remove_red_eye117

یکسره کار کردن یخچال سامسونگ به چه علت می باشد؟ در این مقاله شما به صورت کامل با تمام دلایل و علت های یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید SAMSUNG آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

یکسره کار کردن یخچال

یکسره کار کردن یخچال

یکسره کار کردن یخچال متاسفانه یکی از مشکلاتی می باشد که امروزه خیلی رایج می باشد و اغلب مشکل اکثر یخچال ها چه فریزر ها و حتی ساید بای سایدها می باشد.

یخچال های سامسونگ همانند سایر یخچال ها ممکن است دچار این مشکل شوند. زیرا یخچال های SAMSUNG زیر دارای ساختمان طراحی مشابه با سایر یخچال ها می باشند.

علت و دلایل یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

یخچال های سامسونگ علاوه بر کیفیت بالا و دوام بالا ممکن است به خاطر خرابی یک قطعه از یخچال به صورت یکسره کار کند و زمان استراحت کمی داشته باشد.

به زبان عامیانه به این حالت اتوماتیک نکردن یخچال گفته می شود. اتوماتیک نکردن یا یکسره کار کردن یخچال دلایل زیادی دارد از جمله:

موتور یا کمپرسور یخچال

کمپرسور سامسونگ

موتور یا کمپرسور یخچال عامل ایجاد سرما در یخچال می باشد. زمانی که موتور یا کمپرسور مشکلی داشته باشد و نتواند سرمای خواسته شده را به یخچال برساند مجبور است بیشتر کار کند و حالت اتوماتیک نکردن رخ می دهد.

توجه! در کل یکسره کار کردن یخچال همان یکسره کار کردن موتور یا کمپرسور می باشد.

موتور یخچال در موارد زیر به صورت یکسره کار می کند:

  • طول عمر بالای 8 سال
  • نشتی گاز
  • سوخته شدن موتور (آمپر کشیدن بالا)

برای حل مشکل لازم است که حتما موتور تعویض گردد. البته تعمیر موتور یا کمپرسور یخچال ممکن است به صورت موقت مشکل را رفع کند اما اصلا پیشنهاد نمی شود.

کمبود گاز یخچال

شارژ گاز یخچال

علت رایج و متداول یکسره کار کردن یخچال سامسونگ چه مدل معمولی و چه مدل ساید بای ساید، کمبود گاز می باشد.

زمانی که گاز موتور یا کمپرسور کم باشد باعث می شود کمپرسور بیشتر کار کند تا سرمای لازمه را تولید نماید.

پیشنهاد می کنیم: علت سرما نداشتن یخچال

اما اگر گاز به اندازه دقیق و لازم در کمپروسور وجود نداشته باشد کمپرسور هرچه قدر هم کار کند نمی تواند سرما را تولید کند. در نتیجه باعث یکسره کار کردن یخچال می شود.

برای حل مشکل باید موتور شارژ گاز شود. اگر در تهران یا کرج هستید می توانید از خدمات شارژ گاز یخچال شرکت تهران سرویس استفاده نماید.

خرابی قطعات دیفراست

مشکل در قطعات دیفراست

زمانی که هر یک از قطعات دیفراست (یخ زدایی) یخچال ایراد یا مشکل داشته باشد باعث می شود که یخچال یکسره کار کند و اتوماتیک نکند.

قطعات دیفراست شامل:

  • سنسور
  • اواپراتور
  • ترموفیوز
  • ترمودیسک
  • هیتر یا المنت
  • فن دیفراست یا فن اواپراتور

برای اینکه مشکل اصلی مشخص شود لازم است که تکنیسین تعمیر یخچال سامسونگ به صورت تک به تک قطعات ذکر شده را تست نماید تا قطعه معیوب پیدا شود.

خرابی برد الکترونیکی

تعمیر برد یخچال

در یخچال هایی که برد الکترونیکی دارند مانند ساید بای سایدها و سایر مدل های پیشرفته یخچال سامسونگ، عامل یکسره کار کردن و اتوماتیک نکردن یخچال، خرابی برد الکترونیکی می باشد.

خرابی برد الکترونیکی می تواند بر روی موتور یا کمپرسور یا حتی سرمای سازی یخچال تاثیر بگذارد.

بهترین راه حل این است که برد الکترونیکی توسط کارشناس فنی بررسی شود و در صورت وجود مشکل تعمیر گردد.

شرکت تهران سرویس بزرگترین و معتبرترین مرکز تخصصی تعمیرات برد یخچال در ایران می باشد. در شرکت تهران سرویس در سریع ترین زمان ممکن برد الکترونیکی تعمیر می گردد.

خرابی لاستیک دور درب

تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال

ممکن است لاستیک دور درب یا نوار پلاستیکی دور درب برای شما ساده به نظر بیاید. اما دوستان عزیز اگر نوار پلاستیک دور درب یخچال ایراد داشته باشد و سرما از داخل یخچال خارج شود باعث یکسره کار کردن یخچال می گردد.

برای تست و بررسی سالم بودن نوار دور درب یخچال می توانید مقاله جذاب و مفید تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال را مطالعه کنید.

برای حل مشکل لازم است که حتما نوار دور درب تعویض گردد. نوار دور درب از پلاستیک نرم و آهنربا یا مگنت ساخته شده است.

بهتر است تعویض و نصب نوار دور درب را بر عهده تکنیسین تعمیر یخچال بگذارید. زیرا لازم است نوار به صورت دستی اندازه شود و در کارگاه ساخته شود.

خرابی ترموستات

ترموستات یخچال فریزر

در یخچال های قدیمی سامسونگ که تنظیم دما به صورت دستی یا مکانیکی توسط ترموستات انجام می شود، خود ترموستات عامل یکسره کار کردن یخچال می باشد.

اگر ترموستات خراب باشد دستور خاموش شدن موتور یا کمپرسور سامسونگ را نمی دهد و این کار باعث یکسره کار کردن یخچال می شود.

برای حل مشکل لازم است که حتما ترموستات یخچال تعویض گردد. پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش تعویض ترموستات یخچال را حتما مطالعه کنید تا بدون حضور تکنیسین تعمیرات یخچال، خودتان ترموستات یخچال را تعویض کنید.


 

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست