آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید تمام برندها و مدل ها

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید مشکل بسیاری از مردم می باشد. زیرا تمام عملکرد یخچال ساید بای ساید توسط پنل تنظیماتی که بر روی یخچال قرار دارد کنترل می شود.از این رو نیاز است تا با یک آموزش کلی، نحوه کار کردن با  پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید را فرا گیرید. شرکت تهران سرویس این مشکل را برای شما مرتفع گردیده است تا هر آنچه را که نیاز دارید در مورد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید بدانید امروز یاد بگیرید.

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید
پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

پنل تنظیمات یخچال های ساید بای ساید

آموزش پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید
آموزش پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دارای تنوع بسیاری در مدل و همچنین برندهای تولید کننده می باشند. بسیاری از مدل های یخچال های ساید بای ساید دارای پنل تنظیمات مشابهی هستند و تفاوت چندانی در تنظیمات پنل خود ندارند. تنها تفوت اساسی آنها نحوه قرار گیری دکمه ها بر روی پنل می باشد. تنظیمات پنل یخچال های ساید بای ساید کاملا لمسی می باشد و فقط مدل های بسیار قدیمی ساید بای سایدها دارای دکمه های برجسته بودند. در مواقعی ممکن است درب ساید بای ساید خراب باشد که پیشنهاد می شود آموزش تعمیر درب یخچال فریزر را معالعه فرمایید.

 

 پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید اغلب در وسط و سمت چپ یخچال قرار می گیرد. و شامل تنظیمات مربوط به دمای یخچال، دمای فریزر، هشدار باز بودن درب یخچال، هشدار تعویض فیلتر آب و فیلتر هوا و قفل کننده تنظیمات می باشد. در بعضی از مدل ها ممکن تنظیمات دیگری نیز وجود داشته باشد اما در کل تمام یخچال های ساید بای ساید دارای این گزینه های می باشند.

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

 • Refrigerator
 • Freezer
 • Fresh Air Filter
 • Ice Pluse / Water Filter
 • Door Alarm / Lock

توجه!

حرکت دما فقط در یک جهت می باشد و با فشار دادن و نگه داشتن دکمه لمسی مربوطه به دمای دلخواه خود برسید.

Refrigerator

Refrigerator: برای تغییر دمای یخچال، دکمه لمسی Refrigerator را فشار دهید و نگه دارید تا به دمای دلخواه خود برسید. دمای پیشنهاد شده برای یخچال 3 درجه سانتی گراد می باشد.(37 درجه فارنهایت(F))

Freezer

Freezer: برای تغییر یا تنظیم دمای قسمت فریزر(Freezer) دکمه لمسی Freezer را فشار داده و نگه دارید تا دمای دلخواه شما تنظیم گردد. دمای توصیه شده برای قسمت فریزر 18- درجه سانتی گراد می باشد.(0 درجه فارنهایت)

راهنما تنظیم دمای یخچال فریزر و ساید بای ساید

Fresh Air Filter

Fresh Air Filter: این گزینه مربوط به فیلتر هوا تازه می باشد. و در دو حالت Auto و Power قرار می گیرد.

 • حالت Auto: در حالت Auto فیلتر هوای تازه به مدت 10 دقیقه روشن و 110 دقیقه خاموش می باشد.
 • حالت Power: در حالت Power فیلتر هوای تازه به مدت 4 ساعت پیوسته روشن می ماند. سیکل روشن و خاموش شدن آن به این صورت می باشد: 10 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش. بعد از گذشت 4 ساعت به صورت اتوماتیک به حالت Auto بر می گردد.

برای قرار دادن در یکی از حالت های فوق فقط کافی دکمه لمسی Fresh Air Filter را فشار داده و نگه دارید.

فیلتر هوا تازه یخچال
فیلتر هوا تازه یخچال

فیلتر هوای تازه، هوای داخل یخچال را تازه می کند و باعث خروج بوی بد یخچال می شود. پیشنهاد می شود اگر یخچال بوی بدی ندارد و عادی است، فیلتر هوا تازه را بر روی حالت Auto قرار دهید.

تعویض فیلتر هوا یخچال
تعویض فیلتر هوا یخچال

توجه داشته باشید زمانی که لازم باشد فیلتر هوا تعویض گردد بر روی نمایشگر Replace Filter ظاهر می گردد. برای تعویض فیلتر با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شاره 88077030 در تهران تماس بگیرید. بعد از نصب فیلتر جدید دکمه لمسی Fresh Air Filter را 3 ثانیه نگه دارید تا علامت هشدار تعویض فیلتر خاموش گردد.

Ice Pluse

وظیفه ice pluse در یخچال
وظیفه ice pluse در یخچال
 • Ice Pluse: عملکرد این گزینه، توانایی تولید یخ در یخساز را افزایش می دهد. وقتی دکمه  Ice Plus را فشار می دهید، علامت مربوط به مدت 24 ساعت روشن شده و پس از آن به طور خودکار خاموش می شود. که در این مدت یخچال هوای سرد بیشتری را به قسمت یخ ساز ارسال می کند.
 • لغو Ice Plus: برای لغو این گزینه کافی است همان دکمه را دوباره فشار دهید.

کاربرد اصلی این گزینه این می باشد، زمانی که شما احتیاج دارید یخ ساز سریع یخ تولید کند، بهتر ازست از این گزینه استفاده گردد. در غیر این صورت بهتر است یخچال در حالت اتوماتیک قرار داده شده باشد.

اگر یخچال فریزر یا ساید بای سایدتان ال جی (LG) می باشد و خنک نمی کند یا سرما ندارد، پیشنهاد می کنیم مقاله علت سرما نداشتن یخچال ال جی را مطالعه بفرمایید. اگر یخچال شما مدل و برند دیگری می باشد و این مشکل را دارد از مقاله علت سرما نداشتن یخچال استفاده کنید.

شرایط مسافرت یا تعطیلات

شاید شما به مسافرت یا تعطیلاتی طولانی مدت خواهید رفت و دوست ندارید روند یخ سازی یخچال به همین صورت ادامه داشته باشد. در این صورت بهتر است یخ ساز خودکار را خاموش نمایید.

خاموش کردن یخ ساز یخچال
خاموش کردن یخ ساز یخچال

برای خاموش کردن قابلیت یخ ساز اتوماتیک، کافی است درب یخچال را باز کنید و از قسمت یخ ساز دکمه ای که در تصویر می بینید را به حالت OFF تغییر دهید. در این صورت یخ ساز در حداقل ترین میزان ساخت یخ خواهد بود.

 

 

فیلتر آب

فیلتر آب یخچال
فیلتر آب یخچال

بر روی دیسپلی یخچال گزینه ای دیگر به نام Water Filter وجود دارد که اگر فیلتر آب مشکل داشته باشد هشدار Replace Filter بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده می شود.

برای تعویض فیلتر آب یخچال با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شاره 88077030 در تهران تماس بگیرید. بعد از نصب فیلتر جدید دکمه لمسی Water Filter را 3 ثانیه نگه دارید تا علامت هشدار تعویض فیلتر آب خاموش گردد. توصیه می شود هر 6 ماه یکبار فیلتر آب را تعویض نمایید.

Door Alarm / Lock

هشدار درب قفل یخچال
هشدار درب قفل یخچال

اگر درب یخچال به مدت یک دقیقه باز بماند هشدار Door Alarm بر روی نمایشگر نشان داده می شود. این گزینه بهتر است در وضعیت On باشد چون ممکن است بچه ها درب یخچال را باز کنند و یادشان برود ببندند. درواقع این گزینه یک قفل کودک می باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن هشدار درب یا Door Alarm این دکمه را 3 ثانیه نگه دارید.

 

 

Lock

تنظیمات قفل درب یخچال
تنظیمات قفل درب یخچال

عملکرد Lock این می باشد که با فعال شدن آن امکان تغییر در سایر گزینه ها وجود ندارد. و برای ایجاد تغییرات در دما و فیلترها باید این گزینه خاموش باشد. پیشنهاد تهران سرویس نیز روشن بودن Lock می باشد زیرا ممکن است به صورت غیر منتظره یکی از دکمه ها لمسی فشار داده شود. برای فعال کردن یا غیر فعال نمودن Lock این گزینه را 3 ثانیه نگه دارید.

 

 

با تشکر از همه دوستانی که با ما همراه بودند. امیدواریم از مقاله پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید راضی باشید و با نظرات گرم خود ما را خوشحال کنید تا در آینده با پشتکار بیشتری در خدمت دوستان عزیز باشیم.

تعمیر صفحه نمایشگر یا دیسپلی یخچال

ممکن است صفحه نمایشگر تاچ یا لمس آن خراب شود و کار نکند و همچنین ممکن است شکستگی بر روی صفحه نمایشگر ایجاد شود. در صورت بروز این مشکل فقط کافی است با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شماره 88077030 درتهران تماس بگیرید. تهران سرویس کار تعمیر صفحه نمایشگر یخچال را در محل انجام می دهد و همچنین به صورت شبانه روزی در خدمت همشریان عزیز می باشیم. مهم نیست یخچال یا ساید بای ساید شما چه برندی است چون ما تمام برندها ومدل های یخچال فریزر و سای بای سایدها را تعمیر می کنیم. برای تماس با خدمات تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

خدمات تعمیر یخچال فریزر

امتیازات
Overall
4.9
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
از طريق تهران سرویس تعمیر یخچال فریزر
54 نظرات
 1. پرویز مسعودی می گوید

  سلام من ساید ویرپول دارم بیست و هفت فوت مدتی بود که یخسار عمل نمی‌کرد تا اینکه با هزینه گزاف حدود یک میلیون آنرا تعمیر کردیم اما الان خیلی کند کار میکند کلا یخسار در طول بیست و چهار ساعت چندبار باید عمل کند؟با تشکر

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   بستگی به دمای تنظیم شده فریزر است. دما اگر بیشتر زیر صفر باشد بیشتر یخ تولید می شود.
   موفق باشید.

 2. باران می گوید

  سلام
  من یخچال دور این دور ال جی دارم مدت طولانی خاموش بوده الان که روش کردم صفحه نمایش خاموش هست. دکمه ها رو که میزنم انگار کار میکنه مثلا لامپش خاموش روشن میشه و صفحه خاموش
  می تونید راهنمای کنید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام
   احتمال زیاد برد الکترونیکی یخچال ایراد دارد.
   موفق باشید

 3. بهنام می گوید

  سلام ساید roso دارم هر دقیقه خود به خود تک صدایی مثل هشدار میده چجوری میشه برطرفش کرد ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   ممکن است این صدا برای سنسیتیو درب باشد. لازم است دستگاه بررسی شود.
   موفق باشید.

 4. سعید می گوید

  سلام خسته نباشین
  یخچال ما سامسونگ مدل rs51 است
  میخواستم بدونم یخچال برای فصل سرما کدوم درجه بزارم
  درجه از (۱تا ۷ ) هست

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   درجه 4 مناسب می باشد.
   موفق باشید.

 5. اکرم می گوید

  با سلام یخچال ساید الجی ما قسمت یخچالش چند وقتی هست که با اینکه روی ۶درجه هست ولی باز هم خیلی سرد میکنه از نمایندگی الجی اومدن گفتن یخچال مشکلی نداره ولی برای اینکه دمای داخل گرمتر بشه از بالای یخچال گویه یک عدسی رو قطع کردن ولی الان بعد از حدود دوماه سرمای یخچال دوباره به همون مقدار قبل رسیده و خیلی سرد میکنه
  و مشکل دوم اینکه پنل تنظیمات چند روزیه مدلوم صفحه ش روشنه و خاموش نمیشه تنظیمات کار میکنن فقط قبلا بعد از اینکه درب بسته میشد اعداد روی نمایشگر خاموش میشد الان یکسره اعداد روشنه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دوست عزیز با شرکت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
   موفق باشید.

 6. هادی می گوید

  سلام. وقت بخیر
  یخچال ساید دوو دارم. آیا این امکان وجود داره که در مواقعی آن را تنظیم کنم که اصلا خروجی آب و یخ آن کار نکند و در صورت فشردن اهرم مورد نظر آب خروجی نداشته باشد؟ مثلا مشابه حالتی که شیر آب را بسته ام و فشردن اهرم فایده ای ندارد.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دوست عزیز واقعیتش متوجه سوال شما نشدم دقیقا.
   لطفا مجددا ایراد بفرماید.
   موفق باشید.

 7. كريمى می گوید

  سلام وقت بخیر ساید وستینگ هاوس سال٩٠خریدارى شده هیچ ایرادى تا الان نداشته اما یکدفعه صداى موتور زیاد شد او اتومات نمیکرد و دما هم در فریزر و هم در ساید بالا میرفت تا اینکه تکنسین خبر کردیم سرویس انجام داد و با سشوار یخزدایى کرد گفت مشکلى نداره ٢۴ساعت یخچال درست کارکرد اما بعد دیدیم موتور کار نمیکنه و نمایشگر دما هم خاموشه علت چیه؟ممنون میشم راهنمایى کنید.

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   موتور باید تعویض گردد.
   موفق باشید.

 8. کاوه بختیاری می گوید

  سلام یخچال ساید ال جی دارم ازطرف نمایندگی اومدن زدن به برق گفتن که ترانس نیاز نداره خواستم مطمعن شم که نمیخواد ترانس

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   اگر ترانس باشد بد نیست.
   موفق باشید.

 9. سید محمد رضوی می گوید

  سلام یخچال ساید من ال جی 31 فوت است و بعد از تعویض فیلتر گزینه صفر نمودن یا ریست مربوطه را لمس می کنم و عدد 6 به نشانه 6 ماه کارکرد فیلتر را نمایش می دهد و هر ماه یک عدد کم میشود و تا به صفر رسیده تا فیلتر تعوض گردد اما الان روی عدد 6 چند ماهی ثابت مانده و تغییر نمکند جهت رفع ایراد راهنمایی فرمایید ممنون

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مشکل خاصی نیستس و طبیعی است.
   موفق باشید.

 10. م.م می گوید

  با سلام
  ساید سامسونگ دارم.الان ۲روزه دمای فریز رو روی _۲۲،۲۳ تنظیم میکنم ولی بلافاصله میفته روی ۶+،خودبخود.
  آقایون مهندسا ممنون میشم راهنمایی کنید.
  درضمن نماینده گرگان رو آوردم امروز بنده خدا جز نگاه کردن و تعجب کار دیگه نتونست بکنه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   یا گاز یا قطعات دیفراست ایراد دارد و باید بررسی شود حتما.
   موفق باشید.

 11. مریم می گوید

  سلام چجوری میشه فقط فریزر ساید رو خاموش کرد
  مارک دوو دورِ قالی یخسازش برفک داره میخواستم تمیز کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   نمیشه با هم ست هستند.
   موفق باشید.

 12. خندان می گوید

  سلام
  ساید ویرپول گلد دارم ارور cooling is of میده چطور میتونم رفع کنم

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   پیشنهاد می کنیم تماس بگیرید تا دقیق تر راهنمایی شود.
   موفق باشید.

 13. مهدی می گوید

  سلام بتازگی آب یخچال را وصل کردم اما آب خروجی از یخچال خنک نیست
  و یخساز هم به درستی عمل میکند

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   احتمالا شیر برقی دستگاه ایراد دارد.
   موفق باشید.

 14. محمد می گوید

  سلام ساید دوو دارم چندروزی است فریزر خوب کارنمیکند سرما دارد ولی وسایل داخل فریزر یخ نمی‌زند و آب میشن.مشکل کجاست؟پنج ساله خریداری کردم این وسیلرو ممکنه گاز مجدد لازم داشته باشد؟مشکل کجاست؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   به احتمال زیاد فن فریزر سوخته است.
   موفق باشید

  2. مجید روح پرور می گوید

   صفحه نمایش روی درب ساید بای ساید سامسونگ همه علامتها خاموش شده است فقط چراغ FRIDGE چشمک زن می باشد علت چیست؟؟ممنون

   1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

    با سلام و احترام
    کد ارور حتما می دهد. باید از نزدیک بررسی شود.
    موفق باشید.

 15. نوری می گوید

  سلام
  یخچال ساید سامسونگ دارم
  بعد از اسباب کشی وقتی به برق زدیم علامت 5Eظاهر شد
  علتش چیه ؟اگر نیاز به تعمیر داشته باشه هزینه اش چقد میشه ؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   مشکل به احتمال زیاد ناشی از نامناسب بودن ولتاژ برق می باشد. از محافظ برق استفاده کنید.
   موفق باشید.

 16. مهري می گوید

  سلام ساید الجی دارم لامپ بیرون که کلید قطع ووصلش روی مانیتور است لامپش مداوم روشن است وبا کلید قطع نمیشود

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   ممکن است میکروسویئچ خراب شده است.
   موفق باشید

 17. Reyhan می گوید

  یخچال ساید بوش دارم کلا پنل تنظیماتش قفل شده نمیدونم باید چکار کنم‌. دکمه قفل هم زدم ولی اصلا کار نمیکنه.ففط صفحه روشنه رو اون تنظیماتی ک قبلا وارد شده و گزینه قفل هم روشنه

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   علامت قفل را 3 ثانیه نگه دارید تا قفل باز شود. اگر قفل باز نشد برد الکترونیکی ایراد دارد.
   موفق باشید.

 18. ابراهیم می گوید

  سلام یخچال من چراغ قرمز chenge روشن شده خواستم ببینم علتش چی هست و باید چیکار کنم.البته اب ریزش فشارش هم کم شده

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   باید تکنیسین یخچال شما را بررسی کنید.
   موفق باشید.

 19. مسعود می گوید

  سلام
  چرا ابسرد کن یخچال ال جی j34 اب سرد نمیکنه؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   سرمای این مدل از یخچال در همین حد است. درجه یخچال هم زیاد کنید.
   موفق باشید.

 20. مژگان می گوید

  سلام خسته نباشید من سایدم مابه هست و روی همان ٠ و ٣٧ تنظیم می کنم ولی بعدش یه عدد دیگه ای رو روی مانیتور نشان میدهد ممنون میشم کمکم کنید؟

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   دستگاه شما ایراد داره و باید تکنیسین بررسی کند.
   موفق باشید.

   1. شهرام می گوید

    ساید بوش داریم آب اب سرد کن خنک نیست

    1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

     با سلام و احترام
     موارد متعددی برای این مورد وجود دارد. بهتر است تعمیرکار دستگاه را بررسی کند.
     موفق باشید.

  2. علی اصغر رجبی می گوید

   سلام ساید الجی j247نصب کردم همه چیش خوب آب سرد کنش سرد نمیکنه ؟!؟مشکلش چیه ؟!؟!

   1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

    با سلام و احترام
    شیر آب ورودی به یخچال و آب سرد کن را بررسی کنید.
    بعد از نصب 24 ساعت نیاز است تا آب سرد شود.
    موفق باشید.

 21. كيوان می گوید

  سلام و ارادت تعویض درب یخچال چقدر هزینه داره ساید ال جی هستش ممنون از شما

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   برای کسب اطلاعات دقیق تماس بگیرید. زیرا بستگی به مدل یخچال و طول عمر یخچال شما دارد.
   موفق باشید.

 22. ;vld می گوید

  شما پیشنهاد خرید ساید بای ساید را می دهید یا یخچال دوقلو من نگران خرابی یخچال ساید هستم واینکه هزینه هایش زیاد باشد والن که سامسونگ والجی ازایران خارج شدند خرید این یخچال ها ریسک می باشد

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   الان و در حال حاضر سامسونگ از ایران خارج نشده است. (98/02/13) هردو مدل یخچال عالی می باشند. بستگی به شما دارد. ولی قطعات هر دو تا چند سال دیگر هم در ایران پیدا خواهند شد. نگران نباشید. زیرا فقط شما از یخچال سامسونگ استفاده نمی کنید که.
   موفق باشید.

 23. رحیم صفریان می گوید

  ساید بای ساید مدل RS223KVPEصدای قل قل آب مانند تولید میکند این صدا قبلا نبود لطفا راهنمایی فرمایید

  1. پشتیبانی تهران سرویس می گوید

   با سلام و احترام
   این صدا طبیعی است و دستگاه زمانی که رو دیفراست می رود آب می ریزه رو المنت و صدای قل قل آب میاد. مشکل خاصی ندارد.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.