ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

خطاهای لباسشویی سامسونگ

ارور ماشین لباسشویی سامسونگ یا Samsung washing machine error code شامل تعداد زیادی از کدهای خطا می باشد. هر کدام از این کدهای خطا یا ارورها بیانگر وجود مشکل در یک بخش از ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. با مطالعه دقیق کدهای خطا زیر می توانید بدون نیاز به تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ، خودتان مشکل را برطرف نمایید. شرکت تهران سرویس در این مقاله قصد دارد لیست کاملی از ارور ماشین لباسشویی سامسونگ را خدمت دوستان ارائه دهد. هرگونه مشکل و سوالی داشتید نیز می توانید در بخش نظرات اعلام بفرمایید تا توسط کارشناسان شرکت تهران سرویس پاسخ داده شود.

ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

ارورهای زیر از متداول ترین ارور ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. در این مقاله سعی شده است از نهایت جزئیات بهره گرفته شود تا مشکل شما برطرف شود. در صورتی که ساکن تهران و کرج می باشید کافی است با شماره 88077030 – 021 تماس بگیرید تا تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی برای حل مشکل شما در محل حاضر شود.

ارور nd,5E,SE لباسشویی سامسونگ

ارور 5E که در بسیاری  از موارد با حرف SE اشتباه گرفته می شود همراه با ارور nd اشاره به اشکال در تخلیه آب دارد. در این حالت آب نمی تواند از ماشین لباسشویی خارج شود. فیلتر تخلیه آب که در پایین دستگاه قرار دارد را تخلیه کنید. لوله های تخلیه آب در پشت دستگاه را بررسی کنید. اگر تاشدگی وجود داشته باشد آب نمی تواند تخلیه شود. همچنین ممکن است پمپ تخلیه نیز قفل شده باشد.

ارور nd,5E,SE لباسشویی سامسونگ


ارور LO لباسشویی سامسونگ

ارور LO بیانگر این است که دستگاه نمی تواند بعد از 7 بار تلاش، درب ماشین لباسشویی را قفل نماید. این مشکل اغلب زمانی به وجود می آید که سویئچ درب خراب شده باشد. برای حل مشکل بهتر است تکنیسین تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ سویئچ درب را تعویض نماید.

ارور LO لباسشویی سامسونگ


ارور nF,4E ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور nF و ارور 4E بیانگر این است که دستگاه مشکل پر شدن آب دارد. به صورت عادی باید در عرض 40 دقیقه کاملا پر شده باشد و در عرض 6 دقیقه هم هیچ آبی کم نشود. در صورتی که مشکی در این زمینه وجود داشته باشد ارور nF یا 4E نمایش داده می شود. دریچه ورودی آب بررسی شود.

ارور nF,4E ماشین لباسشویی سامسونگارور nF,4E ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور FL ماشین لباسشویی سامسونگ

ارو FL به مشکل در بسته شدن درب دستگاه اشاره دارد. ارور FL به ما می گوید که در بسته شدن درب دستگاه ایرادی وجود دارد. این ارور برعکس ارور LO می باشد. لازم است سویئچ درب بررسی شود. در صورت وجود مشکل باید تعویض گردد.

ارور LO لباسشویی سامسونگ


ارور LE لباسشویی سامسونگ

ارور LE بیانگر این است که فشار آب کم است. این علت ممکن است به خاطر فشار کم باشد یا اشکال در شلنگ آب باشد. لوله های ورودی آب را بررسی کنید. ممکن است تاشدگی یا پارگی لوله وجود داشته باشد که باعث کم شدن فشار آب شده است.


ارور IE یا 1E لباسشویی سامسونگ

ارور IE یا 1E نشان دهنده خرابی و وجود عیب در سنسور فشار آب دستگاه می باشد. برای حل مشکل دستگاه را از برق جدا کنید. سنسور فشار آب را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود ممکن است برد الکترونیکی دستگاه ایراد داشته باشد.


ارور OE لباسشویی سامسونگ

ارور OE نشان دهنده این است که دیگ دستگاه پر از آب شده است. به صورت عادی این مورد نباید انجام شود. ممکن است سنسور تشخیص فشار و سطح آب خراب شده باشد. باید دریچه های ورودی آب نیز بررسی شود.

ارور OE لباسشویی سامسونگ


ارور dC یا UE لباسشویی سامسونگ

ارور dC یا ارور UE به بالانس نبودن یا تراز نبودن سطح مجاز دیگ دستگاه اشاره دارد. اگر لباس های زیادی بیش از حد اندازه نرمال دستگاه در آن قرار دهید ضمن شستن لباس ها ارور dC یا UE نمایش داده می شود. که در این صورت باید حجم لباس ها را کم کنید. هرگز بیش از اندازه تعیین شده لباس در دستگاه قرار ندهید.


ارور E2 یا bE2 لباسشویی سامسونگ

ارور E2 یا bE2 اغلب زمانی رخ می دهد که یکی از دکمه های صفحه نمایشگر دستگاه خراب شده باشد و در حالت فشار داده شده گیر کرده باشد. برای حل مشکل باید صفحه جلویی یا پنل جلویی دستگاه باز شود و دکمه از حالت فشار داده شده خارج گردد. پیشنهاد می کنیم اینکار توسط نمایندگی مجاز لباسشویی انجام گیرد.

ارور E2 یا bE2 لباسشویی سامسونگ


ارور DS ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور DS نشان دهنده این است که هنگام بستن درب ماشین لباسشویی، درب به صورت خودکار باز می شود. این ارور زمانی رخ می دهد که سویئچ قفل کننده درب خراب شده باشد. همچنین ممکن است مشکل از برد الکترونیکی اصلی دستگاه نیز باشد.

ارور DS ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور tE یا tE1 لباسشویی سامسونگ

ارور tE یا tE1 نشان دهنده این است که دمای آب یا بسیار بالا است و یا بسیار پایین است. دمای آب در ماشین لباسشویی باید در یک حد مشخص باشد. هرموقع دما از حد مشخص عبور کند ارور tE یا tE1 بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. البته ممکن است سنسور تشخیص دما هم خراب شده باشد. ولی به دمای آب بیشتر توجه کنید.


ارور 4C ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4C ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به خطای ورودی آب می باشد. یعنی یا آب ضعیف وارد دستگاه می شود. یا اصلا وارد نمی شود یا لوله ورودی آب مشکل دارد که باید بررسی شود.


ارور 3E ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 2E بیانگر این است که هیچ سیگنالی از موتور گردان دیگ ماشین لباسشویی به برد الکترونیکی ارسال نمی شود. این مورد دو حالت دارد:

 • خرابی برد الکترونیکی اصلی
 • خرابی موتور گردان

ارور 3E ماشین لباسشویی سامسونگارور 3E ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور Hr لباسشویی سامسونگ

ارور Hr یکی از ارورهایی می باشد که به خرابی و مشکل در برد الکترونکی اصلی دستگاه اشاره دارد. برای حل مشکل سیم های برد اصلی را از دستگاه جدا کنید و بعد از 5 دقیقه متصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد باید برد تعمیر یا تعویض گردد.

ارور Hr لباسشویی سامسونگ


ارور nF1 یا 4E2 لباسشویی سامسونگ

ارور nF1 یا 4E2 نشان دهنده این است که جای اتصالات لوله آب گرم و سرد اشتباهی نصب شده است. تنها کافی است اتصالات آب سرد و گرم رو درست متصل کنید. بعد از این کار 2 دقیقه دستگاه را خاموش کنید.( سیم آن را از برق بیرون بکشید.)


ارور 2E ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 2E نشان دهنده خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. ارور 2E بیانگر Internal control board failure  می باشد. یعنی برد اصلی دستگاه ایراد دارد و باید تعمیر یا تعویض شود.

ارور E9 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور E9 ماشین لباسشویی سامسونگ بیشتر ناشی از نشتی آب می باشد. لازم است لوله های تخلیه و همچنین سایر قطعات بررسی گردد. همچنین لوله اتصال به محفظه را بررسی کنید.

 

ارور 2E ماشین لباسشویی سامسونگ


ارو SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور SUD نشان دهنده این است که مقدار بیش از حد پودر شستشو در محفظه قرار داده شده است. لطفا محفظه پودر لباسشویی را بیش از حد پر نکنید تا این ارور نمایش داده نشود.


ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور AE لباسشویی سامسونگ نشان دهنده این است که بین برد اصلی دستگاه و برد نمایشگر اتصالی وجود ندارد. بهتر است سوکت های هر دو برد بررسی گردد. همچنین از سالم بودن برد الکترونیکی اطمینان حاصل فرمایید.

ارور AE ماشین لباسشویی سامسونگارور AE ماشین لباسشویی سامسونگارور AE ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور SF ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور SF لباسشویی سامسونگ بیانگر خرابی برد الکترونیکی اصلی دستگاه می باشد. پیشنهاد می کنیم برد الکترونیکی اصلی توسط تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بررسی و تعمیر یا تعویض گردد.

ارور SF ماشین لباسشویی سامسونگ


ارور dE یا dE1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور dE یا dE1 نشان دهنده این می باشد که مشکلی در قفل کردن درب دستگاه وجود دارد. ممکن است سویئچ درب ایراد پیدا کرده باشد. همچنین ممکن است برد اصلی دستگاه نیز دچار مشکل شده باشد. پیشنهاد می کنیم مشکل را توسط تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ برطرف نمایید.

ارور UC ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور UC اشاره به مشکل در ولتاژ برق ورودی به دستگاه دارد. بعد از مشاهده این ارور ماشین لباسشویی را به مدت 30 ثانیه یا یک دقیقه خاموش کنید. (از برق بیرون بکشید) سپس روشن کنید. اگر مشکل حل نشد مشکل در ورودی برق دستگاه است.


سخن پایانی

امیدواریم از مقاله ارور ماشین لباسشویی سامسونگ نهایت استفاده و لذت را برده باشید. هر سوال و مشکلی داشتید می توانید در بخش نظرات اعلام بفرمایید تا توسط کارشناسان شرکت تهران سرویس پاسخ داده شود.
امتیازات
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
12 نظرات
 1. فراز می گوید

  سلام. ماشین لباسشویی ترور uc میده. مشکل کجاست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مشکل از ولتاژ برق است.
   دستگاه را ۳۰ ثانیه خاموش کنید و مجددا روشن کنید اگر مشکل حل نشد باید برق ورودی را بررسی کنید.
   موفق باشید

 2. Fatemehghodsi می گوید

  سلام ببخشید برد لباسشویی ۶ ماه پیش تعویض شده ولی الان در مرحله ابکشی بود که ارور E4 داد و در مرحله ابکشی موند همش صدای کشیدن اب می یاد . ممکنه باز بردش اسیب دیده باشه سری قبل کلی هزینه کردم الان میترسم از بردش نباشه بازش کن الکی یه هزینه دیگه بیفته رو دستم چیکار کنم به نظرتون ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   ارور E4 برای قطعات است. ممکن است پمپ تخلیه آب آسیب دیده باشد.
   موفق باشید.

 3. Fatemehghodsi می گوید

  سلام خسته نباشید لباسشویی سامسونگ دارم روشن بود داشت کار میکرد یه دفعه فیوز پرید دوباره زدم یه کم کار کرد بعد چند تا بوق زد پیام E4داد بعد روی دور آبکش موند از پریز کشیدم دوباره زدم بازم حافظش پاک نشده بود مشکل چیه ممنون از راهنمایی شما

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   باید شیر برقی تست شود. اگر مشکل برطرف نشد باید برد الکترونیکی بررسی شود.
   موفق باشید.

 4. الناز می گوید

  سلام روزتون بخیر ،
  من ماشین لباسشویی سامسونگ نیمه اتوماتم رو حدودو ۱۰ سال پیش خریدم ، خیلی ازش راضی ام ولی چندوقته در مرحله شستشو اِرور۹ (E9) رو نشون میده . مجبور میشم دستگاه روخاموش کنم و دوباره روشنش کنم و از اول دستگاه مراحل رو انجام میده…. ممنون میشم راهنماییم کنین ،عیب دستگاه چیه ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مشکل نشتی آب است.
   موفق باشید.

 5. شمس می گوید

  سلام خسته نباشید حدود ۴ساله که از لباسشویی سامسونگ مدلB1015استفاده میکنم تا الان مشکلی نبوده پسرم دکمه هاشو فشار داد حین کار چند روزه ارورA6_میده و روی صفحه دیجیتالش اصلاتایم نمیندازه.اما کار میکنه ولی بعد اتمام شستشو با یه مکس دوباره آبگیری میکنه،میشه راهنماییم کنین،ممنونم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   برد الکترونیکی دستگاه ایراد دارد.
   موفق باشید.

 6. بهنام فرید می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارشناسان عزیزتانبنده یه ماشین لباسشویی سامسونگ تقریبا ۸ ماه پیش خریداری کردم, تا امشب خوب کار می‌کرد ولی امشب همه برنامه های شست و شوش بجز spin بعد از حدود ۵-۷ دقیقه ترور ۴C می‌ده، میشه راهنمایی کنین چیکار کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   ارور ۴C ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به خطای ورودی آب می باشد.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.