remove_red_eye1,004

یکسره کار کردن یخچال ال جی (LG) به چه علت می باشد؟ چرا یخچال فریزر یا ساید بای ساید ال جی شما یکسره کار می کند و اتوماتیک نمی کند؟ اگر این مشکل برای یخچال شما پیش آمده است پس با دقت این مقاله را مطالعه کنید تا با روش حل مشکل آشنا شوید.

یکسره کار کردن یخچال ال جی

یکسره کار کردن یخچال به چه علت می باشد؟

اتوماتیک نکردن یا یکسره کار کردن یخچال که اغلب به صورت عامیانه به آن مداوم کار کردن می گویند ناشی از وجود مشکلاتی در قطعاتی از یخچال است که در پایین به آن اشاره می کنیم. زمانی که یخچال ال جی (LG) دچار چنین مشکلی می شود لازم است که با تکنیسین تعمیر یخچال ال جی تماس گرفته شود تا سریعا مشکل برطرف گردد.

اتوماتیک نشدن یخچال ال جی LG

علت اتوماتیک نشدن یخچال الجی یا یکسره کار کردن یخچال یکی از موارد زیر می باشد:

دلایل بالا از اصلی ترین علت های اتوماتیک نشدن یخچال ال جی می باشد. که در پایین به توضیحات اضافی آن اشاره شده است.

خرابی موتور یا کمپرسور

موتور یخچال ال جی عامل سرما سازی در یخچال می باشد. موتور یا کمپرسور یخچال با روشن شدن و فشرده کردن گاز و سپس انتقال آن به لوله های کندانسور و اواپراتور و تکرار چنین سیکل گردشی باعث سرما سازی یخچال می شود.

زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال فریزر یا ساید بای ساید LG معیوب شود ممکن است یخچال کلا روشن نشود و یا حتی توان استارت زدن نداشته باشد. در اینگونه موارد لازم است که نسبت به تعویض موتور یخچال اقدام کنید.

در مواردی نیز ممکن است موتور بسیار داغ شود و توان کمپرس کردن گاز را نداشته باشد که نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال ال جی می شود.

کمبود گاز یخچال

گاز یخچال عامل سرما سازی یخچال می باشد. زمانی که گاز یخچال کم شود که این مورد به علت نشتی می باشد باعث می شود موتور فشار زیادی را تحمل کند تا دمای یخچال را به میزان خواسته شده برساند.

به همین دلیل کمبود گاز باعث یکسره کار کردن و اتوماتیک نشدن موتور یخچال می شود. برای حل مشکل کافی است از خدمات شارژ گاز یخچال ال جی شرکت تهران سرویس استفاده نمیاد.

خرابی قطعات دیفراست

خرابی هر یک از قطعات دیفراست عاملی دیگر در یکسره کار کردن یا دیر اتوماتیک شدن یخچال الی جی می باشد. وقتی که هر یک از قطعات:

  • فن دیفراست
  • اواپراتور
  • سنسور
  • المنت یا هیتر
  • ترموفیوز
  • ترمودیسک

درست کار نکنند باعث ایجاد اختلال در سیستم دیفراست یا یخ زدایی یخچال می شود و در نتیجه آن موتور یکسره کار می کند. برای حل مشکل لازم است تکنیسین تعمیرات یخچال تک تک قطعات دیفراست را بررسی نماید تا قطعه معیوب را پیدا و تعویض نماید.

باز ماندن زیاد درب یخچال

ممکن است در ابتدا ساده به نظر آید اما عاملی که سبب یکسره کار کردن یخچال می شود و البته علت آن هدر رفتن سرما می باشد، باز ماندن درب یخچال است. وقتی لاستیک دور درب یخچال به صورت محکم بر روی بدنه پرس نشود یا مگنت آن ضعیف شده باشد باعث بروز چنین مشکلی می شود.

برای حل مشکل کافی است آزمایش محکم بودن لاستیک دور درب یخچال را انجام دهید. مقاله تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال به صورت کامل عملی این مشکل را حل نموده است.

تنظیم نادرست دما یخچال ال جی

تنظیم دمای یخچال از اصلی ترین اقداماتی است که باید به صورت صحیح و طبق دستور العمل تکنیسین یا دفترچه راهنما یخچال انجام شود. اما به صورت کلی و استاندارد در یخچال هایی که دمای یخچال و فریزر به صورت جداگانه تنظیم می شود لازم است دمای یخچال بر روی 4+ باشد و دمای فریزر بر روی 18- قرار گیرد.

در یخچال هایی که دما به صورت درجه چرخان می باشد دمای 3 بهترین دما می باشد. و در مدل هایی که دما به صورت Low و High باشد بهتر است درجه بین Normal قرار گیرد.

قرار دادن یخچال بر روی حالت های Speed Mode یا Power Cool

حالت های Speed یا Power مواقعی استفاده می شود که شما بخواهید قسمت فریزر یا یخچال سریع سرما سازی را انجام دهد. اما اگر این گزینه را همیشه و لدون دلیل روشن کنید سبب می شود که موتور یخچال بیشتر کار کند تا سرمای خواسته شده را تامیین نماید.

همین مورد باعث بروز یکسره کار کردن یخچال ال جی می شود. پیشنهاد تهران سرویس این است که حدالامکان از این قابلیت ها کم استفاده کنید.

رفع 100% مشکل اتوماتیک نشدن یخچال

اما اگر هنوز مشکل شما برطرف نشده است تنها کافی است با شماره 88077030-021 تماس بگیرید. تکنیسنی های ما در سریع ترین زمان ممکن خدمات دهی عالی در تهران و کرج را ارائه می دهند و می توانند مشکل شما را به صورت فوری برطرف نمایند.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست