remove_red_eye145

علت کار نکردن دیسپنسر یخچال یا آبریزر یخچال چیست؟ در این آموزش از وب سایت تهران سرویس به شما تمام دلایل کار نکردن Dispenser یخچال را نشان می دهیم. این آموزش برای تمام یخچال ها و تمامی برندها و مدل ها مناسب است. با ما همراه باشید.

علت کار نکردن دیسپنسر یخچال

دلایل یا علت کار نکردن دیسپنسر یخچال

  • سویئچ دیسپنسر (Dispenser switch)
  • برد الکترونیکی دیسپنسر (Dispenser control board)
  • سویئچ درب (Door switch)
  • لوله کشی آب (Water inlet valve)
  • فشار آب پایین (Low water pressure)
  • لوله آب یخ زده (Water supply tube)
  • برد الکترونیکی اصلی یخچال (Main control board)

این آموزش برای تمام برندهای یخچال مناسب است. از جمله این برندها:

Admiral, Amana, Americana, Arctic Air, Bosch, Caloric, Crosley, Dacor, Danby, E-Wave, Electrolux, Estate, Frigidaire, Gaggenau, GE, Gibson, Goldstar, Haier, Hardwick, Hotpoint, Ikea, Inglis, JC Penney, Jenn Air, Kelvinator, Kenmore, KitchenAid, LG, Magic Chef, Maytag, Modern Maid, Montgomery Ward, Norge, RCA, Roper, Samsung, Scotsman, Sharp, Sub Zero, Tappan, Thermador, U-Line, Universal, Westinghouse, Whirlpool


سویئچ دیسپنسر (Dispenser switch)

سویئچ دیسپنسر همان سویئچی می باشد که وقتی لیوان به آن به می خورد باعث می شود اتصال برقرار شود و آب یا یخ از دیسپنسر(Dispenser) به داخل لیوان بریزرد. برای تست سویئچ لازم است از مولتی متر استفاده کنید. سویئچ را جدا کرده و با مولتی متر بررسی کنید. اگر هیچ اتصال برقی نداد یعنی خراب شده است و باید تعویض گردد.

سویئچ دیسپنسر (Dispenser switch)


برد الکترونیکی دیسپنسر (Dispenser control board)

یکی دیگر از دلایل یا علت کار نکردن دیسپنسر یخچال خرابی و مشکل در برد الکترونیکی دیسپنسر می باشد. در صورتی که این مشکل وجود داشته باشد نیاز است تا تکنیسین تعمیر یخچال مشکل را بررسی کند. در صورت تعمیر، بهتر است تعمیر گردد. در غیر این صورت برد الکترونیکی باید تعویض شود.

برد الکترونیکی دیسپنسر (Dispenser control board)


سویئچ درب (Door switch)

در اکثر مدل ها و برندهای یخچال زمانی که درب باز باشد دیسپنسر کار نمی کند. حالا ممکن است درب بسته باشد ولی باز دیسپنسر آب کار نکند. در این حالت ممکن است سویئچ درب مشکل داشته باشد. سویئچ درب را باز کنید و توسط اهم متر یا مولتی متر تست کنید. اگر معیوب باشد باید تعویض گردد.

سویئچ درب (Door switch)


لوله کشی آب (Water inlet valve)

یکی دیگر از علت کار نکردن دیسپنسر یخچال مشکل در لوله کشی آب و همین طور فیلتر آب می باشد. اگر فشار آب خیلی کم باشد دیسپنسر یا کار نمی کند و یا خیلی ضعیف کار می کند. اگر لوله آب یا شلنگ آب دچار تاشدگی یا خم شدگی شده باشد آب به یخچال نمی رسد و در نتیجه دیسپنسر کار نمی کند.

تست و بررسی کامل لوله کشی آب نیازمند داشتن تخصص فنی در این زمینه می باشد. اگر تخصصی ندارید بهتر است دست نزنید. چون ممکن است مشکل را زیادتر کنید. توجه کنید که فیلترهای آب باید هر 6 ماه یکبار تعویض شوند.

لوله کشی آب (Water inlet valve)


فشار آب پایین (Low water pressure)

اگر فشار آب پایین باشد آب نمی تواند سریع از فیلتر بگذرد و به دیسپنسر برسد. در این صورت ممکن است دیسپنسر آب ندهد. فشار آب مورد نیاز  120 PSI می باشد.

فشار آب یخچالفشار آب معمولی و مورد نیاز

فشار آب کمفشار آب کم


لوله آب یخ زده (Water supply tube)

ممکن است لوله آب در جایی که وارد یخچال می شود یخ زده باشد. در این حالت نیز آب به دیسپنسر نمی رسد. کاور داخل یخچال را باز کنید و با یک سشوار یخ را آب کنید. اگر مشکل حل شد آب از دیسپنسر خارج خواهد شد.

لوله آب یخ زده (Water supply tube)


برد الکترونیکی اصلی یخچال (Main control board)

در نهایت اگر مشکل از هیچ کدام از موارد فوق نبود ممکن است مشکل از برد الکترونیکی یخچال باشد. در این صورت کافی است با شرکت تهران سرویس تماس بگیرید. شرکت تهران سرویس تمام برندهای برد یخچال را تعمیر می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر برد یخچال با شماره 88077030 – 021 تماس بگیرید.

برد الکترونیکی اصلی یخچال (Main control board)


برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم ویدیو آموزشی زیر را مشاهده کنید.


آیا به تعمیرکار احتیاج دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست