارنهایت تنظیم بود با نمایندگی تماس گرفتیم سرویس کار اومد و گفت مشکل از برد و فن هست قطعات برد و فردا اومد گفت برد تعمیر کردیم و فن هم تعویض بعد از یک روز دمای روی ۹ و ۴۱ مانده و پایین نماد . آیا طبیعی است چقدر باید صبر کرد و مجدد بهتعنیرکار یا نمایندگی اطلاع بدیم ضمنا بیشتر از دومیلیون هزینه دریافت کرد .

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-08 11:01 ب.ظ

   با سلام و احترام
   باید دستگاه از نزدیک بررسی شود تا ایراد کار دقیق پیدا شود.
   احتمالا گاز دستگاه هم ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  یخچال من شاید جنرال الکتریک است
  از روز اول آب سرد کنش آب سرد نمی داد اوایل اگه یه بار آب را دور میریختم دفعه بعد آب سرد بود ولی الان آب همیشه ولرمه
  اگه تنظیمات خاصی داره ممنون میشم بگید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-07 11:12 ب.ظ

   با سلام و احترام
   دمای یخچال باید بر روی +3 باشد و هرچه دما بالاتر برود یعنی آب حالت ولرمی خواهد داشت.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام یخچال ساید بای ساید ما جنرال الکتریک پروفایل است دیشب برق رفت بعد از امدن برق دمای فریزر 14 درجه فارنهایت و یخچال 42درجه فارنهایت را نشان میدهد و تا حالا که حدود 12 ساعت گذشته تغییر نکرده البته وقتی دگمه فریزر و یخچال را فشار میدهیم درجه 0 و 37 را نشان میدهد ولی دوباره به همان 14 و 42 بر میگردد آیا باید صبر کنیم یا چگونه میشود 0 و 37 را تنظیم و ست کرد.(البته داخل یخچال و فریزر دما ظاهرا درست است وفقظ نمایشگر فرق می کند) با تشکر از راهمایی

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-22 11:32 ق.ظ

   با سلام و احترام
   باید خودش تنظیم شود در صورتی که خودش تنظیم نشود ایراد دارد و باید بررسی گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام روز بخیر ممنون از راهنمایی هاتون میخواستم بدونم وقتی دمای فریزر ساید جنرال الکتریک به 18- میرسه و موتور به حالت توقف در می آید برای فعالیت مجدد موتور چند درجه کاهش طبیعی هست یا بهتر بگم برودت فریزر تاچه درجه ای کاهش پیدا میکنه و مجددا دما به 18- میرسه وسوال دومم اینکه محل قرارگرفتن سنسور محیطی در ساید 8 کلید جنرال الکتریک کجاست مثلا پشت کاور داخلی و در محدوده اوابراتو و فن قرار داره یا در قسمت داخل فریزر

   پاسخ
   • پشتیبانی تهران سرویس
    2019-07-07 10:29 ق.ظ

    با سلام و احترام
    برای مورد اولی مشکلی نیست.
    سنسور محیطی در داخل یخچال است.
    موفق باشید.

    پاسخ
 • سلام
  چند روزي هست دماي فريزر بين -٨ تا -١١ در نوسان هست و به -١٨ نمي رسه و مواد داخل فريزر آب شدن. از نمايندگي اومدن ريست كردن ١ روز درست كار مي كرد دوباره از فرداش اوند دما رو -١٢، دوباره اومدن فن رو عوض كردن گفتن مشكل از فنه. ١ ميليون هزينه هم گرفتن. الان ١٢ ساعت گذشته و دما از -١١ كمتر نميشه. فريزر ٥ ثانيه كار ميكنه، قطع ميشه ، اين روند هر ١ دقيقه يكبار داره تكرار ميشه. لطفا كمكم كنيد

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-06-15 12:54 ب.ظ

   با سلام و احترام
   یا گاز کم است یا موتور ایراد دارد. اصلا ربطی به فن نداشته.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشيد يخچال من مابه هست و دما بر اساس فارنهايت مي خواستم بدونم دماي فريزر رو روي چه عددي بزارم كه زياد سرد نباشه ممنون ميشم

  پاسخ
 • سرداری
  2019-05-18 8:52 ق.ظ

  سلام خسته نباشید یخچال فریزر ما ساید بای ساید جنرال الکتریک است مدتی است هر چی میوه توی جا میوه ای یخچال میزارم یخ میزنه .

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-05-18 11:02 ق.ظ

   با سلام و احترام
   يا درجه يخچال رو زياد كرديد يا فن قسمت يخچال كار نمي كنه.
   موفق باشيد.

   پاسخ
 • سلام يخچال فريزر ما سايد باي سايد جنرال الكتريك است. براي تمييز كردن ان را خاموش كرديم وبعد از ٢٤ ساعت هنوز درجه فريزر به منفي ١٨ نرسيده و منفي ١٤ است و حال انكه يخچال روي ٣ است، بنظرم طبيعي نيست
  لطفا توضيح دهيد

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-03-24 11:06 ق.ظ

   با سلام و احترام
   می تونید به صورت دستی دما را تنظیم نماید. اگر یخچال خیلی از برق بیرون بوده است ممکن است زمان دمای فریزر به 18- کمی متغیر باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست