تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک (General Electric)

تعمیرات برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک یا GE به صورت تخصصی. تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک در سراسر کشور توسط بزرگترین و معتبرترین مرکز تعمیر برد یخچال در ایران. با ما همراه باشید.

با سلام خدمت همه دوستان عزیز. مشکلی که بیشتر  مردم با آن سروکار دارند خرابی یخچال می باشد. این مشکل برای هر کسی می تواند اتفاق افتد. اما با دانستن روش و راه درست تعمیر یخچال فریزر دیگر نگرانی برای این بابت وجود نخواهد داشت.

تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک (GE)

تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک
تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک تهران سرویس

برد الکترونیکی یخچال جنرال الکتریک چسیت؟

برد الکترونیکی یخچال، قلب تپنده یخچال می باشد. برد الکترونیکی در تمام یخچال ها وجود دارد. یخچال جنرال الکتریک یا GE یک یخچال آمریکایی می باشد. که به خاطر کارایی بسیار بالای خود و همچنین طول عمر و ماندگاری بالا، یکی از یخچال های مشتری پسند می باشد.

تمام فرآیندهایی که یخچال جنرال الکتریک انجام می دهد باید از طریق برد الکترونیکی دستور اجرا را دریافت نماید. در صورتی که برد یخچال جنرال الکتریک معیوب باشد، فرآیند مربوطه نیز انجام نخواهد شد. در نتیجه خرابی و تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک امری الزامی می باشد.


علت خرابی و معیوب شدن برد یخچال جنرال الکتریک چیست؟

خرابی برد یخچال جنرال الکتریک به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نوسانات شدید برق
 • ایجاد اتصال از سیم کشی یخچال
 • خرابی برد یخچال جنرال الکتریک بر اثر طول عمر زیاد یخچال
 • وارد شدن آسیب فیزیکی به بدنه یخچال
 • دستکاری نمودن برد یخچال
 • ریختن مایعات بر روی بدنه و پشت یخچال
 • بروز اتصال داخلی در یکی از قطعات یخچال
 • سوختن خازی یا AC برد الکترونیکی

برد یخچال جنرال الکتریک در کجا قرار دارد؟

برد یخچال جنرال الکتریک در کجا قرار دارد؟
برد یخچال جنرال الکتریک

برد یخچال جنرال الکتریک یا GE در اکثر مدل ها در پشت یخچال قرار دارد. برای باز کردن برد کافی است از پشت یخچال پیچ های کاور فلزی که دارای 4 یا 6 تا پیچ می باشد را باز کنید. حالا می توانید برد یخچال خود را مشاهده کنید.


چگونه می توان مانع خرابی برد یخچال شد؟

برای اینکه برد یخچال شما خراب نشود کافی است شما موارد زیر را رعایت کنید تا این مشکل برای شما به وجود نیاید.

استفاده از محافظ برق

توجه به این نکته بسیار مهم می باشد. قبل از استفاده از یخچال حتما از محافط برق استفاده کنید. زیرا محافظ برق جریان ورودی غیر مجاز یعنی بیشتر از 240v را کنسل می نماید. و اجازه رسیدن جریان برق غیر مجاز به برد یخچال را نمی دهد.

اگر جریان برق ورودی غیر مجاز کنترل نشود و مستقیم به برد یخچال برسد. باعث سوخته شدن برد می شود. در نتیجه کل یخچال از فعالیت باز می ایستد. که شما ناچار هستید با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

جلوگیری از آسیب فیزیکی

منظور از آسیب فیزیکی، آسیبی می باشد که اغلب موقع جابجایی یخچال ممکن است به یخچال وارد شود. آسیب فیزیکی در بعضی از موارد باعث می شود برد یخچال تعمیر نگردد و باید کلا تعویض گردد. پس توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد.

دستکاری نکردن برد یخچال

اگر برد یخچال شما معیوب شده است و تخصص فنی برای تعمیر آن را ندارید. لطفا برد را دستکاری نکنید. زیرا این کار هم باعث می شود برد یخچال شما خراب تر شود و همچنین کار برای کسی که می خواهد برد یخچال شما را تعمیر کند سخت می شود.


ارور مربوط به خرابی برد یخچال جنرال الکتریک

شرکت آمریکایی General Electric برای تمامی مواردی که ممکن است برای یخچال ایراد پیش آید را به صورت کد ارور مخصوص بر روی نمایشگر، نمایش می دهد. نمایش کد خطا یا ارور مختص یخچال هایی می باشد که دارای صفحه نمایشگر یا Display می باشند.

همانطور که در مقاله ارور یخچال جنرال الکتریک به صورت کامل به ارورهای این یخچال پرداخته ایم. همچنین دوستان عزیز می توانند مقاله ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک را نیز مطالعه کنند. این مقاله ها تمام ارور های یخچال GE را توضیح داده است.

ارور HRS یخچال جنرال الکتریک بیانگر چیست؟

ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک
ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک

ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک بیانگر این است که برد الکترونیکی اصلی یخچال(Main Board) دچار مشکل شده است. در 90% موارد برد الکتریکی اصلی دچار سوختگی می شود. وقتی برد اصلی دچار مشکل گردد ارور HRS بر روی نمایشگر نمایش داده می شود.

اگر شما هم همین مشکل را دارید باید عرض کنم مشکل از برد اصلی یخچال می باشد. برای تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک کافی است با ما تماس بگیرید. اگر شما ساکن تهران یا کرج نیستید می توانید می توانید برد یخچال را برای تعمیر برای ما از طریق پست ارسال نمایید.


تعمیر برد دیسپلی (Display) یخچال جنرال الکتریک

تعمیر برد دیسپلی (Display) یخچال جنرال الکتریک
تعمیر برد دیسپلی (Display) یخچال جنرال الکتریک

در بعضی مواقع ممکن است برد اصلی یخچال سالم باشد. و فقط برد دیسپلی (Display) یخچال ایراد داشته باشد. که در این صورت نیز کافی است با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید. ما کار تعمیر برد دیسپلی یخچال جنرال الکتریک را به صورت تخصصی انجام میدهیم.

برد دیسپلی یخچال، تمام فرآیندهای کنترل دما، نمایش دما، انجام عمل دیفراست یخچال و بسیاری از عوامل دیگر را کنترل می کند. و آن را برای برد اصلی یخچال ارسال می نماید. اگر برد دیسپلی مشکل داشته باشد باعث می شود برد اصلی یخچال نیز کارایی خود را از دست بدهد.

از جمله مشکلاتی که برای صفحه نمایشگر یا Display می تواند به وجود آید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کم رنگ شدن روشنایی LED
 • سوختن قسمتی از نمایشگر
 • ثابت ماندن نوشته ها بر روی نمایشگر
 • نشان دادن 00 00 یا 88 88 بر روی نمایشگر
 • خرابی دکمه های نمایشگر

مدت زمان تعمیر برد یخچال GE

مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر برد یخچال GE بستگی به میزان خرابی برد یخچال دارد. اگر برد یخچال آسیب جدی ندیده باشد در کمتر از 48 ساعت تعمیر و به دست مشتری می رسد. اما در صورتی که میزان خرابی بیشتر باشد تقریبا 3 الی 4 روز کاری زمان نیاز است.

برد یخچال در چه صورتی تعویض می گردد؟

اگر برد یخچال آسیب بسیار جدی دیده باشد. همچنین میزان هزینه تعمیر آن با قیمت اصلی برد تفاوت چندانی نداشته باشد، برد باید تعویض گردد. زیرا پیشنهاد تهران سرویس استفاده از برد نو و جدید می باشد.


هزینه تعمیر برد یخچال

هزینه تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید به طور دقیق مشخص نیست. اما حدود تقریبی آن 300 هزار تومان می باشد. البته این مقدار بستگی به میزان خرابی برد یخچال دارد. ممکن است هزینه تعمیر برد یخچال فریزر یا ساید بای ساید کمتر از 300 هزار تومان باشد و یا بیشتر از 300 هزار تومان باشد.

وقتی برد یخچال را به نمایندگی مجاز تعمیر برد یخچال تهران سرویس ارسال می کنید. متخصصین ما مشکل برد را پیدا می کنند و قبل از تعمیر برآورد هزینه می نمایند. در صورت موافقت مشتری برد یخچال تعمیر می گردد.

امتیازات کاربران
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
8 نظرات
 1. مظفری می گوید

  سلام
  یخچال من ساید جنرال الکتریک هست از دیروز برد نمایش دما کاملا خاموش شده و وقتی دکمه کولدر را فشار میدهیم برای چند بار ۰۰۰ چشمک میزنه دوباره خاموش میشه ولی خود یخچال روشن هست لطفا راهنمایی کنید درضمن من شیراز هستم
  ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   برد الکترونیکی دستگاه ایراد دارد.
   موفق باشید.

 2. علیرضا می گوید

  سلام
  من یک یخچاال جنرال الکتریک دارم
  به مدت یک روز است که یخچال و فریزر خت ولی صفحه نمایشگر روشن نمیشود و کار نمیکند
  ایراد از کجاست؟؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   الکترونیکی ایراد دارد.
   موفق باشید.

 3. کمال حقیری می گوید

  من یک ساید بای ساید سامسونگ دارم (مدل G77KSS.)

  دما را روی ۳ و -۱۹ درجه تنظیم کرده ایم ولی برخی مواد داخل فریزر مثل سبزی های خورد شده و یا سبزیهای سرخ شده یخ نمیزنند و شل یا آبدار هستند. به نظر سنسور دما، دمای فریزر را -۱۹ احساس میکند ولی فضای داخل فریزر واقعا به این دما نمی رسد. ضمنا فن فریزر کار میکند و دمش مناسبی دارد.
  لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید.
  اگر نمایندگی در کرج دارید آدرس نمایندگی و شماره تماس بدید ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   یا گاز دستگاه شما کم است و یا قطعات دیفراست فریزر مشکل دارد.
   ۰۲۱-۸۸۰۷۷۰۳۰
   با این شماره تماس بگیرید.
   موفق باشید

 4. کمال حقیری می گوید

  برای شما در مورد ساید سامسونگ در خواست اطلاعات شد تا چه زمان جواب میدهید؟ با تشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   اطلاع رسانی گردیذ.
   موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.