راهنما تنظیم دمای يخچال فریزر و ساید بای ساید

چگونه دمای یخچال خودمان را به صورت صحیح تنظیم نماییم؟

تنظیم دمای یخچال مشکل بسیاری از خانم ها و آقایان می باشد که چگونه باید دمای مناسب را برای یخچال تنظیم کرد تا دما در یخچال و فریزر مطلوب باشد. تهران سرویس امروز به سوال چگونگی تنظیم دمای یخچال پاسخ می دهد. پس با ما همراه باشید.

تنظیم دمای یخچال
تنظیم دمای یخچال

تنظیم دمای یخچال

شرکت های سازنده یخچال همیشه درجه مطلوب را برای یخچال پیشنهاد می کنند. زیرا اگر درجه دمای یخچال بر روی مقدار بیشتر باشد کمپرسور یخچال مجبور است سخت کار کند تا دمای یخچال را به مقدار تنظیم شده برساند.

در این صورت اگر این شرایط در دراز مدت ادامه یابد 100% ناچارید کمپرسور یخچال را تعویض کنید چون موتور یا کمپرسور از کار خواهد افتاد.

اگر درجه دمای یخچال کمتر از مقدار مطلوب باشد که هوای سرد داخل یخچال کم می شود و امکان فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال بیشتر می گردد. البته قابل ذکر است که یخچال در فصل گرما یک درجه می تواند از مقدار درجه مطلوب بالاتر باشد و همچنین در فصل سرما یک درجه از مقدار دمای مطلوب پایین تر باشد.


چرا باید دمای یخچال را تنظیم کرد؟

متخصصان اعتقاد دارند دما در یخچال برای سالم ماندن مواد غذایی باید بین صفر تا چهار درجه سانتیگراد باشد تا از رشد انواع باکتری ها، قارچ ها و کپک ها جلوگیری کند.

علاوه بر درجه حرارت چیدمان مواد غذایی در یخچال نیز اهمیت فراوان دارد و می تواند باعث افزایش تازگی و ماندگاری مواد غذایی شود.

یکی از آلوده ترین مناطق یخچال جا میوه ای است. بویژه اگر میوه و سبزی کثیف و بدون پوشش محافظ در یخچال قرار داده شود، رشد و تجمع باکتری در این حالت بسیار زیاد می شود.

همینطور ترتیب جای دادن میوه ها باید به نحوی باشد که میوه هایی مانند گوجه فرنگی ، سبزی و کاهو که بیشتر در معرض پلاسیده شدن هستند بر روی سایر میوه ها قرار بگیرند و میوه های مقاوم تر مانند سیب یا گلابی بسته به فصل سال در قسمت های زیرین قرار بگیرند.


آموزش تنظیم دمای یخچال

 • تنظیم دمای یخچال های معمولی

منظور از یخچال های معمولی یخچال هایی می باشد که فقط یک درجه تنظیم دمای دارند. و نمی توان دمای فریزر را جداگانه و دمای یخچال را جداگانه تنظیم نمود. در اغلب مدل های یخچال ایرانی کلید تنظیم دما اینگونه می باشد.

درب یخچال را باز کنید و کلید تنظیم درجه دمای یخچال را پیدا کنید. سپس دمای یخچال را بر 2 یا 3 و یا 4 قرار دهید. دمای مناسب 3 می باشد.

تنظیم درجه دمای یخچال
تنظیم درجه دمای یخچال

همچنین ممکن است درجه تنظیم دمای یخچال به یک از صورت های زیر باشد که باز هم نحوه تنظیم دمای یخچال طبق توضیح گفته شده تنظیم می شود.

تنظیم دمای یخچال معمولی
تنظیم دمای یخچال معمولی

 

درجه پایین 1 می باشد و بیشترین درجه بر روی MAX قرار می گیرد. با چرخاندن ولوم دستی به راحتی دمای یخچال را تنظیم نمایید. درجه مناسب 3 می باشد.

 

 

 

تنظیم دمای یخچال معمولی
تنظیم دمای یخچال معمولی

اگر درجه تنظیم دمای یخچال شما به این صورت باشد با حرکت دادن اسلایدر به سمت چپ یا راست دما را تنظیم کنید. با قرار دادن اسلایدر در وسط درجه یخچال به حالت مطلوب تنظیم می شود. هرچقدر اسلایدر به سمت راست کشیده شود دمای یخچال بیشتر می وشد و هرچقدر به سمت چپ کشیده شود دمای یخچال پایین تر می آید.

 

 

 • تنظیم دمای یخچال های دیجیتالی

اگر کنترل کننده دما در جلوی یخچال قرار دارد در ابتدا باید قفل تغییر دما را باز کنید و سپس درجه یخچال را تنظیم کنید.

باز کردن قفل تغییر دمای یخچال
باز کردن قفل تغییر دمای یخچال

دکمه  Unlock را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا علامت قفل موجود ب روی صفحه نمایش به صورت قفل باز شده تغییر یابد.

حالا با استفاده از دکمه  Cooling temperature یا Refrigerator temperature دمای یخچال را کم و زیاد نمایید. همچنین در یخچال هایی که سیستم Jet Freezing موجود می باشد می توانید با فعال کردن آن در سریع ترین زمان فریزر یخ می سازد.

اگر دمای یخچال  به صورت صحیح کار نمی کند با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر(تهران سرویس) تماس بگیرید.

توجه!

تنظیم دمای یخچال و فریزر بر روی یک مقدار برابر باعث می شود یخچال فریزر به صورت عادیو هم تراز سرما ایجاد نماید. و پیشنهاد تهران سرویس نیز همین باشد تا مشکلی برای یخچال فریزر پیش نیاید.

تنظیم دمای ساید بای ساید
تنظیم دمای ساید بای ساید

تغییر خود به خود دمای یخچال و فریزر در یخچال ساید بای ساید

نظرات زیادی مبنی بر چرا بعد از اینکه دمای یخچال یا فریزر (معمولا ساید بای ساید) را بر روی یک مقدار دلخواه قرار می دهیم، مجددا دمای تغییر می کند؟ خوب دوستان عزیز جواب این است:

اولین دلیل این است که نمایشگر یا Display دمای فعلی داخل فریزر یا یخچال را نشان می دهد. پس وقتی تازه دما را تغییر می دهید، در واقع بر روی نمایشگر به شما می گوید که دما ثبت شد.

اما وقتی از تنظیمات خارج می شوید دمای فعلی را نشان می دهد. و دمای تنظیم شده تغییری نمی کند. برای اینکه دمای یخچال یا فریزر به دمای دلخواه شما برسد یخچال باید مدت زمانی(بستگی به دمای تنظیم شده دارد) کار کند تا سرمای خواسته شده برای آن درجه دما را تولید کند. پس عجله نکنید.


تنظیم دمای ساید بای ساید

تنظیم دمای ساید بای ساید
تنظیم دمای ساید بای ساید

برای تنظیم دمای ساید بای سایدها با دکمه Refrigerator temperature دما یخچال را تنظیم کنید. و برای تنظیم دمای قسمت فریزر از دکمه Freezer temperature استفاده کنید. دمای مناسب برای یخچال ساید بای ساید 4 می باشد و برای فریزر ساید بای ساید 18- می باشد.

دمای مناسب یخچال ساید بای ساید

دوستان عزیز دمای مناسب یخچال های ساید بای ساید در فصل گرما و سرما(تابستان و زمستان) فرق می کند. البته تغییر دادن این دما به شما بستگی دارد. لطفا توجه کنید که:

 • دمای مناسب برای قسمت یخچال در یخچال های ساید بای ساید 4 یا 5 (4+ یا 5+) می باشد.
 • دمای مناسب برای قسمت فریزر نیز در یخچال های ساید بای ساید باید  منفی 18 درجه سانتی گراد (18-) یا منفی 20 درجه سانتی گراد (20-) باشد.

آموزش تبدیل درجه فارنهایت به سانتی گراد

در بسیاری از یخچال های ممکن است دما برحسب فارنهایت(F) باشد. ولی در تمام مطالب در مورد دمای یخچال که چقدر و چگونه باشد، دما برسحب سانتی گرا(C) ذکر می شود. از این رو باید برای تنظیم دمای یخچال درجه فارنهایت را تبدیل به درجه سانتی گراد کنیم. روش کلی تبدیل درجه فارنهایت به سانتی گراد به صورت زیر می باشد:

 • عدد درجه فارنهایت را منهای 32 کنید.
 • عدد به دست آمده را تقسیم بر 1.8 کنید.
 • حالا این عددی که به دست آمد درجه دما بر حسب سانتی گراد می باشد.
C = ( F – 32 ) / 1.8

آموزش تبدیل درجه سانتی گراد به فارنهایت

تبدیل کردن درجه سانتی گراد به فارنهایت دقیقا عکس تبدیل فارنهایت به سانتی گراد می باشد. یعنی:

 • عدد درجه سانتی گراد را ضرب در 1.8 کنید.
 • عدد به دست آمده را به اضافه 32 کنید.
 • عدد به دست آمده درجه فارنهایت می باشد.
F = ( C * 1.8 ) + 32

نظرات و مشکلات خود را در پایین (قسمت نظرات) وارد کنید تا در سریع ترین زمان ممکن توسط پشتیبانی تهران سرویس پاسخ داده شود.

امتیازات
Overall
5
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.67 (6 رای)
از طريق تعمیر یخچال فریزر
82 نظرات
 1. امیری می گوید

  سلام وقت بخیر.ممنونم از راهنمایی هاتون.من دو هفته س یخچال سایدال جی خریدم.از همون ابتدا یخچال یخ میزد تشخیص دادن مشکل از سنسوره اومدن تعویض کردن دما رو روی5و_18گذاشتن.یک کاسه اب گذاشتم ببینم مشکل حل شده؟اب یخ زده.چکار کنم؟راهنمایی میخواستم.ممنونم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   اگر سرما به نزدیکای 20- رسیده و آب یخ زده مشکل حل شده.
   موفق باشید.

 2. حسام آفند می گوید

  با سلام بنده یخچال فریزر فرنچ سامسونگ دارم مدتیه دیفراست نمیکنه یخ میبنده و صداهای بد میده.. جدیدا هم دامی یخچال روی ۱۶ درجه ثابت مونده و سرما نداره .چکار بایست بکنم ؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   قطعات دیفراست یخچال ایراد دارد.
   برای حل مشکل با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 3. لیلا صادقی می گوید

  سلام من یخچال و فریزر ساید دارم امروز فقط تیک صدا میده یا استارت میزنه ولی دما یا برودت و سرما نداره و وسایلای فریزر یخ نمیزنه و داره آب میشه و یخچالدهم همینطور..تو رو خدا بگید عیبش چیه؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   به احتمال 99% موتور یخچال ایراد دارد و باید تعویض شود.
   موفق باشید.

 4. مصطفی می گوید

  سلام.من ساید سامسونگ دارم یه چند روزی بود که فریزر سرما نداشت ولی نشانگر دما کاملا نرمال بود بعداز تمیز کردن رادیاتور و فن خاموش کردن آن بعداز ۴۸ ساعت و مجدد روشن کردن الان خیلی خوب شده کار میکنه و سرما بصورت بخار میده بیرون و برای امتحان شیبنگ آب از رادیاتور در آوردم گذاشتم تو بطری دیدم ای به بطری میده که از بابت المنت خیالم راحت بشه بنظرتون مشکلی دیگه نیس ممنومم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   نه تقریبا مشکلی نیست.
   موفق باشید.

 5. امیرحسین می گوید

  سلام
  درجه یخچال فریزر ارچلیک قسمت یخچالش ن فریزرش
  هرچی پایین تر باشد سرد تر میشود مثلا دمای 1 خنک تر از دمای 5 میباشد درسته یا برعکس کدومش اخه در یخچال های معمولی شما گفتید هرچی اسلایدر ب سمت راست یعنی سمت بیشترین چرخیده شود خنک تر است اما در یخچال دیجیتالی درجه قسمت خنک کننده کمتر باشد سردتر میشود و برعکسه یخچال قدیمی درسته؟ من درست متوجه شدم ایا

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درست است. دمای 1 سردتر از دمای 5 است چون برحسب درجه سانتی گراد است. درمورد نظر دوم شما هم دلیلش اینه که درجه ترموستاتی با درجه دیجیتالی فرق می کنه و برعکس هستند. تبریک می گم شما دقیقا درست متوجه شدید.
   موفق باشید.

 6. سايو می گوید

  سلام من ٤سال يخچال فريزر سايد سامسونگ دارم الان يك هفتس صدا ميده فريزرم درشو باز ميكنم صدا قطع ميشه و يه كوچولو قسمت بالاي فريزرم برفك زده و من احساس ميكنم صدا مربوط به قسمت بالاي فريزر هسنت حدودا دوسال هست كه ابسرد كنس اب نميده ولي يخ ميده .لطفا بگيد مشكل از كجاست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   فن قسمت فریزر ایراد دارد. احتمالا چون آب نمیده علتش خرابی شیر برقی می باشد.
   موفق باشید.

 7. امین الله آقااحمدی می گوید

  با سلام
  نحوه تنظیم فریزر بوش 8 کشو قدیمی را بفرمایید درجه را روی چه عددی قرار دهیم تا دمای منفی 20 در فریزر تامین شود .

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دما رو بر روی 3 و نیم بزارید.
   موفق باشید.

 8. رضوی می گوید

  سلام من یخچال ساید دوو دارم که از امروز صبح یک دفعه همه چیز یخ زده خیلی شدید درجش روی ۳و۱۸_بود باید چه کار کنم ممنون از شما.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درجه یخچال را بر روی 5 یا 6 تنظیم کنید.
   موفق باشید.

 9. لیلا می گوید

  سلام من ساید الکترو استیل دارم یخسازش فقط شب تا صبح که در فریزر باز نمیشه یخ‌میسازه اونم دوبارتو‌کل شب ،،،توروزفقط ازش اب مییزه -۲۰درجه گذاشتم مشکل از کجاست؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   فن فریزر ایراد دارد و باید تعویض شود.
   موفق باشید.

 10. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید.یخچال دونار داریم و سه روز پیش درجش رو از۴به ۵تغییر دادم ب دلیل اینکه زیاد فریزر یخ میزد و الان خیلی گرمه و دیگه یخ نمیزنه و دوباره درجش رو به۴بردم ولی تغیری در اون ایجاد نشد و اصلا ن فریزر و ن یخچال سرد نمیشه و تنظیم دماش چرخان هست و قسمت یخچال و فریزر باهم هست.چ کنم؟ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و درود
   احتمالا ترموستات خراب شده است. در غیر این صورت گاز یخچال کم است.
   موفق باشید.

 11. حمید می گوید

  باسلام،یخچال سامسونگ دو درب دارم که فریزر بالا ویخچال پایینه وسایل داخل یخچال یخ میزنه درجه داخل یخچال هم سه گزینه کلد ،کلدر، وکیشن را داره،درجه رو روی وکیشن گذاشتم وای دوباره وسایل بخ میزنه میشه لطف کنید علت وچگونگی تنظیم رو بفرمایید ،ممنون میشم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و درود
   احتمالا دریچه دمپر ایراد دارد. مشکل از گزینه های Display نمی باشد.
   موفق باشید.

 12. مهدی می گوید

  سلام من یخچال سایدکنوود دارم دمای فریزر4-هستش ولی دمای یخچال میزنم پایین تراز35 نمیاد.لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام.
   احتمالا یا فن داخل فریزر مشکل داره و یا یکی از قطعات دیفراست مشکل داره.
   موفق باشید

 13. danial می گوید

  با سلام وخسته نباشید یخچال فریزر ال جی دارم که فریزر بالا هستش دمای داخل یخچال خیلی سرده روی درب یخچال صحفه دیجیتالی هستش فقط یک درجه موجود هست که از صفر تا شیش درجه سانتی گراد داره میخواستم بدونم هر چه عدد رو به بالا ببرم سردی کمتر میشه یا نه باید به صفر نزدیک کنم که یخ نزنه داخل یخچال میخوام سردی یخچال کم بشه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   هر چه قدر دما به صفر نزدیک شود دمای فریزر هم به صورت اتوماتیک کمتر می شود یعنی سرد می شود. هرچه دما به صفر نزدیک شود سرما بیشتر می شود. اما اگر حالت تنظیم دمای یخچال چرخان باشد هرچه دما بیشتر از صفر باشد سرما بیشتر خواهد بود.
   موفق باشید.

 14. حسین غازی می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید من میخوام بدونم دمای یخچال ساید در زمستان و تابستان فرق میکنه و بهترین دما ها کدوم هستن ممنون از راهنماییتون من ساید اسنوا دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   تفاوت خاصی ندارد و این یک مورد دلخوا است ولی یخچال +3 و فریزر -20 بهتر است.
   موفق باشید.

 15. اباذري می گوید

  سلام
  يخچال سايد ال جي دارم درجه رو -١٨ و ٤ گذاشتم همه وسايلا توي يخچال يخ ميزنه ولي فريزر مشكلي نداره
  ميتونيد بگيد مشكل از كجاست؟
  ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   پیشنهاد می کنیم درجه رو بروی 7 بزارید. اگر درست نشد باید دستگاه بررسی شود.
   موفق باشید.

   1. حسین غازی می گوید

    سلام میشه بگین که دمای ساید اسنوا در زمستان و تابستان فرق میکنه یا نه و فیلتر تصویه آب رو هر چند وقت باید عوض کنم و بستگی به استفاده از فیلتر داره یا فقط به یک تاریخی که برسه باید عوض بشه ممنون از زحماتتون

    1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

     با سلام.
     دمای فریزر و نباید تو زمستون خیلی تغییر دهید و بر روی یک دمای ثابت بزارید. یخچال هم بر روی +4 بهتر است. فیلتر یخچال اسنوا هر یک سال باید تعویض گردد.
     موفق باشید.

 16. محبوبه می گوید

  با سلام یخچال ما سامسونگ هست و میوه ها توی جا میوه ای یخ میزنن درجش باید روی چند باشه جا میوه ای

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درجه یخچال در زمستان بهتر است بر روی 6 باشد.
   موفق باشید.

 17. امید می گوید

  سلام وقت بخیر، من یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارم دمای یخچالش 4هستش، فریزش مشکلی نداره ، وقتی میوه در یخچال میزاریم بعداز چندروز خراب میشه،تازه خیلی هم داخل یخچال عرق میکنه،همه چیز سرده ولی نمیدونم چرا نم داره،مثل بشکه اب،میوه ها،تازه یخچال هم صدا داره ،خیلی صدا میده، مشکل چیه؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   سنسور دیفراست یخچال خراب شده و باید تعویض شود.
   موفق باشید.

 18. سیروسی می گوید

  سلام من یخچال ساید ال جی دارم الان یه مدت یخ تولید میکند ولی وقتی یخ میخوام نمیده چرا ؟گاهی اوقات موتورش صدا میدهد ولی با تکان دادن ریز صدا کم میشود؟ دمای یخچال در زمستان چند باید باشد؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام.
   علت یخ ندادن میتونه این باشه که یخ ها به هم چسبیده شده اند. پیشنهاد می کنیم که مقاله علت یخ نساختن یخچال ساید بای ساید را مطالعه کنید.
   موفق باشید.

 19. ترنم می گوید

  سلام.من یخچال دوقلوی سامسونگ دارم.دمای یخچال و دمای فریزر باید چند باشد

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   سلام و درود بر شما
   الان که زمستان هست دمای یخچال رو بر روی 6+ بزارید و دمای فریزر رو بر روی 18- بزارید.
   موفق باشید

 20. golnar* می گوید

  سلام یخچال ماسای بای سایدالجی هستش فقسمت فریزر یخ میبنده چیکار کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   به احتمال زیاد از یکجا هوا می کشد. یا لاستیک درب یخچال را بررسی کنید. و یا دریچه دمپر یخ ریزر را بررسی کنید.
   موفق باشید.

 21. Hadi می گوید

  با سلام و احترام یک ساید بای ساید الکترو استیل داریم دمای فریز۲۱ و یخچال ۸ میباشد اما مواد داخل یخچال یخ و مواد خراب میکنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید با تشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   باید دمای یخچال 8+ باشد. اگر این چنین است ممکن است یخچال شما یکسره کار می کنه برای همین یخ می بندد.
   موفق باشید

 22. حسین محمدی می گوید

  سلام ..یخچال دوو دو در بالاش فریزر وپایین یخچال..هرسال زمستان قسمت پاییین سرد نمیکنه نمایندگی هم نداره ولی یه تعمیرگاه گفت سه روز خاموشش کنی خوب میشه همین کارو کردیم خوب شد ولی امسال چند روزه باز خراب شده ..سه روز خاموشش کردیم ولی باز سرد نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   یک المنت ضمیمه(المنت ناودونی) باید زیر اواپراتور فریزر نصب شود.
   موفق باشید.

 23. ابوالفظل رئوفیان می گوید

  سلام . وقتتون بخیر .ببخشید یخچال ساید ال جی داریم
  دماشم منفی چهار و منفی هجده میباشد داخل جا میوه ای گوجه و بادمجون میزاریم خراب شده علتش چیه؟با سپاس

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   دمای یخچال باید +4 الی +8 باشد. و دمای فریزر نیز -18 تا -22 باشد.
   اگر قسمت یخچال خنک نباشد باید دما را افزایش دهید یعنی تا +8. اگر جواب نداد امکان دارد قطعات سیستم دیفراست مشکل داشته باشد.
   موفق باشید.

 24. احمد می گوید

  با سلام؛ یخچال فریزر ساید ال جی دارم . آیتمهای صفحه نمایشگر با باز و بسته شدن درب یخچال یا فریزر، به مدت یک دقیقه روشن مانده و مشاهده می گردد ولی بعد از آن تمام صفحه خاموش شده و فقط آیتم cube یا crush آن روشن می ماند . همچنین شب گذشته داخل فریزر مواد غذایی طبقات بالا از حالت فریز خارج شده بودند . ولی با قراردادن آنها در طبقات پایین . صبح روز بعد مواد غذایی فریز شده بودند . لطفا” علت آن را توضیح دهید و چه اقدامی باید انجام داد

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام.
   درجه ها را بر روی حالت Hidden گذاشته اید. باید دکمه save energy یا vocation خاموش باشد. با انجام دادن این کار مشکل برطرف می گردد.
   موفق باشید.

 25. حسینی می گوید

  سلام وقت بخیر یخچال ۶۷۶اسنوا دارم و دمای یخچال رو هرچه کم میکنم از +۹کمترنمیشه فن یخچال و فریزر و کمپرسورفریزرهم روشنه فریزرهم روی منفی۴ هستش و وسایل توی یخچال هم سردنیستن .اما وسایل فریزریخ زده مشکلش چیه و چطورحلش کنم سپاس

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   باید درجه یخچال کمتر شود. یخچال را بر روی درجه +3 بزارید. البته باید چند ساعت کار کند تا دمای نمایشگر درست نشان داده شود.
   موفق باشید.

 26. محمود می گوید

  باسلام یخچال سامسوسنگ داریم وقتی برق قطع میشه صفحه نمایشگر میره با ریست دوباره برمیگرده علت چیست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام خدمت شما
   منلع تغذیه و ذخیره انرژی مورد نیاز برای روشن شدن نمایشگر بر روی برد اصلی یخچال دچار مشکل شده است. این مشکل به مرور زمان در حدی می شود که دیگه هیچوقت دیسپلی روشن نمی شود.
   موفق باشید.

 27. غلامی می گوید

  سلام دمای مناسب برای یخچال تک سامسونگ برای زمستان و تابستان باید چند درجه باشد.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دمای مناسب برای یخچال تک سامسونگ در تابستان 4 می باشد. و در زمستان درجه 2 کافی است.
   موفق باشید.

 28. زهرا می گوید

  سلام
  اما یخچال من ساید نیست بالاش یخچاله پایینش فریزر
  درجه ش رو سه هست اما دمای بالاش سیزدهه دمای پایینش منفی پنج
  بستنی هم داخل فریزر گذاشتم ولی شل هست
  میگن چون فریزر بدون برفکه بستنی یخ نمینده
  دیروز هم ساعت شیش یه لیوان اب گذاشتم داخل فریزر تا امروز ساعت دو باز یخ کامل نبود ینی وسطش اب بود قشنگ
  خواهرم همین مدلیه یخچالش
  درجه ش روی دو و نیم هستش بعد دمای بالاش ده و دمای فریزرش منفی نه تا منفی یازده متغیره.
  چکار کنم؟؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام.
   دمای یخچال نباید از 6 یا 5 بالاتر باشد. در این صورت حتما خنک سازی انجام نخواهد گرفت.
   دمای فریزر هم منفی 5 نباید باشد و باید بین منفی 18 تا منفی 23 باشد. در غیر این صورت حتما بستنی شل خواهد بود.
   ممکن است قطعات دیفراست یخچال شما مشکل داشته باشد و برای همین سرما سازی انجام نمی شود. اگر در تهران یا کرج هستید ما می توانیم مشکل شما را با حضور تکنیسین خود در منزل شما برطرف کنیم.
   موفق باشید. سوالی بود در خدمت هستیم.

 29. فائزه می گوید

  با سلام یخچال ساید بای ساید دارم وخیلی پایین یخچال بعضی وفتها داغ میشه ایرادی نداره؟؟؟؟؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام.
   یخچال شما به سرویس نیاز دارد و باید سرویس شود تا مشکل گرم شدن و داغ شدن پایین یخچال برطرف گردد.
   موفق باشید.

 30. فائزه می گوید

  باسلام من یخچال ساید بای ساید دارم و دمای یجچال چهار و فریزر منفی هجده هست ولی وقتی نان داخل فریزر میزارم بعد که میارم بیرون گرم بشه بعدش میبینم نان خشک شده چکا کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام.
   والا این موردی که فرمودید ربطی به دماهای یخچال و فریزر نداره. احتمالا نان شما مشکل دارد. نان خود را عوض کنید.
   موفق باشید.

 31. زهرا می گوید

  سلام من یخچال فریزر جنرال استیل دارم بدون برفک
  بستنی داخلش گذاشتم شل هستش هرچقدم دماشو تغییر میدم بازم فرقی نداره گفتن معمولیش باید روی ٢ باشه ولی من تا پنج هم بردمش بازم شل هستش
  و یخ هم داخلش دیر مینده
  بنظرتون مشکلش چیه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام خدمت شما سرور گرامی

   دمای مناسب برای قسمت یخچال در یخچال های ساید بای ساید 4 یا 5 (4+ یا 5+) می باشد.
   دمای مناسب برای قسمت فریزر نیز در یخچال های ساید بای ساید باید منفی 18 درجه سانتی گراد (18-) یا منفی 20 درجه سانتی گراد (20-) باشد.
   بستنی را در فریزر بگذارید نه یخچال. همچنین اگر مشکل برطرف نشد مجددا همین جا اعلام بفرمایید تا باز راهنمایی کنیم.
   موفق باشید.

 32. فیاض می گوید

  سلام من یک یخچال الیتو دارم موتورش خیلی صدا میخوره هیچ چیز نه پشتش ونه زیرش هست از دیوار هم فاصله داره مشکلش چی میتونه باشه ۱ساله که دارمش

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   اگر صدا فقط و فقط از موتور است که نشان دهنده اینه که موتور خراب است. این صدا چیزی مانند تق تق کردن و خیلی آزار دهنده می باشد. اگر این مورد است که باید موتور تعویض بشه. همچنین اگر یخچال شما یکسره کار می کند که دلیل آن هم خرابی موتور می باشد. اگر مشکل جور دیگری است با ما در میان بگذارید.
   موفق باشد.

 33. ابراهیمی می گوید

  سلام وقت بخیر . ما یخچال ساید ویر پول
  داریم درجه -۴و-۱۸هست ولی امروز دیدم که مواد فیریز شل هستن یخ باز شده . مشکل شو میتونید بهم بگید باید چیکار کنم . خیلی ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   ایراد از قطعات دیفراست می تواند باشد. اگر فن فریزر کار نکند این هم می تواند باشد. اگر گاز یخچال کم باشد یا کمپرسور کار نکند این مشکل به وجود می آید.
   موفق باشید.

 34. امير می گوید

  سلام ببخشي من يخچال فريزر جنرال الكتريك دارم دماي فريزر رو هر چي ميزنم رو-١٨ بازم ميلد رو -٥
  نه سال هست خريدم چه مشكلي داره ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام.
   1. فن فریزر خراب است.
   2. بعد از اینکه دما را روی 18- گذاشتید باید 24 ساعت بگذردد تا فریزر دما را به مقدار تعیین شده برساند.
   در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید تا مشاوره کامل دریافت کنید.
   موفق باشید.

 35. رها می گوید

  سلام من ساید بوش دارم دمای یخچالم روی 8 هست همه چی یخ میزنه اگه راهنماییم کنید مشکل از کجاست ممنون میشم روی تازه گاهی اوقات بطری آب شیشه ایم از شدت سرما ترکیده

  1. tehranservice می گوید

   با سلام و احترام
   یکی از دلایل آن می تواند خرابی سنسور دما باشد. یکی از دلایل آن می تواند خرابی هیتر یا المنت یخچال باشد. یکی از دلایل دیگر آن می تواند یکسره کار کردن موتور باشد. از بین این سه مورد مورد دوم بیشتر امکان دارد.

 36. مهدی می گوید

  سلام من یخچال سایدتکنودارم دمای یخچالم رو۴اماهمه وسایلام یخ میزنه راهنمایی کنید

  1. tehranservice می گوید

   با سلام و احترام.
   ممکن است ترموستات یا سنسور دما مشکل داشته باشد که دما را درست تشخیص نمی دهد. برای کسب اطلاعات دقیق لطفا با کارشناس یخچال تکنو مشاوره کنید. 88077030 – 021

 37. علی می گوید

  با سلام خسته نباشید
  یخچال فریزر ساید بکو دارم که صبح دمای یخچال را ۴۲ درجه مشان میداد که خیلی عجیب بود به طور دستی دکای را کمتر کردم ولی از ۳۳ درجه کمتر نمیشود ولی داخل یخچال خنک هست نمیدونم علت چیست

  1. tehranservice می گوید

   با سلام و احترام
   به دو دلیل ممکن است این مشکل پیش آید. 1- سنسور قسمت یخچال ایراد دارد. 2- برد الکتریکی یخچال ایراد دارد. همچنین می توانید با شماره 88077030 021 تماس بگیرید تا تکنیسین یخچال بکو به صورت دقیق شما را راهنمایی نماید.

 38. رزا می گوید

  سلام،من یه ساید سامسونگ دارم،که دمای فریزرش تغییر میکنه،اما دمای یخچالش رو رو هر درجه ای بذارم باز به یک برمیگردد،خواستم ببینم چه مشکلی دارد

  1. tehranservice می گوید

   با سلام و احترام
   اگر دمای فریزر را وقتی تنظیم می کنید و سپس خود به خود تغییر نمی کند یعنی شما به صورت صحیح این کار را انجام داده اید. پس اگر دمای یخچال را نیز همینگونه تغییر می دهید و خود به خود پایین یا بالا می شود اشکال از دو مورد می تواند باشد: 1- سنسور دمای یخچال معیوب است. 2- به احتمال بسیار پایین برد دیسپلی مشکل دارد. در صورت نیاز به توضیح بیشتر با شماره شرکت: 88077030 – 021 تمس بگیرید.
   با سپاس

 39. رحیم می گوید

  سلام من یه یخچال فریزر یخساران دارم درجه بالای یخچال بصورت دیچتالی هست از +1تا +8میخواستم بپرسم الان تو دمای +1سردتر هست یا دمای +8 چون درجه منفی نداره و دفترچه راهنما هم گم شده نمی دونم چطوره بعضی ها میگن همون بالا بزارم سردتر میشه یا برعکس لطفا راهنمایم کنید با تشکر

  1. tehranservice می گوید

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی
   دمای یخچال هر چی به سمت 0 نزدیک باشد سردتر می باشد. شما اگر دما را بر روی +1 قرار دهید سرد تر می شود.
   البته چون یخچال ایرانی می باشد این امکان نیز دارد که طبق رفتار ایرانی ها دمای سرد به +8 اعمال گردد سرد شود.
   با تشکر.

   1. reza می گوید

    پس چرا توو فریزر ال جی برعکسه؟
    هرچی عدد بیشتر شه سردتر میشه؟

    1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

     با سلام
     دما همیشه وقتی از صفر بالاتر برود به گرمی می رسد. و هرچه به صفر نزدیک تر شود و به سمت منفی برود سرد تر می شود. زیرا در دمای زیر صفر گرما وجود ندارد. برای همین سردی به وجود می آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.