remove_red_eye1,282

علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی چیست؟ چرا یخچال ال جی بیپ بیپ(صدا می دهد) می کند؟ آموزش تعمیر صدای اضافی و زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی (LG). در وب سایت بزرگ تهران سرویس.(نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید) با ما همراه باشید.

علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی (LG)

علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی

علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی

یخچال ها بعد از مدتی کار کردن مداوم ممکن است صداهای آزار دهنده ای داشته باشند. در ساده ترین حالت ممکن است صدای بیپ بیپ(Beep Beep) باشد. صدای بیپ بیپ مشکل خاصی ندارد. و یک نوع سیستم هشدار می باشد که در یخچال های ال جی تعبیه شده است.

دلیل صدای بیپ بیپ در یخچال چیست؟

دلیل اصلی بروز این صدا یکی از عوامل زیر می باشد.

  • باز ماندن درب فریزر
  • قرار نگرفتن کشوها در یخچال به صورت صحیح
  • خرابی یا پارگی لاستیک درب یخچال
  • باز ماندن قسمتی از درب یخچال
  • روشن نشدن لامپ LED داخل یخچال

در صورتی که تمام موارد فوق را بررسی نمودید و مشکل برطرف نشد با تکنیسین تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید. شماره تماس تعمیرگاه مجاز یخچال ال جی در تهران و کرج 88077030 می باشد.

علت صدای زیاد یخچال چیست؟

علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی(LG) و بسیاری از یخچال های دیگر ممکن است یکی از موارد زیر باشد.

  • کمپرسور یخچال
  • فن یخچال(کندانسور، اواپراتور، فریزر)
  • اواپراتور یخچال
  • شکستگی قسمت هایی از یخچال
  • تراز نبودن مکان فیزیکی یخچال

کمپرسور یخچال چگونه باعث تولید صدای زیاد و آزار دهنده می شود؟

اگر کمپرسور یخچال یا موتور یخچال بیش از 10 سال کار کند هر لحظه ممکن است خراب گردد. یکی از نشانه های خرابی کمپرسور یخچال، تولید صدای زیاد و آزار دهنده می باشد. در این صورت چاره ای جز تعویض موتور یا کمپرسور ندارید.

اما اگر مورد فوق شامل شما نمی شود بهتر است پایه های کمپرسور را بررسی نمایید که به صورت صحیح و محکم بر روی سطح یخچال قرار گرفته باشد. در صورتی که پایه ها محکم نباشد لرزش در کمپرسور ایجاد می شود و باعث تولید صدای زیاد و آزار دهنده می گردد.

 علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی (LG)

ثابت نبودن پایه های کمپرسور یخچال

مشکل در یکی از فن های یخچال می تواند باعث تولید صدای زیاد یخچال باشد.

در یخچال تعدادی فن وجود دارد. بعضی از فن ها، فن های خنک کننده هستند. و بعضی دیگر فن های گرداننده جریان هوا می باشند. مشکل در هر یک از فن ها باعث بروز صدای آزار دهنده می شود.

1- فن کندانسور (condenser fan) یخچال

کندانسور یخچال درواقع رادیاتور یخچال می باشد. کندانسور یخچال به صورت لوله های تا خورده در پشت یخچال قرار دارد. یخچال های قدیمی فن کندانسور ندارند. یخچال های ساید بای ساید و بعضی دیگر کندانسور کوچکی در کنار کمپرسور یخچال دارند. که یک فن خنک کننده مخصوصی برای آن تعبیه شده است. در زیر یک نمونه از موتور فن کندانسور را مشاهده می نمایید.

فن کندانسور (condenser fan

فن کندانسور (condenser fan

اگر این فن زیاد گرد و خاک بگیرد و همچنین روغن کاری نگردد باعث بروز صدای آزار دهنده خواهد شد. پس حداق سالی یک بار نسبت به سرویس کامل یخچال خود اقدام نمایید. بهتر است این مشکل توسط تکنیسین تعمیر یخچال فریزر انجام گیرد.

فن اواپراتور (evaporator fan) یخچال

فن اواپراتور در یخچال باعث می شود هوای داخل اواپراتور به صورت کلی در بین تمام پره های اواپراتور جریان پیدا کند. اینکار باعث می شود اواپراتور وظیفه خود را به درستی انجام دهد. اگر فن اواپراتور خراب شود باعث می شود اواپراتور از کار افتد.

ممکن است فن اواپراتور به خاطر کار کردن زیاد کشیدگی پیدا کند. این مشکل باعث بروز صدای آزار دهنده می شود. همچنین ممکن است تیغه فن شکسته شود و به دیواره فن برخورد نماید. این مورد نیز باعث بروز صدا می گردد. اگر درب یخچال را باز کنید و صدا را داخل یخچال احساس کنید به احتمال قوی مشکل در فن اواپراتور می باشد.

فن اواپراتور (evaporator fan)

فن اواپراتور (evaporator fan)

فن فریزر (Freezer Fan)

فن فریزر در بالای قسمت فریزر قرار دارد. فن فریزر باعث می شود سرما در داخل فریز در تمام محفظه فریزر گردش پیدا کند. اگر فن فریزر دچار مشکل شود با باز کردن درب فریزر صدای آزار دهنده از آن شنیده خواهد شد.برای تعمیر فن فریزر با تکنیسین تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید.

فن فریزر (Freezer Fan)

فن فریزر (Freezer Fan)

تراز نبودن مکان فیزیکی یخچال

یکی دیگر از علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی و بسیاری از یخچال ها، تراز نبودن مکان قرار گیری یخچال می باشد. اگر یخچال بر روی سطح صافی قرار نگیرید، بسیاری از اجزای یخچال ممکن است به حالت مایل در آیند. که این امر باعث می شود یخچال از حالت تراز بودن خارج شود و صدای خش خش بدهد.

تراز نبودن مکان فیزیکی یخچال

تراز نبودن مکان فیزیکی یخچال

سخن پایانی

امیدواریم از مطلب علت صدا و بوق زدن یخچال فریزر ال جی نهایت استفاده رو برده باشید. در صورتی که به تکنیسین تعمیر یخچال فریزر برای تعمیرات نیاز دارید. با شماره تماس 88077030 تماس بگیرید. با نهایت تشکر از کاربران عزیز تهران سرویس.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست