remove_red_eye1,087

تعمیر موتور یخچال مابه Mabe به چه صورت است و چگونه انجام می شود؟ آیا موتور یا کمپرسور یخچال فریزر و ساید بای ساید Mabe قابل تعمیر است؟ با ما همراه باشید.

تعمیر موتور یخچال مابه Mabe

موتور یا کمپرسور یخچال مابه Mabe

یخچال فریزر  یا ساید بای سایدهای شرکت مابه از موتورهای عالی و روز دنیا استفاده می کنند. زمانی که یک یخچال مابه را تازه خریداری می کنید حداقل تا 10 سال موتور یا کمپرسور آن می تواند عمر مفید داشته باشد.

مدل ساید بای ساید Mabe اغلب از موتورهای اینورتر استفاده می کنند. موتور یا کمپرسورهای اینورتر از گاز R600a استفاده می کند.

لوازم خانگی مابه در 70 کشور دنیا تولید و عرضه می شوند. در ایران تنها نمایندگی فروش و تعمیرات آنها موجود است.

علت خرابی کمپرسور یخچال مابه چیست؟

  • طول عمر بالا
  • تنظیم نادرست دما
  • محیط نامناسب یخچال
  • کمبود گاز
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال

طول عمر بالا

طول عمر بالا برای هر دستگاه الکترونیکی یکی از مشکلات عمده خرابی می باشد. زمانی که عمر کمپرسور یخچال مابه به بالای 10 سال برسد هر لحظه ممکن است دچار خرابی شود.

بعد از این مدت زمانی بهترین کار تعویض موتور می باشد. زیرا دیگر تعمیرات موتور یخچال مابه ممکن است تنها چند ماه دوام بیاورد.

تنظیم نادرست دما

متاسفانه بسیاری از مردم نمی دانند که اگر دمای یخچال به صورت صحیح تنظیم نشود می تواند بر روی موتور یخچال تاثیر منفی بگذارد.

تنظیم دمای یخچال یکی از اصلی ترین کارهایی است که لازم است حتما بعد از خرید و نصب یخچال باید انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم دمای یخچال را بر روی 3+ و دمای فریزر را بر روی 18- قرار دهید.

همچنین از حالت های Super Cold یا Power Ref یا Power FRZ خیلی کم استفاده کنید. زیرا در این حالت ها موتور یخچال به صورت مداوم تا 120 دقیقه کار می کند و تنها در این بین 15 دقیقه استراحت می نماید.

محیط نامناسب یخچال

محیط یخچال بر روی کارایی یخچال تاثیر دارد. همیشه سعی کنید یخچال از اجاق گاز دور باشد و همچنین نور مستقیم خورشید به آن برخورد نکند.

همچنین فاصله پشت یخچال با دیوار 10 سانتی متر باشد. در غیر این صورت موتور مجبور است برای نگه داشتن دما بیشتر کار کند و بیشتر در معرض آسیب قرار گیرد.

کمبود گاز

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که سلامتی موتور یخچال مابه را به خطر می اندازد، کمبود گاز می باشد.

زیرا زمانی که گاز موتور کم باشد موتور برای تامین سرمای خواسته شده یخچال مجبور است بیشتر کار کند و همانند قلب انسان گاز بیشتری را در چرخه سرما سازی یخچال وارد دستگاه نماید.

یکی از علت های داغ شدن موتور یخچال همین مورد می باشد. اگر این موضوع فورا بررسی و برطرف نشود بی شک موتور یخچال خواهد سوخت.

راه حل مشکل این است که از خدمات شارژ گاز یخچال مابه استفاده نماید. بعد از شارژ گاز و بعد از 8 ساعت یخچال به روال قبلی خود بر می گردد.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یا نوار دور درب یخچال وظیفه جلوگیری از ورود و خروج هوا به داخل یخچال را دارد. زمانی که این لاستیک دچار مشکل شود سرما از یخچال خارج می شود.

در نتیجه کمپرسور یخچال برای جبران سرمای از دست رفته مجددا روشن می شود و اقدام به تولید سرما می نماید.

تعویض یا تعمیر موتور یخچال مابه

در حد امکان پیشنهاد می کنیم بعد از خرابی خود موتور اقدام به تعویض موتور کنید. زیرا موتورهای یخچال بعد از تعمیرات به خوبی جواب نمی دهند و باز بعد از مدتی خراب می شوند.

پیشنهاد می کنیم برای تعویض موتور یخچال خود از تکنیسین های متخصص تعمیر یخچال مابه کمک بگیرید.

اگر تنها رله استارت یا استاتور مشکل داشته باشد که با تعویض آنها به راحتی می توان مشکل کمپرسور یخچال را برطرف نمود.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست