آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید تمام برندها و مدل ها

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید مشکل بسیاری از مردم می باشد. زیرا تمام عملکرد یخچال ساید بای ساید توسط پنل تنظیماتی که بر روی یخچال قرار دارد کنترل می شود.از این رو نیاز است تا با یک آموزش کلی، نحوه کار کردن با  پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید را فرا گیرید. شرکت تهران سرویس این مشکل را برای شما مرتفع گردیده است تا هر آنچه را که نیاز دارید در مورد پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید بدانید امروز یاد بگیرید.

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید
پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

پنل تنظیمات یخچال های ساید بای ساید

آموزش پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید
آموزش پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دارای تنوع بسیاری در مدل و همچنین برندهای تولید کننده می باشند. بسیاری از مدل های یخچال های ساید بای ساید دارای پنل تنظیمات مشابهی هستند و تفاوت چندانی در تنظیمات پنل خود ندارند. تنها تفوت اساسی آنها نحوه قرار گیری دکمه ها بر روی پنل می باشد. تنظیمات پنل یخچال های ساید بای ساید کاملا لمسی می باشد و فقط مدل های بسیار قدیمی ساید بای سایدها دارای دکمه های برجسته بودند. در مواقعی ممکن است درب ساید بای ساید خراب باشد که پیشنهاد می شود آموزش تعمیر درب یخچال فریزر را معالعه فرمایید.

 

 پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید اغلب در وسط و سمت چپ یخچال قرار می گیرد. و شامل تنظیمات مربوط به دمای یخچال، دمای فریزر، هشدار باز بودن درب یخچال، هشدار تعویض فیلتر آب و فیلتر هوا و قفل کننده تنظیمات می باشد. در بعضی از مدل ها ممکن تنظیمات دیگری نیز وجود داشته باشد اما در کل تمام یخچال های ساید بای ساید دارای این گزینه های می باشند.

پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید

 • Refrigerator
 • Freezer
 • Fresh Air Filter
 • Ice Pluse / Water Filter
 • Door Alarm / Lock

توجه!

حرکت دما فقط در یک جهت می باشد و با فشار دادن و نگه داشتن دکمه لمسی مربوطه به دمای دلخواه خود برسید.

Refrigerator

Refrigerator: برای تغییر دمای یخچال، دکمه لمسی Refrigerator را فشار دهید و نگه دارید تا به دمای دلخواه خود برسید. دمای پیشنهاد شده برای یخچال 3 درجه سانتی گراد می باشد.(37 درجه فارنهایت(F))

Freezer

Freezer: برای تغییر یا تنظیم دمای قسمت فریزر(Freezer) دکمه لمسی Freezer را فشار داده و نگه دارید تا دمای دلخواه شما تنظیم گردد. دمای توصیه شده برای قسمت فریزر 18- درجه سانتی گراد می باشد.(0 درجه فارنهایت)

راهنما تنظیم دمای يخچال فریزر و ساید بای ساید

Fresh Air Filter

Fresh Air Filter: این گزینه مربوط به فیلتر هوا تازه می باشد. و در دو حالت Auto و Power قرار می گیرد.

 • حالت Auto: در حالت Auto فیلتر هوای تازه به مدت 10 دقیقه روشن و 110 دقیقه خاموش می باشد.
 • حالت Power: در حالت Power فیلتر هوای تازه به مدت 4 ساعت پیوسته روشن می ماند. سیکل روشن و خاموش شدن آن به این صورت می باشد: 10 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش. بعد از گذشت 4 ساعت به صورت اتوماتیک به حالت Auto بر می گردد.

برای قرار دادن در یکی از حالت های فوق فقط کافی دکمه لمسی Fresh Air Filter را فشار داده و نگه دارید.

فیلتر هوا تازه یخچال
فیلتر هوا تازه یخچال

فیلتر هوای تازه، هوای داخل یخچال را تازه می کند و باعث خروج بوی بد یخچال می شود. پیشنهاد می شود اگر یخچال بوی بدی ندارد و عادی است، فیلتر هوا تازه را بر روی حالت Auto قرار دهید.

تعویض فیلتر هوا یخچال
تعویض فیلتر هوا یخچال

توجه داشته باشید زمانی که لازم باشد فیلتر هوا تعویض گردد بر روی نمایشگر Replace Filter ظاهر می گردد. برای تعویض فیلتر با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شاره 88077030 در تهران تماس بگیرید. بعد از نصب فیلتر جدید دکمه لمسی Fresh Air Filter را 3 ثانیه نگه دارید تا علامت هشدار تعویض فیلتر خاموش گردد.

Ice Pluse

وظیفه ice pluse در یخچال
وظیفه ice pluse در یخچال
 • Ice Pluse: عملکرد این گزینه، توانایی تولید یخ در یخساز را افزایش می دهد. وقتی دکمه  Ice Plus را فشار می دهید، علامت مربوط به مدت 24 ساعت روشن شده و پس از آن به طور خودکار خاموش می شود. که در این مدت یخچال هوای سرد بیشتری را به قسمت یخ ساز ارسال می کند.
 • لغو Ice Plus: برای لغو این گزینه کافی است همان دکمه را دوباره فشار دهید.

کاربرد اصلی این گزینه این می باشد، زمانی که شما احتیاج دارید یخ ساز سریع یخ تولید کند، بهتر ازست از این گزینه استفاده گردد. در غیر این صورت بهتر است یخچال در حالت اتوماتیک قرار داده شده باشد.

اگر یخچال فریزر یا ساید بای سایدتان ال جی (LG) می باشد و خنک نمی کند یا سرما ندارد، پیشنهاد می کنیم مقاله علت سرما نداشتن یخچال ال جی را مطالعه بفرمایید. اگر یخچال شما مدل و برند دیگری می باشد و این مشکل را دارد از مقاله علت سرما نداشتن یخچال استفاده کنید.

شرایط مسافرت یا تعطیلات

شاید شما به مسافرت یا تعطیلاتی طولانی مدت خواهید رفت و دوست ندارید روند یخ سازی یخچال به همین صورت ادامه داشته باشد. در این صورت بهتر است یخ ساز خودکار را خاموش نمایید.

خاموش کردن یخ ساز یخچال
خاموش کردن یخ ساز یخچال

برای خاموش کردن قابلیت یخ ساز اتوماتیک، کافی است درب یخچال را باز کنید و از قسمت یخ ساز دکمه ای که در تصویر می بینید را به حالت OFF تغییر دهید. در این صورت یخ ساز در حداقل ترین میزان ساخت یخ خواهد بود.

 

 

فیلتر آب

فیلتر آب یخچال
فیلتر آب یخچال

بر روی دیسپلی یخچال گزینه ای دیگر به نام Water Filter وجود دارد که اگر فیلتر آب مشکل داشته باشد هشدار Replace Filter بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده می شود.

برای تعویض فیلتر آب یخچال با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شاره 88077030 در تهران تماس بگیرید. بعد از نصب فیلتر جدید دکمه لمسی Water Filter را 3 ثانیه نگه دارید تا علامت هشدار تعویض فیلتر آب خاموش گردد. توصیه می شود هر 6 ماه یکبار فیلتر آب را تعویض نمایید.

Door Alarm / Lock

هشدار درب قفل یخچال
هشدار درب قفل یخچال

اگر درب یخچال به مدت یک دقیقه باز بماند هشدار Door Alarm بر روی نمایشگر نشان داده می شود. این گزینه بهتر است در وضعیت On باشد چون ممکن است بچه ها درب یخچال را باز کنند و یادشان برود ببندند. درواقع این گزینه یک قفل کودک می باشد.

برای فعال یا غیر فعال کردن هشدار درب یا Door Alarm این دکمه را 3 ثانیه نگه دارید.

 

 

Lock

تنظیمات قفل درب یخچال
تنظیمات قفل درب یخچال

عملکرد Lock این می باشد که با فعال شدن آن امکان تغییر در سایر گزینه ها وجود ندارد. و برای ایجاد تغییرات در دما و فیلترها باید این گزینه خاموش باشد. پیشنهاد تهران سرویس نیز روشن بودن Lock می باشد زیرا ممکن است به صورت غیر منتظره یکی از دکمه ها لمسی فشار داده شود. برای فعال کردن یا غیر فعال نمودن Lock این گزینه را 3 ثانیه نگه دارید.

 

 

با تشکر از همه دوستانی که با ما همراه بودند. امیدواریم از مقاله پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید راضی باشید و با نظرات گرم خود ما را خوشحال کنید تا در آینده با پشتکار بیشتری در خدمت دوستان عزیز باشیم.

تعمیر صفحه نمایشگر یا دیسپلی یخچال

ممکن است صفحه نمایشگر تاچ یا لمس آن خراب شود و کار نکند و همچنین ممکن است شکستگی بر روی صفحه نمایشگر ایجاد شود. در صورت بروز این مشکل فقط کافی است با خدمات مجاز تعمیر یخچال فریزر به شماره 88077030 درتهران تماس بگیرید. تهران سرویس کار تعمیر صفحه نمایشگر یخچال را در محل انجام می دهد و همچنین به صورت شبانه روزی در خدمت همشریان عزیز می باشیم. مهم نیست یخچال یا ساید بای ساید شما چه برندی است چون ما تمام برندها ومدل های یخچال فریزر و سای بای سایدها را تعمیر می کنیم. برای تماس با خدمات تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

خدمات تعمیر یخچال فریزر

امتیازات
Overall
4.93
 • به روز بودن
 • مفید بودن
 • کارایی
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)
از طريق تهران سرویس تعمیر یخچال فریزر
بدون نظر
 1. […] نحوه استفاده از کلیدها کنترل پانل(آموزش عملکرد پنل تنظیمات یخچال) […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال