ارور یخچال کنمور – ارور ساید بای ساید کنمور (Kenmore)

remove_red_eye63

ارور یخچال کنمور (Kenmore) همراه با آموزش روان نحوه تعمیر ارور های یخچال فریزر و ساید بای ساید کنمور(Kenmore) در این مقاله آموزش داده شده است. پس با ما همراه باشید تا خودتان مشکل ارور پیش آمده برای یخچال کنمور را برطرف نمایید.

ارور یخچال کنمور به صورت کدهای انگلیسی بر روی صفحه نمایشگر یا دیسپلی یخچال نمایش داده می شود. هر کد ارور مربوط به وجود خطا در یک قسمت از یخچال می باشد. در زیر تمام ارورهای ممکن برای یخچال فریزر و ساید بای ساید کنمور ذکر شده است.

تعمیر ارور یخچال کنمور تهران سرویس

ارور یخچال کنمور

لیست تمام ارور یخچال کنمور

 • Er 1F or Er IF
 • Er FF
 • Er FS
 • Er rS
 • F dS
 • r dS
 • Er HS
 • Er IS
 • Er SS
 • Er rt
 • Er It
 • Er gF
 • F dH
 • r dH
 • Er CF
 • Er CO

اگر هر یکی از ارور های بالا بر روی نمایشگر نشان داده شد، یخچال را از برق بیرون نکشید. چون ارور ممکن است پاک شود. در حالی که مشکل همچنان وجود دارد. اولین کار این است که با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

ارور Er 1F or Er IF یخچال کنمور

ارور Er 1F or Er IF یخچال کنمور نشان  میدهد که برد اصلی یخچال هیچ ارتباطی با یخساز یا Ice Maker نمی تواند برقرار کند. بهتر است فن یخساز را بررسی کنید. فن فریزر نیز باعث چنین اروری می شود. برای حذف ارور کافی است یخچال را به مدت 5 دقیقه  از برق بیرون کشیده و مجددا به برق بزنید. اگر مشکل برطرف نشد با تکنیسین تعمیر یخچال کنمور تماس بگیرید.

ارور Er FF یخچال کنمور

ارور Er FF یخچال کنمور بیانگر این است که فن اواپراتور دچار مشکل شده است. فن اواپراتور را بررسی نمایید. همچنین اگر فن اواپراتور یا اواپراتور سالم باشد سوکت ها را بررسی کنید. اگر مشکل برطرف نشد ممکن است برد اصلی یخچال مشکل داشته باشد. تا زمانی که مشکل برطرف نشود هرگز یخچال را از برق بیرون نکشید. زیرا یخچال باز هم ارور خواهد داد.

ارور Er FS یخچال کنمور

ارور Er FS یخچال کنمور یکی دیگر از ارور یخچال کنمور می باشد که بیانگر این است که سنسور فریزر مشکل دارد. مشکل ارور FS همان Freezer Sensor می باشد. سنسور را خودتان می توانید تعویض نمایید. یک عدد سنسور فریزر در زیر نشان داده شده است.

سنسور فریزر

سنسور فریزر

ارور Er rS یخچال کنمور

ارور Er rS یخچال کنمور بیانگر این است که سنسور یخچال مشکل دارد. مشکل ارور RS همان Refrigerator Sensor می باشد. اگر سنسور یخچال خراب شده باشد یا معیوب باشد. دمای یخچال به درستی نمایش داده نمی شود. و ممکن است شما را سردرگم نماید. بهتر است هرچه سریعتری با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید و مشکل خود را حل نمایید.

ارور F dS یخچال کنمور

ارور F dS یخچال کنمور نشان دهنده خرابی و وجود مشکل در سنسور دیفراست فریزر می باشد. Freezer Defrost Sensor یا سنسور دیفراست فریزر جزو سیستم دیفراست یا یخ زدایی می باشد. وجود مشکل در سنسور فریزر باعث می شود چرخه یخ زدایی در اواپراتور انجام نگیرد. در نتیجه یخچال فریزر سرما نخواهد داشت. اگر سنسور دیفراست تعویض نگردد یخچال نمی تواند سرماسازی نماید. چون اواپراتور یخ می زند و دریچه های هوای سرد را می بندد.

ارور R dS یخچال کنمور

ارور R dS یخچال کنمور یکی دیگر از ارور یخچال کنمور می باشد که بیانگر وجود مشکل در سنسور دیفراست یخچال می باشد. Refrigerator Defrost Sensor یا سنسور دیفراست یخچال به همراه ترموفیوز، المنت، سنسور، اواپراتور و ترمودیسک اجزای سیستم دیفراست یخچال را تشکیل می دهند. هرگونه مشکلی در سیستم دیفراست یخچال باعث می گردد یخچال سرما نداشته باشد. اگر یخچال کنمور شما دارای مشکل سرما دهی می باشد و سرما ندارد بهتر است مقاله سرما نداشتن یخچال را مطالعه نمایید.

ارور Er HS یخچال کنمور

ارور Er HS یخچال کنمور نشان دهنده وجود مشکل در سنسور رطوبت یخچال می باشد. سنسور رطوبت، میزان رطوبت اطراف یخچال را اندازه گیری می نمایید. هرگونه مشکلی در سنسور Humidity sensor باعث می شود یخچال در تشخیص میزان رطوبت زیر و اطراف یخچال دچار مشکل شود. یک نمونه از سنسور رطوبت را در زیر می توانید ببینید.

سنسور رطوبت یخچال

ارور Er HS یخچال کنمور

ارور Er IS یخچال کنمور

ارور Er IS یخچال کنمور نشان دهنده وجود مشکل در سنسور یخساز یا Ice Maker می باشد. در چنین حالتی یخساز نمی تواند کارایی مطلوب و عادی خود را انجام دهد. تعویض سنسور یخساز کار فنی می باشد. برای تعویض سنسور یخساز یا حذف ارور IS یخچال کنمور با شماره 88077030 در تهران و کرج تماس بگیرید.

ارور Er SS یخچال کنمور

ارور Er SS یخچال کنمور نشان دهنده وجود مشکل در سنسور مجزا کشوی یخچال می باشد. در این حالت یخچال نمی تواند از دمای داخل کشو مطلع گردد. ممکن است سرمای زیادی به آن قسمت ارسال نماید. و یا سرمای کمی ارسال نماید. در هر صورت ارور SS باید هرچه سریع تری برطرف گردد.

ارور Er rt یخچال کنمور

ارور Er rt یخچال کنمور نشان دهنده وجود مشکل در سنسور تشخیص دمای اتاق می باشد. Room Temperature Sensor با تشخیص دمای اتاق به انجام بیشتر کارایی مناسب یخچال کمک می نماید. در صورت خرابی و عیب در سنسور RT یخچال ممکن است کارایی و عملکرد شایان خود را نداشته باشد. برای حذف ارور RT یخچال کنمور کافی است یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق بیرون بکشید.

ارور Er It یخچال کنمور

ارور Er It یخچال کنمور نشان دهنده وجود مشکل در یخساز یا Ice Maker یخچال می باشد. ممکن است موتور یخساز مشکل داشته باشد. همچنین ممکن است سنسور تشخیص ساخت یخ و یخریز مشکل داشته باشد. در کل ارور It مربوط به وجود مشکل در یخساز می باشد و به قطعه ای دیگر ارتباط ندارد.

ارور Er gF یخچال کنمور

ارور Er gF یخچال کنمور نشان دهنده وجود خطا یا ارور در سیستم آب یخچال می باشد. ممکن است لوله آب پشت یخچال مشکل داشته باشد. ممکن است فشار آب در حدی نباشد که بتواند آب را به داخل یخچال منتقل نماید. همچنین بهتر است فیلتر آب پشت یخچال را نیز تست و بررسی نمایید. ممکن است لوله آب یخچال تا خوردگی پیدا کرده باشد و باعث به وجود آمدن ارور Er gF در یخچال کنمور شود.

ارور F dH یخچال کنمور

ارور F dH یخچال کنمور یکی دیگر از ارور یخچال کنمور می باشد که نشان دهنده وجود خطا در سنسور دیفراست می باشد. ارور F dH جدی می باشد چون ممکن است قعطات زیر را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

 • برد اصلی یخچال
 • هیتر دیفراست
 • ترموفیوز

برای تعمیر ارور F dH حتما با تعمیرگاه مجاز یخچال فریزر تماس بگیرید. زیرا ممکن است در صورت سهل انگاری به قطعات دیگر نیز آسیب برساند.

ارور r dH یخچال کنمور

ارور r dH یخچال کنمور نشان دهنده وجود خطا در سنسور یخچال می باشد. ممکن است سنسور یخچال سوخته باشد. بهترین کار این است که سنسور یخچال را تعویض نمایید. ارور r dH همانند ارور f dH ممکن است به قطعات دیگر نیز آسیب برساند. بهتر است هرچه سریع تری مشکل را برطرف نمایید.

ارور Er CF یخچال کنمور

ارور Er CF یخچال کنمور نشان دهنده وجود خطا در فن کندانسور یخچال می باشد. Condenser Fan Error یعنی اینکه فن کندانسور یخچال مشکل پیدا کرده است. ممکن است فن کندانسور پشت یخچال مشکل پیدا کرده باشد. با تست و بررسی دست می توانید از کارایی فن یا عدم کارایی فن اطمینان پیدا کنید. یک نمونه از فن کندانسور را در زیر مشاهده می کنید.

تعمیر ارور Er CF یخچال کنمور

ارور Er CF یخچال کنمور

ارور Er CO یخچال کنمور

ارور Er CO یخچال کنمور یکی دیگر از ارور یخچال کنمور می باشد که نشان دهنده وجود خطای ارتباطی بین برد اصلی یخچال و صفحه دیپسلی یا نمایشگر می باشد. Communication error مربوط به ارتباط بین برد الکتریکی اصلی یخچال بین سایر اجزا می باشد. بهتر است برد اصلی یخچال حتما بررسی گردد. اگر برد اصلی سالم باشد مشکل می تواند Display یا صفحه LED یخچال باشد.


سخن پایانی

امیدواریم از مقاله ارور یخچال کنمور نهایت استفاده را برده باشید. دوستان عزیز اگر در تهران و کرج هستید در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره تماس 88077030 و یا شماره تماس مستقیم 09123949438 تماس بگیرید. تهران سرویس بهترین تجربه تعمیر یخچال فریزر را برای شما رقم خواهد زد. با سپاس و درود فراوان بر همه کاربران عزیز. بدرود.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست