تعمیر برد یخچال فریزر – تعمیر برد ساید بای ساید

تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

تعمیر برد یخچال فریزر و تعمیر برد یخچال ساید بای ساید از تمام برندهای یخچال نیاز کاربرانی می باشد که برد الکترونیکی یخچال آنها خراب شده است. برای تعمیر برد یخچال باید چه کاری انجام داد؟ چگونه یک مرکز معتبر برای تعمیرات برد یخچال را پیدا کنیم؟

با سلام و درود فراوان خدمت همه دوستان عزیز! نهایت تشکر و قدردانی از شما بابت مشاهده این مطلب. ما راه حل مشکل شما را بیان کرده ایم. ما به شما می گوییم که چگونه به صورت 100% مطمئن برد یخچال(Refrigerator Main Board) خود را تعمیر کنید. باما همراه باشید.

تعمیر برد یخچال

تعمیر برد یخچال
تعمیر برد یخچال

برد یخچال چیست و در کجای یخچال قرار دارد؟

شاید از خودتان بپرسید برد یخچال چیست؟ آیا اصلا مگه یخچال هم برد الکترونیکی دارد؟ خوب دوستان عزیز باید عرض کنم برد الکترونیکی در تمام وسایل الکترونیکی حتی یک ساعت مچی وجود دارد. یخچال نیز دارای برد الکترونیکی می باشد. برد الکترونیکی در داخل یا بر روی بدنه یخچال قرار دارد.

تعمیر برد یخچال فریزر
تعمیر برد یخچال فریزر

وظیفه برد الکترونیکی در یخچال

برد الکترونیکی در یخچال حکم مغز را دارد. همانطور که در انسان تمام فرآیندها به سوی مغز ارسال می شود و مغز دستورات را صادر می کند. برد الکترونیکی در یخچال نیز همین کار را انجام می دهد. همانطور که اگر مغز از کار افتد تمام بدن از کار می افتد. در یخچال نیز همین گونه می باشد. اگر برد یخچال معیوب شود می تواند تمام یخچال را از کار بیاندازد. یخچال بدون برد الکترونیکی هرگز کار نخواهد کرد.

به همین دلیل است که حتی اگر کوچک ترین حادثه ای برای برد الکترونیکی یخچال پیش آید. باعث می شود یک قسمت کامل از یخچال از فعالیت باز ایستد. زیرا هر فراِند و فعالیتی که یخچال انجام می دهد دستورش از برد الکترونیکی می آید. اگر چیپ فرآیند موردنظر بر روی برد یخچال معیوب شود، فرآیند مورد نظر هرگز انجام نخواهد شد.

برای مثال:

 1. اگر چیپ مربوط به روشن شدن کمپروسور یا موتور یخچال خراب شود یخچال روشن نمی شود.
 2. اگر چیب یا خازن مربوطه به انجام فرآیند دیفراست خراب شود، یخچال گرم می شود و خنک نخواهد کرد.
 3. اگر چیپ مربوط به سنسورها خراب شود یخچال سیگنالی از سنسور دریافت نخواهد کرد و ارور خواهد داد.
 4. همچنین اگر سنسوری یا سیم برقی از یخچال خراب شود سیگنالی به برد ارسال نمی شود و یخچال ارور خواهد داد.

برای تعمیر برد یخچال ساید بای ساید باید به کجا مراجعه کرد؟

دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشید که برد یخچال چیزی نیست که هر کسی و حتی هر تکنیسین تعمیر یخچال فریزر بتواند آن را تعمیر نماید. برای تعمیر برد یخچال فریزر و تعمیر برد ساید بای ساید فقط باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

هرگز کار تعمیرات برد یخچال را به تعمیرکاران سیار و همچنین مراکز نامعتبر نسپارید. زیرا شما هرگز ضمانتی مبنی بر درست انجام دادن کار نخواهید گرفت. همچنین لازم به ذکر است که یکی از مشکلات اصلی این کار این می باشد که:

تکنیسین برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال از قطعات بی کیفیت استفاده می کند که طول عمر کمتر از 3 ماه دارد. بعد از 3 ماه مجددا قطعه تعمیر شده معیوب می شود و ناچار هستید مجددا به تکنیسین مراجعه کنید.

قیمت برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

قیمت برد یخچال فریزر و ساید بای ساید
قیمت برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

برد یخچال مهم ترین قسمت یخچال می باشد. در نتیجه قیمت بالایی نیز خواهد داشت. قیمت برد یخچال برای یخچال های ایرانی و خارجی متفاوت می باشد. یخچال های داخلی قیمت برد کمتری دارند. اما یخچال های خارجی و مخصوصا آمریکایی و اروپایی دارای قیمت بالایی می باشند.

برای دریافت قیمت برد یخچال کافی است با شماره 88077030 – 021 تماس بگیرید. تمام بردهای یخچال در شرکت تهران سرویس موجود می باشند. اگر در خارج از استان تهران می باشید. ما می توانیم برد یخچال را برای شما پست نماییم.

معتبرترین مرکز تعمیر برد یخچال فریزر و تعمیر برد ساید بای ساید

یکی از معتبرترین و با سابقه ترین(25 سال سابقه تعمیرات برد یخچال) نمایندگی تعمیرات برد یخچال فریزر و تعمیر برد ساید بای ساید شرکت بزرگ تهران سرویس می باشد. شرکت تهران سرویس با افتخار کامل آماده تعمیر تمام بردهای الکترونیکی یخچال، از تمام برندهای موجود در بازار می باشد. از جمله این برندها می توان به موارد زیر اشاره نمود:


چگونه متوجه شویم برد الکترونیکی یخچال خراب است؟

شاید برای شما سوال باشد که چگونه متوجه شویم مشکل از برد الکترونکی یخچال است؟ خوب دوستان عزیز انواع راه های شناخت این مشکل به صورت زیر می باشد:

 1.  یخچال ارور مخصوص می دهد.
 2. یخچال اصلا روشن نمی شود.
 3. با تعویض قطعه معیوب یخچال مجددا قطعه را شناسایی نکرده است.
 4. یخچال به صورت خودکار روشن و خاموش می شود.
 5. تکنیسین تعمیر یخچال فریزر این مورد را حدس زده است.

 یخچال ارور مخصوص می دهد.

یخچال ارور مخصوص می دهد.

در تمام یخچال ها ارور مخصوصی برای پی بردن به خرابی برد یخچال وجود دارد. که موقع بروز مشکل برای برد، ارور مربوطه را بر روی صفحه نمایشگر یا دیسپلی(Dispaly) نشان می دهد.(این مورد مخصوص یخچال هایی می باشد که صفحه نمایشگر دارند.)

برای مثال:

یخچال جنرال الکتریک با کد ارور HRS(ارور HRS در یخچال جنرال الکتریک) اعلام می کند که برد الکترونیکی یخچال معیوب است.

یخچال سامسونگ با کد ارور F1 C یا 1 و یا F10 g  اعلام می کند که برد الکترونیکی معیوب می باشد.

یخچال ال جی نیز با کد ارور  ER FR هشدار می دهد که برد اصلی یخچال معیوب است و باید تعمیر گردد.

یخچال ویرپول با کد ارور 08 هشدار خراب بودن یا معیوب بودن قسمتی از برد الکترونیکی یخچال را اعلام می کند.

یخچال اصلا روشن نمی شود.

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که موقع روشن کردن یخچال متوجه شده اید که یخچال اصلا روشن نمی شود. در ابتدا جریان برق را کنترل کنید. سپس از سالم بودن سیم برق یخچال اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکل حل نشد به احتمال قوی برد یخچال خراب شده است.

زیرا حتی اگر موتور یخچال هم مشکل یا ایراد داشته باشد یخچال باید مرحله Start را بگذراند. اگر به این مرحله نرسد مشکل از برد یخچال می باشد.

با تعویض قطعه معیوب یخچال مجددا قطعه را شناسایی نکرده است.

شاید یکی از قطعه های معیوب که حدس زدیذ خراب شده است را تعویض کردید و متوجه شدید هنوز مشکل وجود دارد. در این صورت چون چیپ مخصوص به آن قطعه بر روی  برد الکترونیکی یخچال معیوب است، قطعه جدید توسط یخچال تشخیص داده نمی شود.

یخچال به صورت خودکار روشن و خاموش می شود.

یکی از موارد متداول برای شناسایی خرابی و معیوب بودن برد الکترونیکی یخچال، روشن شدن و خاموش شدن خود به خود یخچال می باشد. این مورد برای تمام یخچال فریزرها و ساید بای سایدها ممکن است پیش آید.

تکنیسین تعمیر یخچال فریزر این مورد را حدس زده است.

ممکن است بعد از مراجعه حضوری تکنیسین تعمیر یخچال، خرابی برد الکترونیکی یخچال تشخیص داده شود. در این صورت باید برد یخچال توسط مرکز مجاز تعمیرات برد یخچال فریزر و ساید بای ساید تعمیر گردد.


تعمیر برد یخچال در سراسر ایران

اگر شما ساکن تهران و کرج نیستید و برد یخچال شما معیوب و خراب می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید. برای تعمیرات برد یخچال فریزر و تعمیر برد ساید بای ساید خود، می توانید برد یخچال را به آدرس پستی شرکت ارسال کنید. شرکت تهران سرویس در سریع ترین زمان ممکن برد معیوب را در صورت تعمیر شدن(اگر برد به صورت جدی آسیب دیده باشد باید تعویض گردد) تعمیر خواهد کرد. و برای شما با پست ارسال خواهد نمود.

آدرس شرکت تهران سرویس:

تهران ، ایوانک ، خیابان گل افشان جنوبی ، کوچه قائم ، مجتمع تجاری گل افشان ، طبقه اول ، واحد 226

کد پستی:  1469743717

شماره تلفن شرکت:  88077030 – 021

شماره تلفن پشتیبانی:  9438 394 0912


 

امتیازات کاربران
Overall
4.93
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.