remove_red_eye2,747

ارور ماشین لباسشویی ال جی(LG). بیشتر اوقات پیش می آید که ماشین لباسشویی الجی نیز دچار مشکل می گردد و بر روی نمایشگر خود یک کد خطا با حروف انگلیسی را ثبت می کند. ممکن است برای شما جای سوال باشد که معنی این کد خطا یا ارور(Error) چیست. ما امروز در نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی، ارورهای ماشین لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار میدهیم.

ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور یا کد خطا ماشین لباسشویی LG در بسیاری از مواقع رخ می دهد. زیرا شرکت LG برای نشان دادن مشکلات پیش آمده برای ماشین لباسشویی الجی از کدهای خطا از پیش تعیین شده برای هر مشکل استفاده می نماید. امروز تمام ارور ماشین لباسشویی ال جی را بررسی می نماییم تا مشکل شما برطرف گردد. اگر هم مشکل برطرف نشد با تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

ارور ماشین لباسشویی ال جی


لیست ارور ماشین لباسشویی ال جی

 • IE
 • UE
 • OE
 • FE
 • PE
 • dE
 • tE
 • LE
 • EE
 • PF
 • CE
 • CD
 • CL
 • SE
 • FE

ارور IE ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE بیان می کند که آب ورودی به ماشین لباسشویی مشکل دارد و باید بررسی گردد. ممکن است لوله ها خم شدگی پیدا کرده باشند و آب وارد لباسشویی نشود. همچنین اگر شیر آب بسته باشد و دستگاه را روشن کنید بعد از چند دقیقه ارور IE نمایش داده می شود. اگر لوله آب مشکلی نداشته باشد و آب وارد دستگاه می شود باید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بررسی گردد.


ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

ارور UE(Unbalanced load) نشانگر این است که بار ماشین لباسشویی نامتعادل می باشد. یعنی اینکه ممکن است واشر تنظیم را بر روی 5 کیلیو گذاشته باشید اما تنها یک پیراهن را در دستگاه قرار دهید. انجام این کار باعث می شود که دستگاه ارور UE یا نامتعادل بودن بار را بدهد. همیشه حالت واشر را بر روی مقدار صحیح قرار دهید.


ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE نشان دهنده این است که در تخلیه آب مشکلی وجود دارد. این مشکل ممکن است از لوله تخلیه باشد و یا ممکن است پمپ تخلیه آسیب دیده باشد. در این حالت آب در دیگ دستگاه جمع می شود. در ضمن ممکن است تنها مقدار کمی از آب در دیگ بماند و ارور OE نشان دهد. به هرحال مشکل کلی در تخلیه آب می باشد. در صورتی که به تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نیاز دارید با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید.


ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

ارور FE در لباسشویی ال جی نشان دهنده این است که شیر آب تخلیه سر ریزر کرده است. ممکن است لوله شیر آب ورودی ترک برداشته شود و آب نتواند تخلیه شود. این مورد یک مورد فنی می باشد و بهتر است توسط تکنیسین تعمیر لباسشویی مشکل برطرف گردد.


ارور PE ماشین لباسشویی ال جی

ارور PE مربوط به این است که سنسوری که مقدار حجم آب را تشخیص می دهد دچار مشکل شده است و یا به صورت واقعی سطح آب از مقدار مجاز بالاتر رفته و است و ممکن است آب سریزر نماید. اگر هیچ کدام از این حالت ها نبود ممکن است برد الکترونیکی اصلی دستگاه دچار مشکل شده باشد.


ارور dE ماشین لباسشویی ال جی

ارور dE اشاره به این دارد که دستگاه نمی تواند درب را قفل کند و یا درب قفل می شود اما سنسورهای تشخیص قفل بودن درب نمی توانند درب را قفل شده تشخیص دهند. در این صورت ابتدا دقت کنید که بین درب و دستگاه هیچ نخی جا مانده نباشد. همچنین از صحیح بودن و سالم بودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل فرمایید. بعضی وقت ها خرابی لاستیک دور درب علت بروز ارور dE در ماشین لباسشویی ال جی می باشد.  این نکته را مد نظر داشته باشید که هیچوقت انقدر دستگاه را پر لباس نکنید که درب به سختی بسته شود. برای رفع ارور DE ممکن است نگه داشتن دکمه START/PAUSE به مدت 5 ثانیه وقتی دستگاه از برق جدا شده است مفید باشد.


ارور tE ماشین لباسشویی ال جی

ارور tE نشان دهنده این است که سنسور و یا خود المنت یا هیتر(Heater) دچار مشکل شده است. در این صورت لازم است دستگاه باز شود و هیتر تعویض و یا حداقل بررسی شود. این کار تخصصی می باشد و بهتر است توسط تکنیسین تعمیرات لباسشویی ال جی انجام گیرد.


ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

ارور LE(Locked drive motor error) نشان دهنده این است که موتور گردان دستگاه قفل شده است. لازم است دستگاه باز شود و موتور آن بررسی گردد. همچنین این ارور ممکن است زمانی رخ دهد که سیم کشی دستگاه که به موتور وصل شده است اتصالی وجود داشته باشد. بهترین کار این است که از نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی LG متخصص مربوطه مشکل شما را برطرف نماید.


ارور EE ماشین لباسشویی ال جی

ارور EE لباسشویی LG یکی از خطرناک ترین و مهم ترین ارورهای این دستگاه می باشد. متاسفانه بعد از مشاهده این ارور، باید به فکر تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی اصلی دستگاه خود باشید. ارور EE نشان دهنده این است که برد اصلی دستگاه دچار مشکل شده است. شرکت تهران سرویس علاوه بر تعمیر برد یخچال، خدمات تعمیر برد ماشین لباسشویی را نیز ارائه می دهد. پیشنهاد می کنیم ابتدا برد را تعمیر کنید. زیرا هزینه تعویض برد جدید بالای یک میلیون تومان می باشد.


ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

ارور PF(Power Failure) مربوطه به این است که جران برق ورودی به دستگاه دچار مشکل است. یا شدت جریان بسیار زیاد است و شدت جریان از حد مجاز کمتر است. لازم است برق خود را چک کنید. اگر مشکل از این مورد نبود لازم است قسمتی که سیم برق وارد دستگاه می شود را بررسی نمایید و همچنین از اتصالی نداشتن به بدنه دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. در کل ارور PF مربوطه به برق دستگاه می باشد.


ارور CE ماشین لباسشویی ال جی

ارور CE(Current error) نشان دهنده این است که دستگاه یک مشکل دارد. همچنین ارور CE یک ارور عمومی است و می تواند به هرچیزی اشاره داشته باشد. برای رفع ارور CE لباسشویی LG لازم است چند دقیقه دستگاه را از برق بیرون کشیده و مجددا وصل نمایید. اگر مشکل برطرف نشد لازم است تا تکنیسین تعمیر لباسشویی LG تمام دستگاه را بررسی نماید.


ارور CD ماشین لباسشویی ال جی

ارور CD یک پیغام عمومی مبنی بر اتمام چرخه خشک کردن می باشد. بعد از مشاهده این پیغام لازم است لباس ها را از دستگاه خارج کرده و دستگاه را خاموش کنید. بهتر است تا 6 ساعت مجددا از دستگاه استفاده نکنید.


ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

ارور CL(Child Lock) نیز یک ارور عمومی می باشد و درواقع زمانی رخ می دهد که شما هر دکمه ای از پنل تسگاه را فشار می دهید با ظاهر شدن پیغام CL مواجه می شوید. پیغام CL یا قفل کودک برای این است که بچه ها تنظیمات دستگاه را تغییر ندهند. برای باز کردن قفل کودک لازم است از دفترچه راهنما دستگاه استفاده کنید.


ارور SE ماشین لباسشویی ال جی

ارور SE نشان دهنده این است که موتور دستگاه شما ایراد دارد. بهترین و درست ترین راه کار این است که مشکل توسط تعمیرگاه مجاز لباسشویی LG بررسی و برطرف گردد.


سخن پایانی

یکی از پر متقاضی ترین ماشن لباسشویی در ایران ماشین لباسشویی LG می باشد. از این رو شرکت تهران سرویس برای راحتی کاربران و مردم مقاله ارور ماشین لباسشویی ال جی را تهیه نمودیم تا نهایت استفاده را داشته باشد. هر گونه سوالی و مشکلی بود در قسمت نظرات ثبت و ارسال کنید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف نمایند.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام لباس شویی من رو end میمونه و کار نمیکنه دلیلش چیه؟

  پاسخ
 • سلام لباسشویی الجی مدل wm510 ۵کیلویی ارور ۳hمیده موتور نمیچرخه مگنت میکنه وسف میشه و باعث حرکت نکردن دیگ میشه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-22 12:34 ب.ظ

   با سلام و احترام
   لازم است که تکنیسین دستگاه را بررسی نماید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام هنگام دور برداشتن برای خشک شدن در چند لحظه اخر علامتUEنشان میده

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-22 12:39 ب.ظ

   با سلام و احترام
   بار ماشین لباسشویی نامتعادل می باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • امان صفری
  2020-01-10 3:59 ب.ظ

  سلام هرچندوقت شایددوهفته یابیشتریک بارارورIEرانشان میده با خاموش روشن کردن برطرف میشه لطفاراهنمایی کنید

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-11 8:29 ب.ظ

   با سلام و احترام
   همانطور که در وب سایت هم اشاره شده یعنی آب به دستگاه وارد نمی شود در کل باید ماشین لباسشویی بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • خسروبیگی
  2020-01-05 6:19 ق.ظ

  باسلام چند وقتی است که لباسشوئی ما وقتی دائم وصل در پریز برق میماند روشن نمی شود وباید دوشاخه را از پریز کشید ومجدد وصل شود تا لباسشویی روشن شود لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2020-01-08 12:16 ب.ظ

   با سلام و احترام
   برد الکترونیکی ایراد دارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • مرتضی چینی ساز
  2019-08-16 10:07 ق.ظ

  سلام
  چند روز ماشین لباس شویی در حال کار بود که برق رفت
  بعد از وصل شدن مجدد برق ماشین شروع به کار و ابگیری میکند ولی بعد از عمل ابگیری وارد مراحل دیگر نمیشه

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-08-16 11:05 ب.ظ

   با سلام و احترام
   شیر برقی دستگاه ایراد دارد و لازم است تکنیسین بررسی کند.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • پورمند
  2019-07-27 7:57 ب.ظ

  سلام،مدتی است لباسشویی ما در موقع دور برداشتن برای خشک کردن علامت se را نشان میدهد و از کار می‌افتد که بعد از چند بار راه اندازی مجدد بالاخره به کار میافتد،لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • پشتیبانی تهران سرویس
   2019-07-30 11:00 ب.ظ

   با سلام و احترام
   ارور SE نشان دهنده وجود مشکل در موتور دستگاه می باشد. لازم است دستگاه بررسی شود.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست