remove_red_eye148

سرما نداشتن یخچال میتگ به چه علتی می باشد؟ چگونه می توان مشکل سرما نداشتن یا خنک نکردن یخچال فریزر و ساید بای ساید MAYTAG را برطرف نمود؟ ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه خودتان می توانید بدون کمک از تعمیرکار یخچال، مشکل سرما نداشتن یخچال را برطرف نماید.

علت سرما نداشتن یخچال میتگ

سرما نداشتن یخچال میتگ

سرما نداشتن یا خنک نکردن یخچال میتگ (MAYTAG) یکی از مشکلات اغلب مردم می باشد. دوستانی که این یخچال را دارند بی شک با مشکل سرما نداشتن یا خنک نکردن یخچال یا حتی فریزر آشنا هستند.

امروز شما متداول ترین علت هایی که باعث بروز این مشکل می شود را در وب سایت تهران سرویس مشاهده خواهید کرد.

مهم ترین علت های خنک نکردن یخچال میتگ MAYTAG

کثیف بودن کندانسور یخچال

کندانسور یخچال همانند یک سیستم رادیاتور ماشین کار می کند. منظور از کندانسور همان میله های یا شبکه میله های مشکلی رنگ در پشت یخچال می باشد. کثیف بودن میله باعث می شود گاز یخچال به خوبی در لوله های کندانسور خنک نشود و گاز گرم وارد یخچال گردد.

در این زمینه یک مقاله وجود دارد که کاملا به شما توضیح می دهد باید چگونه کندانسور یخچال را تمیز کنید. آموزش تمیز کردن کندانسور یخچال.

توجه!
همیشه به یاد داشته باشید که هر 6 ماه یکبار لوله های کندانسور یخچال را کاملا با یک دستمال مرطوب تمیز کنید تا همیشه کندانسور در بهترین حالت خود باشد.

خرابی فن کندانسور

یکی دیگر از عوامل سرما نداشتن یخچال میتگ خرابی فن کندانسور می باشد. فن کندانسور با خنک کردن کندانسور باعث می شود گاز یخچال قبل از رسیدن به یخچال خنک تر شود.

فن کندانسور ممکن است زیاد گرد و خاک گرفته باشد و به درستی کار نکند. یا ممکن است توان خود را از دست داده باشد و دیگر نتواند سرمای لازمه را تولید کند و به کندانسور برساند و در نتیجه باعث سرما نداشتن یخچال شود.

خرابی فن اواپراتور

اواپراتور یک قطعه از سیستم دیفراست می باشد. زمانی که فن اواپراتور خراب باشد سرما سازی در یخچال و فریزر انجام نمی گیرد. یعنی سرما ایجاد می شود ولی چون فن خراب است سرما در یخچال گردش نمی کند و حتی باعث می شود اواپراتور یخ بزند.

در یخچال هایی که در قسمت فریزر و یخچال اواپراتور جداگانه وجود دارد دوتا فن وجود دارد.

بستگی به خنک نبودن هر بخش باید فن مربوط به همان بخش بررسی شود. در صورت خراب بودن باید توسط تکنیسین تعمیر یخچال میتگ تعویض شود.

خرابی رله استارت موتور

رله استارت یک قطعه در کنار موتور یخچال می باشد که برای استارت موتور یا روشن شدن موتور لازم است. اگر رله استارت یا Start Relay مشکل داشته باشد موتور روشن نمی شود. در نتیجه یخچال سرما نخواهد داشت.

خرابی ترموستات یخچال

یکی از شایع ترین دلایل خنک نکردن یخچال مشکل در ترموستات یخچال می باشد. اگر ترموستات معیوب باشد بی شک تاثیر در روشن و خاموش شدن موتور یخچال خواهد داشت. و این مورد نیز دلیل محکمی است برای عدم سرما سازی در یخچال و فریزر.

برای تست سالم بودن ترموستات کافی است یک روز ترموستات را بر روی بیشترین درجه و روز بعد بر روی کمترین درجه تنظیم کنید. اگر میزان کارکرد موتور تغییر نکرد یعنی ترموستات ایراد دارد.

تنظیم نبودن دمای یخچال

تنظیم دمای یخچال موضوع بسیار مهمی می باشد که اگر به صورت صحیح انجام نشود می تواند باعث بروز مشکل در سرمای یخچال شود.

همیشه دمای یخچال را بر روی مقدار مناسبی قرار دهید تا سرما یخچال نه کم باشد نه زیاد.

خرابی خازن ذخیره کننده انرژی

کنار موتور یخچال یک خازن وجود دارد که همراه با رله استارت به روشن شدن موتور یخچال کمک می کند. اگر خازن خراب باشد در روشن شدن موتور مشکل پیش خواهد آمد و اگر موتور روشن نشود یخچال سرما نخواهد داشت. خازن باید توسط یک مولتی متر تست شود که سالم است یا خیر.

خرابی سنسور یخچال (دما یخچال)

زمانی که سنسور یخچال خراب باشد برد الکترونیکی از مقدار دمای فعلی یخچال اطلاعی نخواهد داشت و در نتیجه اجازه روشن شدن موتور را نخواهد داد.

خرابی سنسور یخچال یکی از متداول ترین علت های سرما نداشتن یخچال میتگ می باشد. سنسور جزو سیستم دیفراست می باشد. برای تست آن باید از مولتی متر استفاده کنید.

خرابی قطعات دیفراست

خراب شدن هر یک از قطعات دیفراست باعث می شود در سرمای یخچال مشکل ایجاد شود. قطعات دیفراست شامل:

  • هیتر یا المنت
  • اواپراتور
  • سنسور
  • ترموفیوز
  • ترمودیسک

می باشد. البته بعضی مواقع فن اواپراتور را هم که فن یخچال نامیده می شود جزیی از سیستم دیفراست می دانند.

خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال یکی از قطعات مهم در یخچال می باشد. موتور یا کمپرسور گاز مبرد را در داخل لوله های گاز انتقال می دهد. درواقع کمپرسور یخچال عامل اصلی گردش گاز یخچال می باشد.

هرگونه مشکل در کمپرسور یخچال باعث خواهد سرما سازی یخچال دچار مشکل گردد.

تست سالم بودن موتور یخچال موردی است که باید حتما توسط تعمیرکار یخچال انجام گیرد. هرگز خودتان سعی نکنید موتور یخچال را بررسی کنید.

خرابی برد الکترونیکی اصلی

برد الکترونیکی مانند کمپرسور یخچال یکی از مهم ترین قطعات یخچال میتگ می باشد. خرابی برد الکترونیکی اصلی یخچال MAYTAG باعث می شود هر قسمتی از یخچال دچار مشکل شود.

ممکن است خرابی برد الکترونیکی باعث شود که سرمای یخچال دچار مشکل شود. زیرا ممکن است یخچال دمای سنسور را تشخیص ندهد یا حتی دستور روشن شدن موتور را صادر نکند.

شرکت تهران سرویس در تمام سراسر ایران خدمات تعمیر برد یخچال میتگ را ارائه می دهد. برای تعمیرات برد یخچال خود با ما تماس بگیرید.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست