remove_red_eye415
علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ چه چیزی باعث می شود تا درب ماشین لباسشویی درست بسته نمی شود؟ امروز در خدمت شما هستیم تا تمام مشکلات ممکنی که باعث می شود درب ماشین لباسشویی بسته نشود را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشوییعلت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

متاسفانه یکی از رایج ترین سوالات و مشکلات همه مردم بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می باشد. ممکن است این مشکل به راحتی حل شود و یا مشکل امری فنی باشد که نیاز به حضور تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی پیدا کنید. به هرحال ما تمام جنبه های کار رو در نظر می گیریم تا در نهایت مشکل به راحتی برطرف گردد.

عواملی که باعث می شود درب ماشین لباسشویی درست بسته نشود:

  • خراب شدن یا پارگی لاستیک دور درب
  • وارد شدن آسیب فیزیکی به درب
  • خراب شدن میکروسوئیج درب
  • خراب شدن زبانه درب
  • بالا بودن حجم لباس ها
  • شکسته شدن دستگیره درب
  • خراب شدن کلید یا دکمه باز و بسته کردن درب

خراب شدن یا پارگی لاستیک دور درب

خراب شدن یا پارگی لاستیک دور دربیکی از متداول ترین علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی در اکثر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی پاره شدن قسمتی یا پاره شدن کلی لاستیک دور درب می باشد. پاره شدن لاستیک یا خراب شدن این لاستیک به خاطر طول عمر بالای دستگاه و در برخی مواقع کج شدن و همانطور بسته شدن درب می باشد. این کار بزرگ ترین صدمه را به لاستیک دور درب وارد می نماید.

پیشنهاد می کنیم حتما همیشه قبل از بستن درب ماشین لباسشویی از صحیح بودن لاستیک دور درب نهیت اطمینان را حاصل کنید. همچنین اگر در مواقعی مشاهده کردید که هنگام کار کردن ماشین لباسشویی آب از درب چکه می کند حتما لاستیک دور درب را تعویض کنید.


وارد شدن آسیب فیزیکی به درب

وارد شدن آسیب فیزیکی به دربیکی دیگر از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، وارد شدن آسیب فیزیکی  به درب دستگاه می باشد. برای مثال ممکن است هنگام جابجایی به هر دلیلی به درب دستگاه فشار وارد شود و باعث نامیزان شدن درب گردد. در این صورت درب ممکن است به درستی بسته نشود. تهران سرویس پیشنهاد می کند همیشه هر دستگاه الکترونیکی را از صدمات فیزیکی مصون نگه دارید. زیرا آسیب فیزیکی چیزی است که در اغلب شرایط باعث تعویض کلی آن قطعه می شود.


خراب شدن میکروسوئیج درب

خراب شدن میکروسوئیج دربمنظور از خراب شدن میکروسویئچ درب این است که اگر میکروسویئچ خراب شود دستگاه باز و بسته شدن درب را متوجه نمی شود. همچنین ممکن است اگر دستگاه اتومات باشد در صورت خرابی میکروسوئیچ درب به صورت اتومات باز می شود. یا ممکن است هر چه درب را ببندید مجددا خود به خود درب باز شود. یا هشدار باز بودن درب را بدهد.


خراب شدن زبانه درب

زبانه درب ماشین لباسشوییدر صورتی که زبانه درب دستگاه خراب شده باشد بسته شدن درب با مشکل مواجه می گردد. زبانه درب ممکن است شکسته شده باشد و یا ممکن است به علتی حالت شل شدگی و سست شدن پیدا کرده باشد. در این صورت هم بسته شدن و هم باز شدن درب با مشکل مواجه خواهد باشد. پیشنهاد می کنیم حتما برای حل این مشکل زبانه درب را تعویض کنید.


بالا بودن حجم لباس ها

بالا بودن حجم لباس ها در لباسشوییلطفا لطفا بیش از اندازه و حجم دستگاه، لباس زیادی در دیگ ماشین لباسشویی قرار ندهید. بالا بودن حجم لباس ها باعث می شود به دستگاه بیش از اندازه فشار وارد گردد. همچنین باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شود. در ضمن یکی از علت های نچرخیدن لباسشویی زیاد بودن حجم لباس ها می باشد.

اگر هم به زور بخواهید درب را ببندید مطمئن باشید تنها به دستگاه فشار وارد می کنید. زیرا ماشین لباسشویی هم در این شرایط لباس ها را قشنگ نمی شورد. همچنین در حین کار کردن باعث می شود آب از درب به بیرون بریزد.


شکسته شدن دستگیره درب

شکسته شدن دستگیره درباگر ماشین لباسشویی شما جزو مدل هایی می باشد که دارای دستگیره می باشد. ممکن است دستگیره درب خراب شده باشد یا ممکن است دستگیره درب شکسته شده باشد. در این شرایط بهترین کار این است که کل دستگیره درب تعویض گردد. در بعضی از مواقع هم دستگیره درب تعمیر می گردد. این مورد به میزان شکستگی درب ماشین لباسشویی بستگی دارد.


خراب شدن کلید یا دکمه باز و بسته کردن درب

خراب شدن کلید یا دکمه باز و بسته کردن درباگر ماشین لباسشویی شما از آن مدل هایی می باشد که با دکمه پنل باز می شود و الان مشکل دارید ممکن است مشکل از دکمه پنل دستگاه باشد. از سالم بودن دکمه پنل دستگاه مطمئن شود. اگر دکمه مشکلی ندارد ممکن است برد الکترونیکی دستگاه دچار عیب شده باشد. اگر در هر شرایطی مشکل برطرف نشد پیشنهاد می کنیم از تکنیسین تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.


 

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست