آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

remove_red_eye344

آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR موضوع امروز وب سایت شرکت تهران سرویس می باشد. شما در این آموزش به صورت کامل و 100 % کاربردی با کارایی تمام دکمه های موجود بر روی صفحه نمایشگر یا دیسپلی (Display) یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل  RH-FSR آشنا می شوید.

آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

شرکت SAMSUNG دارای انواع مدل های ساید بای ساید می باشد که می توان گفت هر کدام مزیت ها، جذابیت ها و معایب خاص خود را دارند. یکی از پرطرف دارترین مدل یخچال ساید بای ساید سامسونگ، مدل RH-FSR می باشد.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

قابلیت های یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

  • ظرفیت بیشتر
  • دیدن قسمت یخ ساز
  • چند خروجی هوا
  • روشنایی LED
  • طراحی ویژه دیسپنسر(آب ریز)
  • دمای مالتی

ظرفیت بیشتر

بدون شک جادار بودن یخچال ساید بای ساید یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب آن است، اینکه با خیالی آسوده انواع نوشیدنی و مواد غذایی در ظروفی با سایزهای مختلف را بتوان در آن قرار داد.

پیشنهاد می کنیم مقاله جذاب و کاربردی عیب یابی یخچال ساید بای ساید سامسونگ را حتما مطالعه کنید.

یخچال ساید بای ساید مدل RH-FSR فضای بسیار زیادی برای همه مواد غذایی اعم از سبزیجات،مایعات و غذاهای یخ زده و غیره دارد و فضای خاصی برای هر کدام در نظر گرفته شده است.

دیدن قسمت یخ ساز

این قسمت بر روی درب فریزر قرار دارد و فضای زیادی را اشغال نکرده است و به شما این اجازه را می دهد که با باز کردن درب فریزر از مقدار یخ داخل آن آگاه شوید.

چند خروجی هوا

تازه نگه داشتن مواد غذایی یکی دیگر از مهم ترین امکانات هر یخچال ساید بای ساید است اینکه میوه ها و سبزیجات روزها بدون تغییر در طعم و مزه تازه بمانند و از طعم طبیعی آنها بتوان لذت برد.

یخچال ساید بای ساید مدل RH-FSR با داشتن چندین خروجی هوا باعث می شود هوای سرد داخل یخچال به طور یکنواخت پخش گردد و همچنین دما در زمانی که درب یخچال باز است به سرعت به حالت  اولیه برگردد.

روشنایی LED

داشتن دید مناسب و کافی نسبت به هر گوشه ی یخچال می تواند بسیار مفید باشد و زمان باز نگه داشتن درب یخچال را کاهش دهد که باعث عمر بیشتر آن نیز می شود  علاوه بر آن نور LED بسیار کمتر از لامپ های معمولی گرما تولید می کند و باعث می شود کمتر به کنترل حرارتی سیستم ضربه وارد شود.

طراحی ویژه دیسپنسر (آبریز)

افرادی که عادت به نوشیدن زیاد آب و باز وبسته کردن درب یخچال دارند (بویژه آقایان!) دیسپنسر می تواند بسیار کاربردی باشد.

علاوه بر آب شما می توانید به یخ هم دسترسی سریع داشته باشید که بصورت دو مدل خرد شده و قطعه ای فراهم است.

دمای مالتی یا چند درجه ای

برای اینکه مواد غذایی تازه تری در یخچال داشته باشیم باید دمای مناسبی به صورت یکنواخت در آن جریان داشته باشد. با تنظیم دمای جداگانه برای قسمت یخچال و فریزر می توانید کنترل دقیق تری بر روی دمای یخچال خود داشته باشید.

اگر می خواهید با نحوه صحیح و دقیق قرار دادن یخچال بر روی دمای مناسب آشنا شوید مقاله آموزش تنظیم دمای یخچال را مطالعه کنید.

کلید های صفحه نمایشگر (پنل) یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

صفحه نمایشگر که به آن پنل یا دیسپلی (Display) نیز گفته می شود صفحه ای است دارای چندین گزینه و دکمه که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و در قسمت بیرونی درب یخچال قرار می گیرد. این دکمه اغلب به صورت لمسی می باشند.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ را مطالعه کنید.

آموزش تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR

بر روی نمایشگر یا صفحه نمایش (Display) دکمه های زیر قرار دارند:

Freezer / Power Freeze

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز به یخ یا فریز کردن مواد غذایی در کمترین زمان داشته باشید و یا بخواهید دمای فریزر را تنظیم کنید. دکمه فریزر (Freezer) برای این منظور تعبیه شده است.

برای خاموش یا روشن کردن عملکرد انجماد سریع یا Power Freeze دکمه Freezer را فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید حالا بعد از مدت زمان کمی تمام مواد غذایی در انجماد کامل هستند.

Lighting

واحد اندازه گیری دما در ایران برحسب سانتی گراد (C) است ولی در کشور های خارجی بر حسب فارنهایت (F) می باشد برای سوئیچ کردن دما بین سانتی گراد و فارنهایت یا تبدیل دما از فارنهایت به درجه سانتی گراد، دکمه Lighting را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

از این دکمه همچنین می توان برای روشن و خاموش کردن چراغ LED دیسپنسر (آبریز) استفاده کرد.

Vacation / Filter Reset

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در هنگام مسافرت و مواقعی که زیاد در خانه نیستید می توانید یخچال را در حالت تعطیلات یا Vacation قرار دهید تا انرژی کمتری مصرف شود؟

این گزینه بر روی یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR با عنوان Vacation درج شده و با فشار و نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه یخچال بر روی حالت تعطیلات یا Vacation قرار می گیرد.

برای غیرفعال کردن حالت Vacation نیز کافی است همین دکمه را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

گزینه Filter Reset نیز برای ریست کردن فیلتر آب بعد از تعویض فیلتر است هر فیلتر معمولا پس از 6 ماه نیاز به تعویض دارد که گاها ممکن است به دلیل املاح موجود در آب زودتر از 6 ماه نیاز به تعویض باشد.

Fridge

اگر در موقعیتی هستید که می خواهید مواد غذایی تان در داخل یخچال سریع تر خنک و سرد شوند دکمه Fridge بهترین پیشنهاد ممکن می باشد.

همچنین برای تنظیم دمای یخچال نیز می توانید از این دکمه استفاده کنید. می توانید دما را بین F 44 (معادل 7 درجه سانتی گراد) و F 34 ( معادل 1 درجه سانتی گراد) تنظیم کنید.

اگر می خواهید قابلیت Power Cool را فعال کنید و یخچال سرمای بیشتری در مدت زمان کمتری تولید کند دکمه Fridge را فشار داده و 3 ثانیه نگه دارید.

فعال شدن این گزینه باعث می شود موتور یا کمپرسور یخچال به صورت پیوسته و به مدت 55 دقیقه کار و 5 دقیقه استراحت فعالیت کند.

برای فعال یا خاموش کردن این قابلیت، دکمه Fridge را فشار داده و به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

Cool Select Zone

در گذشته اگر فقط یک نوع سرما و دما برای داخل یخچال وجود داشت داشت و همه ی مواد غذایی در معرض دمای یکسانی  بودند امروزه با پیشرفت فناوری می توان نوع سرمای مورد نظر را انتخاب کرد.

دکمه Cool Select Zone برای ایجاد انعطاف در تنظیم کردن دمای یخچال بسیار مفید می باشد.

 Cool: زمانی که این حالت را انتخاب کنید Cool Select Zone  مطابق با دمای یخچال تنظیم می شود. در این حالت فضای بیشتری به عنوان یخچال در اختیار خواهید داشت.

Quick cool: این حالت را می توان برای خنک کردن سریع نوشیدنی ها (1 تا 3 شیشه) ظرف مدت 1 ساعت انتخاب کرد.

Thaw 5hr: از این حالت می توان برای یخ زدایی آرام مواد غذایی ظرف مدت 5 ساعت استفاده کرد.

Thaw 10hr: از این حالت می توان برای یخ زدایی آرام مواد غذایی ظرف مدت 10 ساعت استفاده نمود.

Ice Maker Off

در صورتی که می خواهید به مسافرت بروید و یا به یخ نیازی ندارید می توانید از دکمه Ice Maker Off استفاده کنید با فشردن این دکمه یخ ساز خاموش خواهد شد.

همچنین از دکمه Ice Maker Off می توانید برای روشن و خاموش کردن قفل دیسپنسر نیز استفاده کنید که برای این منظور دکمه Ice Maker Off را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

Crushed / Cube

با استفاده از دکمه Crushed / Cube می توانید یخ های زیبا به دو شکل قالبی یا خرد شده بر حسب نیاز و میل خود داشته باشید. دکمه یخ (قطعه ای یا خرد شده ) را بزنید تا نوع یخی که از خروجی یخساز خارج خواهد شد مشخص شود.

اگر یخچال شما در یخ سازی مشکل دارد پیشنهاد می کنیم مقاله علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید را حتما مطالعه کنید.

Filter

امروزه مزایای نوشیدن آب خالص و با کیفیت بر همگان روشن است.یخچال ساید باید سامسونگ مدل RH-SFR دارای فیلتر مخصوص برای فیلتر آب می باشد که تقریبا پس از 6 ماه نیاز به تعویض خواهد داشت.

در زمان عادی رنگ چراغ فیلتر سبز است ولی زمانی که عمر فیلتر به پایان برسد دکمه قرمز رنگ روشن خواهد شد، پس از تعویض آن این دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

اگر می خواهید فیلتر داخلی یخچال سامسونگ خود را تعویض کنید مقاله آموزش تعویض فیلتر داخلی یخچال سامسونگ حتما به شما کمک خواهد کرد.

Lock

دکمه Lock یا قفل کودک برای قفل کردن سایر دکمه ها می باشد. زمانی که حالت Lock فعال باشد دیگر سایر دکمه ها کار نمی کنند.

برای ایجاد هر تغییر یا تنظیمی لازم است حتما ابدا قفل را باز کنید. برای باز کردن قفل کافی است دکمه Lock را فشار داده و نگه دارید تا قفل صفحه نمایشگر باز شود.


امیدواریم از مقاله تنظیمات نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RH-FSR نهایت استفاده را برده باشید. در صورتی که یخچال سامسونگ شما شما دچار مشکل شده است پیشنهاد می کنیم از نمایندگی مجاز تعمیر یخچال سامسونگ استفاده کنید.

آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست